Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow sztuczki i sztuka... 16 arrow Po skandalu  dymisja! W Bydgoszczy obywatele żądają odwołania dyrektora Teatru Polskiego
Thursday 29 October 2020 05:45:23.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Po skandalu  dymisja! W Bydgoszczy obywatele żądają odwołania dyrektora Teatru Polskiego Drukuj Email
Wpisał: Frljić   
03.10.2016.

Po skandalu – dymisja! W Bydgoszczy obywatele żądają odwołania dyrektora Teatru Polskiego

 

2016-10-3 http://www.pch24.pl/po-skandalu---dymisja--w-bydgoszczy-obywatele-chca-odwolania-dyrektora-teatru-polskiego,46387,i.html#ixzz4M29p9heB

 

 

Po wystawieniu na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy „sztuki” obfitującej w wulgarne i bluźniercze akty, obywatele domagają się dymisji dyrektora teatru. Sprawa została już zgłoszona prokuraturze.

 Wymierzoną przeciwko Chrystusowi oraz szargającą polskie symbole narodowe pseudo-sztukę wyreżyserowaną przez Olivera Frljićia pod tytułem „Nasza przemoc i wasza przemoc” wywołała protesty społeczne. Z uwagi na obrażające Polaków i chrześcijan treści sprawę do prokuratury zgłosiła Anna Sobecka, poseł PiS, bydgoscy radni oraz wojewoda kujawsko-pomorski.

 – My o tę flagę walczyliśmy, nosiliśmy ją na manifestacjach, a oni tę flagę zbezczeszczali na oczach publiczności – podkreślił Krystian Frelichowski, szef bydgoskiego Klubu „Gazety Polskiej”, jednej z organizacji opowiadającej się za dymisją dyrektora. - Po raz kolejny za publiczne pieniądze opluwa się słowem, gestem i obrazem godność chrześcijan i Polaków. Tym razem obrażano także uczucia muzułmanów. Jest to tym bardziej bolesne, że było do uniknięcia – mówił Maciej Różycki z Solidarnych 2010.

 Protestujący zwrócili się też do władz miasta, które dotąd – choć finansują teatr – odcinały się od działalności dyrekcji twierdząc, że nie wnikają w repertuar. – Pytam się prezydenta, czy nie wnika w działalność komunikacji miejskiej, wodociągów, innych swoich wydziałów? – pytał Frelichowski.

 W sprawie głos zabrał też Piotr Gliński, minister kultury, który ocenił, że nie wydaje mu się, by sztuką było „jakieś celowe prowokowanie czy obrażanie uczuć religijnych i narodowych”.

 Źródło: „Gazeta Polska”  MA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.