Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow o ZBOCZEŃCACH II część arrow Skandaliczna decyzja Uniw.Warsz. n/t homoseksualizmu
Wednesday 21 April 2021 12:15:34.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Skandaliczna decyzja Uniw.Warsz. n/t homoseksualizmu Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.04.2010.

http://www.piotrskarga.pl/ps,5131,3,0,1,I,informacje.html

 

Skandaliczna decyzja władz Uniwersytetu Warszawskiego

Konferencja na temat homoseksualizmu odwołana

Władze Uniwersytetu Warszawskiego nie wyraziły zgody na zorganizowanie na terenie uczelni międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce homoseksualizmu. „Bulwersuje fakt, że uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich hamując zarówno działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie” – napisali w specjalnym oświadczeniu organizatorzy konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”, która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br.

Swoje wykłady podczas konferencji mieli wygłosić dr Paul Cameron, z amerykańskiego Family Research Institute oraz Mathias von Gersdorff, członek niemieckiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności oraz szef akcji „Dzieci w niebezpieczeństwie” („Kinder in Gefahr”).

Organizatorzy konferencji, działający w: Studenckim Kole Myśli Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego, ASK Soli Deo oraz Krucjacie – Młodzi w Życiu Publicznym, wyrazili oburzenie faktem, że Władze Uczelni, posługując się argumentem bliskości dni żałoby narodowej, odwołały jedną konferencję naukową, a z drugiej strony zgodziły się na to, by dzień później tj. 21 kwietnia br. odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim skandaliczna, propagandowa debata środowisk gejowskich „Kampanie społeczne na rzecz osób LGBTQ w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy". Władze uczelni skontaktowały się z organizatorami konferencji w piątek 16 kwietnia br., po godzinach pracy wszystkich sekretariatów.

„Wykład, podczas którego miałyby być prezentowane poglądy przyczyniające się do szerzenia nietolerancji, utrwalania uprzedzeń, jednostronne i bez wartości naukowej (a tego możemy się spodziewać z dotychczasowych wystąpień dr Paula Camerona) byłby sprzeczny z misją Uniwersytetu – napisała prorektor ds. studenckich UW, prof. Marta Kicińska-Habior, w piśmie uzasadniającym brak zgody na zorganizowanie konferencji. [Marta, jaki wstyd... Mirek D]

Organizatorzy zauważają z oburzeniem fakt, że „dobrego imienia Uniwersytetu” nie naruszają, propagandowe i skrajnie lewicowe imprezy, konferencje czy debaty organizowane licznie na Uniwersytecie Warszawskim przez środowiska gejowskie. Jako przykład podają wystawę w Bibliotece Uniwersyteckiej, dotyczącą historii homoseksualizmu w XX wieku, zawierającą drastyczne i gorszące zdjęcia, m.in. sceny wieszania więźniów w obozach koncentracyjnych oraz bezwstydne sceny z udziałem osób ze środowiska LGBT.

„W tym samym miejscu natomiast nie udało się zorganizować wystawy dotyczącej obrony życia poczętego. Władze Uniwersytetu jako powód odmowy podały fakt, iż wystawa zawiera „drastyczne” zdjęcia, które narażają „bezpieczeństwo emocjonalne” studentów” – przypominają sygnatariusze oświadczenia, zwracając także uwagę na powiązania studium Gender Studies UW ze skrajnie lewicowymi, często marksistowskimi i komunistycznymi środowiskami politycznymi i społecznymi

Zmieniony ( 23.04.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.