Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 92 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow Zabierzmy wilkom owczą skórę! Petycja w sprawie "Znaku" i "Tygodnika Powszechnego"
Thursday 03 December 2020 18:40:53.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zabierzmy wilkom owczą skórę! Petycja w sprawie "Znaku" i "Tygodnika Powszechnego" Drukuj Email
Wpisał: maszwplyw.pl   
13.09.2016.

„Zabierzmy wilkom owczą skórę”!

 

Petycja do kardynała Dziwisza w sprawie „Znaku” i „Tygodnika Powszechnego”

 

2016-9-13

http://www.pch24.pl/chca-zabrac-wilkom-owcza-skore--jest-petycja-do-kardynala-dziwisza-w-sprawie-znaku-i-tygodnika-powszechnego-,45929,i.html#ixzz4K7GGxRzB

 

Prosimy Księdza Kardynała o ochronę przed wilkami, które zuchwale utrzymują, że porywają za aprobatą pasterzy – czytamy w liście do Metropolity Krakowskiego, który można podpisać na stronie maszwplyw.pl.

Jego autorzy proszą kardynała Dziwisza o wycofanie czasopismom „Znak” i „Tygodnik Powszechny” asystentów kościelnych oraz odebranie im tytułu „katolickich” w związku z ich zaangażowanie w przewrotną homokampanię „Przekażcie sobie znak pokoju”.

 Środowiska LGBT rozpoczęły kampanię „Przekażmy sobie znak pokoju”. Do cynicznego wykorzystania symboliki liturgicznego znaku pokoju zaangażowano redakcje czasopism określających się jako „katolickie”, w tym „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”. Działają one ramię w ramię z promującą homoseksualizm Kampanią Przeciw Homofobii.

Zdecydowane stanowisko w tej sprawie zajął ks. kard. Stanisław Dziwisz. Przypominając o obowiązującym w Kościele miłosierdziu dla grzeszników przywołał jednoznaczne potępienie samego grzechu.

 Stwierdził też, że „w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium. Powołując się wybiórczo na wypowiedzi papieża Franciszka, przemilcza się te, w których Ojciec Święty tłumaczy, że w sprawie homoseksualizmu „powtarza tylko naukę zawartą w Katechizmie”.

Autorzy apelu – Fundacja Życie i Rodzina – zachęcają do wyrażenia wdzięczności Metropolicie Krakowskiemu za to jednoznaczne stanowisko, którego naturalną konsekwencją powinno być wycofanie asystentów kościelnych obu czasopism oraz odebranie im tytułu „katolickich”.

 List „Zabierzmy wilkom owczą skórę” skierowany do księdza kardynała Stanisława Dziwisza można podpisać korzystając ze strony maszwplyw.pl.

 Wobec tak zuchwałego odejścia od niezmiennego Magisterium, uważam, że zasadnym jest odebranie „katolickiego” statusu czasopismom „Tygodnik Powszechny” oraz „Znak”, których redakcje podlegają jurysdykcji kanonicznej Księdza Kardynała. Ich zaangażowanie w kampanię „Przekażmy sobie znak pokoju” jest źródłem zgorszenia, które karmi się nadużywaniem katolickiej afiliacji. Status katolickiego czasopisma traktują oni niczym owczą skórę, dzięki której łatwiej tym wilkom siać spustoszenie w owczarni Dobrego Pasterza. Dlatego prosimy Księdza Kardynała o ochronę przed wilkami, które zuchwale utrzymują, że porywają za aprobatą pasterzy – czytamy w liście Fundacji Życie i Rodzina zamieszczonym na maszwplyw.pl.

 Źródło: maszwplyw.pl  luk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.