Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Nie udało się z TTIT więc zmieniono nazwę na CETA i kolejny atak.
Friday 30 October 2020 05:47:28.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nie udało się z TTIT więc zmieniono nazwę na CETA i kolejny atak. Drukuj Email
Wpisał: starszy i mądrzejszy   
27.09.2016.

W Sejmie aborcyjna nawalanka, a w tle po cichu forsują kontrowersyjną umowę CETA i nową składkę ZUS.

 

[Nie udało się z TTIT więc zmieniono nazwę na CETA i kolejny atak. J.B. ]

 

http://www.wyszperane.info/2016/09/27/w-sejmie-aborcyjna-nawalanka-a-w-tle-po-cichu-forsuja-kontrowersyjna-umowe-ceta-i-nowa-skladke-zus/

 

 

z:  http://www.niewygodne.info.pl/artykul7/03312-W-Sejmie-aborcyjna-nawalanka-a-w-tle-idzie-CETA.htm
23/09/2016

 

Atmosferę w polskim parlamencie rozgrzała wczoraj do czerwoności debata na temat aborcji oraz ewentualnych zmian w ustawie, która tę kwestię reguluje. Uwaga niemal wszystkich mediów skupiła się oczywiście tylko na tym sporze.

Tymczasem zupełnie w tle forsowana jest kontrowersyjna umowa CETA, która w praktyce może doprowadzić do zalania Polski żywnością genetycznie modyfikowaną oraz dopuści opcję pozywania naszego kraju przez międzynarodowe korporacje.

Po cichu trwają także prace nad nową składką ZUS…
                                    

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między Unią Europejską a Kanadą (Comprehensive Economic and Trade Agreement – w skrócie CETA) to umowa, która wedle zapewnień brukselskich eurokratów ma zapewnić unijnym przedsiębiorstwom więcej atrakcyjnych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczynić się do tworzenia miejsc pracy w Europie.

Wszystko ładnie, pięknie. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Po pierwsze – umowa ma ta ma zostać „tymczasowo” wprowadzona w życie na terytorium UE jeszcze przed jej formalną ratyfikacją przez parlamenty krajowe.

Po drugie – może ona doprowadzić do zalania naszego kraju żywnością genetycznie modyfikowaną produkowaną w Kanadzie. Po trzecie – umowa przewiduje kontrowersyjny mechanizm ICS, tj. sądów o charakterze arbitrażowym, przed które korporacje mogą pozywać poszczególne państwa (np. w sytuacji, gdy jakieś prawo krajowe będzie ograniczało zyski danej korporacji, jakie osiągnęłaby z tytułu bezpośredniego stosowania CETA).

Co ciekawe – posłowie Kukiz’15 chcieli w tym tygodniu zorganizować w Sejmie na ten temat debatę (to czy umowa wejdzie w życie w dużej mierze zależy od nieformalnego spotkania unijnych ministrów handlu, które odbędzie się dzisiaj). Niestety, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zadecydował, aby debata na temat CETA odbyła się dopiero na kolejnym posiedzeniu polskiego parlamentu.

 Jakby tego było mało w zaciszu ZUS-owskim gabinetów trwają intensywne prace nad nową, dodatkową składką emerytalną. Chodzi o tzw. filar pracowniczy przewidziany w propozycjach reformy emerytalnej ministra Morawieckiego. Według wstępnych założeń miałaby ona wynieść równowartość 1% naszego wynagrodzenia po stronie pracodawcy. Kolejny procent składki po stronie pracodawcy byłby możliwy, o ile pracownik sam zgodziłby się na potrącanie dodatkowego 1%. W wariancie maksymalnym składka ta stanowiłaby zatem równowartość 3% naszego wynagrodzenia.

Reasumując – potwierdza się stara zasada: kiedy w dyskursie publicznym pojawia się temat aborcji, to wiedz, że ktoś coś próbuje przeforsować na boku…

 

Źródło: Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (ec.europa.eu)
Źródło: CETA w cieniu aborcji. A kluczowe decyzje tuż-tuż (interia.pl)

Źródło: Rozkręca się emerytalna karuzela: Oto, jak będzie wyglądała reforma (interia.pl)

wpis z dnia 23/09/2016   

Zobacz też:

http://www.niewygodne.info.pl/artykul7/03302-Jak-wyglada-unijna-obluda.htm

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.