Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" 15 arrow Proniemiecka propaganda? Niemieccy architekci patronami ulic Wrocławia??
Wednesday 27 January 2021 04:33:21.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Proniemiecka propaganda? Niemieccy architekci patronami ulic Wrocławia?? Drukuj Email
Wpisał: Jacek Barski, dyrektor   
12.10.2016.

Wdzięczność czy proniemiecka propaganda? Niemieccy architekci patronami ulic Wrocławia??

 

http://www.wyszperane.info/2016/10/12/wdziecznosc-czy-proniemiecka-propaganda-niemieccy-architekci-patronami-ulic-wroclawia/

z:  http://www.pch24.pl/wdziecznosc-czy-proniemiecka-propaganda–niemieccy-architekci-patronami-ulic-wroclawia,46577,i.html

 

Wrocławscy urzędnicy chcieliby, aby patronami ulic na nowo -powstającym osiedlu zostali niemieccy architekci. To docenienie ich wkładu w budowę metropolii. Tego rodzaju pomysły budzą wątpliwości, szczególnie na tle przychylnej Niemcom polityki władz miasta.

Jak poinformowała niezalezna.pl, w zachodniej części Wrocławia budowane jest osiedle Nowe Żerniki, a współpracownicy prezydenta Rafała Dutkiewicza chcą, by patronami nowych ulic zostali niemieccy architekci. Projekt zgłosił Jacek Barski, dyrektor departamentu architektury i rozwoju w magistracie.

Jak podkreślono, niemieccy architekci mieli swój znaczący odział w budowaniu metropolii wrocławskiej i byli przez lata związani z tym miastem. „Pierwszy etap spektakularnej transformacji miasta przypada na początek XX w., kiedy to powstają wpisane już na stałe w historię światowej architektury dzieła: Maxa Berga, Hansa Poelziga, Adolfa Radinga czy Ernsta Maya. Zaś jedną z najbardziej doniosłych realizacji stała się organizacja wystawy Werkbundu – WuWa” – podkreślono w uzasadnieniu projektu uchwały.

Propozycja nadania imion niemieckich architektów nowym ulicom jest efektem konsekwentnej polityki proniemieckiej, którą od lat prowadzi prezydent miasta razem ze swoim całym wrocławskim salonem. Rafał Dutkiewicz nigdy nie krył, że bliżej jest mu do Berlina niż do Warszawy – powiedział „Codziennej” prof. Tadeusz Marczak, historyk, były dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródło: niezalezna.pl  MA

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.