Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 16 II arrow RECENZJA książki dr Jerzego Jaśkowskiego "Szczepienia. 300 lat oszustw. Ospa".
Sunday 05 July 2020 08:16:35.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
RECENZJA książki dr Jerzego Jaśkowskiego "Szczepienia. 300 lat oszustw. Ospa". Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Dobruchowska   
29.08.2016.

RECENZJA książki dr Jerzego Jaśkowskiego

„Szczepienia. 300 lat oszustw. Ospa”

 

Katarzyna Dobruchowska

 

Do momentu ukazania się serii książek autorstwa dr Jerzego Jaśkowskiego zatytułowanych „Szczepienia 300 lat oszustw”, oprócz bardzo nielicznych tytułów typu „Bezlitosna immunizacja” Kotoka,  dało się wyraźnie odczuć brak na rynku sensownych pozycji, które w sposób tak obiektywny  i rzetelny  poruszałyby  tematykę szczepień ochronnych, będących w Polsce przymusowymi.

 

Fakt ten jest bez wątpienia świadectwem szerokiego zasięgu i wpływów lobby farmaceutycznego, który skutecznie kontroluje wydawnictwa naukowe, o czym możemy się również przekonać czytając wstęp II części serii dr Jaśkowskiego dotyczącej ospy (stanowiącej  podmiot niniejszej recenzji). Tym bardziej cieszy fakt, że seria dr Jaśkowskiego dotycząca szczepień zapełni tą lukę.

 

Autor nie bacząc na konsekwencje, odważył się głośno mówić i pisać o faktach, o których istnieniu do tej pory można było jedynie usłyszeć szeptem w zaciszu prywatnych gabinetów. Sformułowanie „usłyszeć” jest tu celowe, bowiem w chwili obecnej nie ma praktycznie możliwości uzyskania od lekarzy, bojących się przykrych konsekwencji,  zgłoszenia  u dziecka NOP. 

Dr Jaśkowski w poszczególnych rozdziałach swej pracy, koncentrując swą uwagę na ospę i rozkładając  historię szczepień przeciwko tej chorobie na czynniki pierwsze, w rzeczowy sposób demaskuje wielką mistyfikację z nią związaną. Dowiadujemy się m.in. że wielkie epidemie w XVII i XIX w rezultacie których zmarło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, były konsekwencją przeprowadzonych wcześniej akcji szczepieniowych.  Zapewne  wielu czytelników zdziwi również fakt, iż naturalne przechorowanie ospy w wieku dziecięcym zmniejsza w stopniu znacznym ryzyko zachorowania w dorosłym życiu na nowotwory, bowiem o tym pediatrzy nie informują (podobnie jak nie informują o możliwych skutkach ubocznych wstrzyknięciu  dziecku szczepionki).  Autor przytacza również najnowsze dane, 

Autor, co według mnie warte podkreślenia, posiada tytuł doktora nauk medycznych. Fakt iż książki z tej serii  są owocem bogatego dorobku  naukowego, praktyki i lat poświęconych  badaniu tematyki szczepień stanowią o ich niepodważalnej merytorycznej wartości. 

Mając również na uwadze dobór literatury, nie sposób nie zauważyć jej mnogości i zróżnicowania.  Analizując źródła naukowe znajdujące się w bibliografii, widzimy ze autor korzystał w swej pracy z wielu obcojęzycznych publikacji.

Książka ta napisana jest bardzo przystępnym i zrozumiałym dla czytelnika językiem, co biorąc pod uwagę fakt iż cechuje ją jednocześnie szeroka perspektywa i naukowa precyzja, jest sytuacją rzadko spotykaną w fachowej literaturze przedmiotu i stanowi niepodważalny jej walor. 

Końcowy rozdział zabawnie zatytułowany „Rady starego Dochtora” stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie.  Znajdziemy tam zaskakująco proste, tanie i skuteczne (sprawdziłam)  zalecenia dotyczące postępowania w przypadku niektórych chorób, umożliwiające powrót do zdrowia bez użycia zbędnej i szkodliwej farmakologii. 

Jako matka dwójki dzieci które doświadczyły przykrych konsekwencji szczepień pseudo ochronnych, z niecierpliwością czekam na kolejne części tej serii, życząc jednocześnie autorowi dużo zdrowia i chęci do dalszej pracy, oraz dziękując za dotychczasowy wkład w głoszenie prawdy. 

================

MD

Dodaję o tym, gdzie kupić:

Szczególnie dla wszystkich, którzy nie maja okazji, by czytać jego artykuły. Czyli osób starszych, zabieganych itp. Warto im kupić. Sobie zresztą też – argumenty, wykresy, wszystko w jednym miejscu.

Też tam: Porady Starego Dochtora !!

108 stron.

Nowa książka dr JJ jest do nabycia w cenie 20 zł + 9 zł po przedpłacie,

lub w cenie 20 zł+ 20 zł za pobraniem.

Pozdrawiam,

DK 

kinda5@o2.pl

===============================

Więcej o tej i innych książkach d-ra Jaśkowskiego pod:  http://educodomi.blog.pl/ksiazki-dr-jj/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.