Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 103 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 16 II arrow Warszawskie Ministerstwo Zdrowia a nauka. Marihuana.
Friday 22 October 2021 17:59:06.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Warszawskie Ministerstwo Zdrowia a nauka. Marihuana. Drukuj Email
Wpisał: dr J. Jaśkowski   
26.09.2016.

Warszawskie Ministerstwo Zdrowia a nauka.

 

Marihuana.

 

Z cyklu: „P-135, państwo istnieje formalnie

 

dr J. Jaśkowski

 

 

„Acta probant se ipsa”czyli po naszemu, czyny mówią same za siebie,

lub inaczej:

Is fecit, cui prodest”, czyli ten uczynił, komu to przynosi korzyść.

 

 

O tym, jakie zmiany nastąpiły w oświacie od 1974 roku, a nabrały przyspieszenia po 1989 roku, pisałem kilkakrotnie. Zmiany, jakich dokonał p. Mazowiecki, czyli Isaack Dickman, doprowadziły z jednej strony do rozmnożenia się wyższych uczelni z około 70 w stanie wojennym [czyli po prostu przewrocie wojskowym] do 470 [po drugim przewrocie wojskowym], a z drugiej strony doprowadziły do rozplenu czyli do epidemii tzw. naukowców.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/icek-dikman-zszedl-kim-byl-jakie-byly-jego-poglady-2013-10

http://niezaleznemediapodlasia.pl/tag/icek-dikman/

 

Na marginesie, z tymi przewrotami wojskowymi, to w Polsce jest jak w jakiejś republice bananowej.

Proszę zauważyć.

1926 rok  - rewolta Piłsudskiego - Gineta - Selmana na zlecenie City of London, przeprowadzona za otrzymane 800 000 funtów, pierwszy przewrót wojskowy w Polsce.

1944-47 kolejny przewrót wojskowy za pieniądze i siłami sowietów.

1953 - 56, następny przewrót siłami wojskowymi [słynny Poznań]

1968 - 79, przewrót wojskowy w wykonaniu gen Jaruzelskiego alias Margulis alias Wolski alias Słuckin.

1981 przewrót wojskowy zwany stanem wojennym.

1989 - 90 przewrót wojskowy w postaci cywilizowanej, wybór gen na prezydenta.

2010. 04.11  przewrót wojskowy w wykonaniu  mgr Komorowskiego z WSI. Opanowanie tajnej kancelarii prezydenckiej na co najmniej kilka godzin przed znalezieniem ciała poprzedniego Prezydenta, o ile faktycznie je znaleziono. Ale to na marginesie.

Natomiast skutki takowych przewrotów wojskowych niestety musiało ponosić cale społeczeństwo.

I proszę zauważyć, żaden z etatowych historyków o tym nie pisze! Piszą cały czas na modłę marksistowską o gniewie ludu.

 

Można łatwo sprawdzić, że te tzw. wyższe uczelnie, szczególnie powstałe po 1989 roku, nie wyprodukowały w okresie ćwierć wieku żadnych rewelacji naukowych, ani nawet publikacji, czy patentów. Zmniejszanie budżetu nauki i oświaty systematyczne od tzw. przemian, spowodowało całkowity upadek nauki.

Już  prof. Feliks Koneczny przed prawie 100 laty stwierdził jednoznacznie, że oświata nie może iść przed nauką. Obecnie widzimy skutki tej radosnej reformowanej edukacji. Nie możemy więc się dziwić, że osoby pełniące funkcje aktorów sceny politycznej i odgrywające role ministrów, czy wiceministrów, mają problemy z przyswojeniem sobie współczesnej wiedzy.

http://educodomi.blog.pl/tag/feliks-koneczny/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16604&Itemid=119

 

Ot, taki p. Jarosław Pinkas, aktualnie pełniący rolę wiceministra Zdrowia, wypowiada się ex cathedra, cytuję za  termedia.pl z 07.09.2016:

„W żadnym przypadku nie można mówić o marihuanie jako leku”.

 

Podobno podkreślił wypowiedź p. Radziwiłła, tym razem odgrywającego rolę ministra, że marihuana jest niebezpieczna i nie może być dostępna, jak na przykład witamina C. Muszę się zgodzić z tym porównaniem, ponieważ syntetyczna witamina C praktycznie nie powinna być w wolnej sprzedaży. Szczególnie powinna być zabroniona dla kobiet w ciąży i małych dzieci. O tym piszą nawet reklamówki przemysłu medycznego.

Obecnie zaopatrzenie w witaminy naturalne nie przedstawia większego problemu, w dodatku jabłka są tak tanie, że praktycznie każde dziecko może to jedno, czy dwa jabłka dziennie spokojnie zjadać.

Niestety, nie widzę żadnego powodu na obnażanie się z niewiedzą tak wysokiej rangi przedstawicieli aktualnej koalicji rządowej w innych sprawach.

 

Co prawda już przed chyba 5 laty pisałem, że PIS jest prowadzony na sznurku przez koncerny farmakologiczne. Dowodem są wprowadzane przez PIS ustawy, na przykład „Ustawa o chorobach zakaźnych”, lub obecna jej nowelizacja, zmuszająca dzieci do szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, pomimo braku jakichkolwiek dowodów na skuteczność tej szczepionki, oraz mimo oświadczenia dr Harrper, twórcy Gardasilu, czy inaczej Siligardu, że nigdy nie badano związku szczepionki z rakiem szyjki macicy. No, ale to trzeba wiedzieć, a nie zajmować się reklamówkami. 

 

Wracając do marihuany!

Nie wspomnę, że nawet Farmakopea amerykańska zalecała to zioło na całą masę chorób. Jeszcze w 1952 roku Stowarzyszenie Lekarzy Amerykańskich protestowało przeciwko zakazowi podawania marihuany. Pisałem wielokrotnie, że  zakaz stosowania marihuany, to tylko wynik politycznej konkurencji pomiędzy koncernami.

 

Ale przechodząc do faktów.

 

Minister Rządu warszawskiego kompromituje się wypowiedziami, że marihuana nie jest lekiem i w ogóle nie działa. Mało tego, stara się nie dopuścić do wprowadzenia marihuany nawet jako leku, nie wspominając, że w wielu Stanach jest dozwolone stosowanie marihuany w celach „rekreacyjnych”, podobnie jak papierosy, czy piwo. A przecież prasa amerykańska twierdzi, że jesteśmy 52 stanem.

Czyżby to świadczyło o brakach kadrowych PiS-u?

Czy też może, jako to państewko istniejące formalnie, mamy tylko klakierów na stanowiska „polityczne” wybierać?

 

I mamy dodatkowo problem logiczny.    Każdy lekarz może spokojnie przepisać morfinę, która w 100% jest narkotykiem. Każdy lekarz może przepisać Fentanyl, który jest jednym z najbardziej niebezpiecznych leków na recepty, czyli wydawany i rozprowadzany za zgodą Ministerstwa, nie wiadomo dlaczego zwanego Zdrowia. Przypominam, w czasie obrad „okrągłego stołu”, tej ustawki WSI, strona solidarnościowa postulowała zniesienie tego ministerstwa, jako najbardziej szkodliwego.

Fentanyl jest 50 razy silniejszy, aniżeli heroina. Co to jest heroina, nie muszę przypominać. Fentanyl jest powiązany z rosnącą liczbą zgonów w USA. Fentanyl jest obwiniany za wzrost uzależnienia od heroiny. Firma produkująca Fentanyl - Insys Therapeutics Inc., wydała tylko w jednym roku 500 000 dolarów na akcje przeciwko dopuszczeniu marihuany do wolnego obrotu. To chyba o czymś świadczy. Nikt nie wydaje pieniędzy niepotrzebnie.

Powtarzam! Marihuana jest w USA, w wielu stanach, dostępna nie tylko jako lek, ale i w celach rekreacyjnych.

Prasa amerykańska mówi wprost:

Legalizacja i normalizacja marihuany stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zysków przemysłu farmaceutycznego”.

 

Marihuana jest skuteczna w leczeniu bólu, depresji, chorób zwyrodnieniowych, a nawet raka.

Czyżby o tym wszystkim warszawskie ministerstwo nic nie wiedziało?

Proszę zauważyć, ci urzędnicy nigdy nie powołują się na żadne prace naukowe, tylko mądrość sama płynie z ich ust.

 

Ostatnio słyszałem dowcip:

Pytanie: kiedy prawnik kłamie?

Odpowiedź: kiedy porusza wargami.

 

Jak widać, dotyczy to nie tylko prawników.

 

A jeszcze za prezydenta Bila Clintona, tego co to nie zna pojęcie seks, używanie kokainy w Białym Domu było powszechne. Tak przynajmniej twierdzi były agent służb specjalnych Gary Byrne. Stąd może te „podejrzenia” demencji u p. Clinton, jakie ostatnio się pojawiły w prasie. Wiadomo, że długotrwałe używanie kokainy prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Zmiany te nasilają się z wiekiem.

 

I jak zwykle, najciekawsze na końcu.

Otóż w tym samym czasie, kiedy ministrowie „rządu warszawskiego” [p.G.Braun] kompromitują się publicznie niewiedzą: W bratnim kraju, czyli Izraelu, Minister Zdrowia Yaakov Litzman na X Międzynarodowej Konferencji Medycznej, która odbyła się  w dniach 10 - 13 września 2016 roku, wysłuchał referatów, w których m.in. naukowcy izraelscy przedstawili masę publikacji naukowych i wyników badań klinicznych, w celu zatwierdzenia konopi do leczenia licznej grupy chorób.

 

Pan Minister Izraela powiedział wprost.

 

„Nie ma żadnego powodu, aby ktoś, kto potrzebuje marihuany w celach medycznych, powinien cierpieć z powodu zbędnej biurokracji”

 

To była już druga medyczna konferencja poświęcona marihuanie w Izraelu w okresie ostatnich 6 miesięcy.

Izrael jest jednym z wiodących krajów, prowadzących badania nad konopiami. Już w 2012 roku w tym małym kraju, ponad 23000 chorych otrzymywało marihuanę jako lekarstwo. Pionierem tych badań jest p. prof. Rafal Mechoulam, który obecnie pracuje na Uniwersytecie Hebrajskim i jest uważany za ojca marihuany.

Badania tego Instytutu udowodniły skuteczność marihuany np. w padaczce u dzieci. W ponad 60% przypadków marihuana pomagała dzieciom. I podawanie to nie miało negatywnych oddziaływań, tak jak leki chemiczne.

 A w Polsce wyrzuca się z pracy PT Lekarza stosującego współczesną medycynę.

 

No i mamy problem.

W 2011 „rząd warszawski” pojechał do Izraela. Jedyną kobietą w czasie tej wycieczki była p. Ewa Kopacz w roli Ministra Zdrowia. Po kilku latach wychodzą na jaw skutki tego wyjazdu.

Rynek polski opanowała firma Teva z Izraela,  której właścicielem jest p. Soros, międzynarodowy grandziarz, jak określa go p. Michalkiewicz,. Ale p. Soros od 1945/46 roku został przejęty przez MI 6, czyli przez City of London!

 

P. Ewa Kopacz zatrzymała badania kontrolne produktów tej firmy, czyli ich właściwości medycznych, przyswajalność itd. Na jakiej podstawie? Nie wiadomo. Czy te preparaty w ogóle działają? Nie wiadomo? Brak badań.

 

Izrael organizuje dwa razy w roku specjalne konferencje poświęcone marihuanie. Innymi słowy, stara się zdobyć monopol na produkcję tego leku. System badań jest uwiązany za pomocą grantów. Rząd warszawski nie tylko, że nie daje grantów na badanie tego ziela, ale zakazuje.

Innymi słowy, otwiera polski rynek na produkty z Izraela. Proszę zauważyć, rynek polski to potencjalne 30 milionów chętnych do zakupu, czyli 7 razy więcej, aniżeli obywateli Izraela. To jest interes! I wyraźnie widać, że o to chodzi.

   Minister Radziwiłł jest znany także z zakazów stosowania np. homeopatii, czyli likwidacji ważnej dziedziny wiedzy, likwidacji otwierającej rynek na produkty medycyny rockefellerowskiej.

 

Ps. Rząd USA w 2011 roku potwierdził, że marihuana leczy raka. Właśnie National Cancer Institute, część rządowego National Institute of Health, opublikował raport stwierdzający, że marihuana czyli konopie hamują receptory estrogenne dodatnie i ujemne w raku piersi. Wpływa także korzystnie na leczenie chorób neurodegeneracyjnych.

 

Czy nie lepiej, żeby kobiety chore na raka piersi brały marihuanę, aniżeli były wyniszczane chemio i radioterapią, jak pół wieku temu?

 

Marihuana bez wątpienia jest skuteczna w cukrzycy, zapaleniach stawów, stwardnieniu rozsianym, nowotworach szczególnie w glejakach, padaczce.

CBD zapobiega i hamuje stany zapalne.

 

Pomimo udowodnienia bezspornego, że konopie zawierają wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów, a oprócz tego albuminy i edestynę, w Polsce się o tym nie uczy. A edestyna jest to białko, które może naprawiać uszkodzone DNA, czyli działa przeciwnowotworowo.

 

1942 -  Biuro Służb strategicznych, poprzednik CIA, wprowadza konopie do środków tortur ,enigmatycznie nazywanych kontrolą zachowań. Kontrolą prowadzoną przez oficera CIA.

1971 -  naukowe opracowania udowadniają, że konopie pomagają w leczeniu jaskry.

1977 -  ukazuje się książka Carla Sagana, główną teza jest problem: „Konopie doprowadziły do rozkwitu naszej cywilizacji opartej na rolnictwie. Do czego doprowadzi zakaz upraw konopi?”

1996 - Kalifornia, pierwszy stan, który w 1906 zakazał używania konopi, ponownie zalegalizował konopie „medyczne”

2001 -  Kanada jako pierwszy kraj na świecie legalizuje konopie do celów medycznych.

 

Czyli jak widać, chodzi tylko i wyłącznie o monopol i zysk.

A że kosztem ludności pomiędzy Odrą i Bugiem? A kogo to obchodzi?

 

Cogitationem poenam nemo patitur, co można sprowadzić do: „nikt nie ponosi kary za swoje myśli”.

A kto tobie durniu kazał je napisać.

 

PS.

Parę uwag Starego Dochtora.

Walka z bakteriami cofnęła się u nas o 100 lat. Właśnie z powodu nowinek technicznych.

Obecnie pranie wykonuje się w temperaturze ok. 30 - 40 stopni ponieważ to jest tańsze.

Jedynym sposobem sterylizacji domowej jest pranie. Niestety pranie w temperaturze 30 C nie powoduje niszczenia bakterii, czy grzybów.

Dawniej bieliznę, ręczniki czy pieluchy gotowano w mydlinach. Obecnie zrezygnowano z tego sposobu.

Dawniej moczono pranie przez kilka godzin w mydlinach. Taki sposób powodował tzw. chemiczną sterylizację.

Warto więc przynajmniej przez „noc”, czyli  co najmniej 12  - 24 godziny moczyć bieliznę osobista, skarpety, ręczniki, pościel w wodzie do której wrzucamy ze dwie - trzy garście proszku.

Dopiero potem wrzucamy  pranie do pralki i wciskamy przycisk. Warto płukanie powtórzyć ze 3 razy.

Jest to jedyny domowy sposób pozbycia się pasożytów.

 

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze..

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze./

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze. Sayer jr

www.biuletyn.servier.pl/index.php/20511 z 11 września 2013

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.zdrowia.pl/`21.11.2015 11.54

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze./ 12 sept.2016

 http://www.polishclub.org/2016/09/13/dr-jerzy-jaskowski-iv-wojna-opiumowa-zielone-swiatlo-obamy-dla-narkotykow-a-zdrowie/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16604&Itemid=119

http://polscott24.com/page/2/?s=Jaśkowski&x=0&y=0

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/dr-jerzy-jaskowski-korupcja-i-oszustwa-w-medycynie-akademickiej-to-kamien-wegielny-tej-medycyny-a-nie-marginalne-wynaturzenie/

 

 

Gdańsk 26.09.2016.

 

kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.