Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 16 II arrow Co to są teorie spiskowe w XX wieku. cd. JJ.
Thursday 28 May 2020 21:38:29.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Co to są teorie spiskowe w XX wieku. cd. JJ. Drukuj Email
Wpisał: dr J.Jaśkowski   
15.10.2016.

Co to są „teorie spiskowe” w XX wieku.  cd. JJ.

 

Z cyklu : W-122 , Listy do wnuczka”.

 

 

dr J.Jaśkowski

 

 

Demokratę cechują zawsze niskie pochodzenie, ubóstwo i nieokrzesanie. Arystoteles

 

 

Kochany Wnuczku

W poprzednim liście usiłowałem przybliżyć Tobie parę faktów z historii XX wieku. Niestety, monopol na informację posiadały twory zwane państwem.  Tak więc istniała całkowita kontrola nad wiedzą. Jednakże definicja państwa uległą zasadniczej zmianie. W XX wieku państwem były obszary zamieszkiwane przez kilka - kilkanaście milionów ludzi i realizujące wytyczne  tzw. Grup Kapitałowych.

Dlatego stosunkowo łatwo było tworzyć gazetowe fakty historyczne, a prawdę chować pod dywan.

Poniżej postaram się opisać kilka takich przykładów oczywiście w telegraficznym skrócie.

Grupy Kapitałowe, czyli twórcy pieniądza z powietrza, zawsze miały jeden cel; zabronić poszczególnym Krajom tworzenie własnego pieniądza i zmusić do korzystania z tzw. pożyczonego czyli przez nich wyprodukowanego z powietrza. W ten sposób powstawał dług. Procenty od długo  uzależniały dany kraj na dziesiątki lat.

Jak się nie udało uzyskać określonego celu to dokonywano  przewrotu wojskowego.

Te przewroty to nie był wymysł tzw. republik bananowych.

Takie przewroty dokonywano nie tylko w tzw. republikach bananowych ale i w Europie.

 

1* Po I Wojnie Światowej modny był tzw. faszyzm.

Problem polegał na tym, że czołowe osobistości tego faszyzmu były po prostu agentami City of London.

I tak w 1923 roku dokonał się przewrót Mussoliniego, czyli agenta angielskiego od co najmniej 1916 roku.

W tym samym roku była nieudana próba przewrotu w Niemczech. Niestety także za plecami stali agenci.

Nawet rodzina angielska królewska Sax - Coburg - Gotha zmieniła nazwisko na Windsor,  w 1916 roku, ale  po 1930  roku nadal popierała Hitlera.

W Polsce przewrotu  w maju 1926 roku dokonał agent Piłsudzki - Ginet- Selman.  Tutaj wiemy już dokładnie ile na dokonanie tego przewrotu dostał od City. Było to 800 000 funtów. Facet wydał 600 000 i dwieście oddał. Pokwitowanie wystawił.

Zaraz w następnym miesiącu  sprywatyzował polskie kopalnie i huty.

To są znane fakty.Ale kto w Polsce wie, że taki sam przewrót miał być przeprowadzony w USA?

 

Otóż w 1933 roku gen. Smedley Butler, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dowódców I Wojny Światowej, od grupy bankierów dostał propozycje przeprowadzenia przewrotu i obalenia Roosevelta.Powodem obalenia było zniesienie standardu złota w pieniądzu.

Zniesienie standardu złota  miało  bardzo duże znaczenie dla Wielkiej Brytanii. Spowodowało wzrost siły nabywczej ludności i pozwoliło na obniżenie kosztów produkcji. Jednakże konserwatyści w USA  widzieli w tym katastrofę dla gospodarki amerykańskiej. Zresztą słusznie. Zaproponowano gen S.Butlerowi w owym czasie dowódcy Legionu Amerykańskiego dokonanie przewrotu. O ile wiem był to jedyny człowiek, który oparł się tym pokusom i o całej sprawie zameldował Komisji Senatu.

Oczywiście lobby pieniądza, zamiotło cała sprawę pod dywan, a gen. Butler zniknął z kart historii. Nie znajdziesz o nim wzmianki w żadnym podręczniku historii w Polsce.

A o agencie Piłsudskim - Ginecie - Selmanie piszą we wszystkich podręcznikach. Wszędzie użyteczne trolle stawiają mu pomniki.

To jest dowód bezpośredni jak łatwo tworzyć Roboty Biologiczne.

 

2* O tym, że twórcami CIA byli pracownicy banków już pisałem.  A. Dulles jeszcze w 1942 roku spotykał się w Szwajcarii z przedstawicielami kapitału niemieckiego. Akcja Spinacz pozwoliła na przetransportowanie do Ameryki kilkuset tysięcy specjalistów w Niemiec,  jeszcze przed 1946 rokiem.

Do dnia dzisiejszego firmy amerykańskie mogą bezpłatnie korzystać z wynalazków ukradzionych po 1945 roku i wywiezionych do USA. Podobno Pepsi-Cola, liczne firmy żywnościowe, odzieżowe ,kosztem 50 - 100 dolarów wchodzą w posiadanie patentów  wartości rzędu 50  do 100 milionów. Innymi słowy musieli by wydać 100 milionów dolarów aby opracować taki wynalazek. Teraz mają wszystko za darmo. Stąd taki gwałtowny rozwój po wojnie USA.

Dowodem wprost takiego porozumienia pomiędzy USA i Niemcami, jest np. budowa pierwszej elektrowni atomowej do użytku cywilnego w Argentynie. Nie da się inaczej wytłumaczyć skąd w kraju gaucho i wołowiny, bez żadnego zaplecza naukowego nagle zbudowano pierwszy reaktor atomowy w celu zasilania m.in. ludności cywilnej w prąd elektryczny oddając gotowy do użytku już w 1958 r. jak wiadomo czas budowy takiej elektrowni to minimum 10 - 15 lat.

 

3* CIA opracowało cały program pod nazwą Drozd - Mockingbird, czyli stworzenie systemu masowej dezinformacji.

Przekupywano nie tylko dziennikarzy ale tworzono całe wydawnictwa i nowe tytuły gazetowe np. Newsweek. Jak pamiętamy Newsweek był jednym z pierwszych tygodników po 1989 roku wprowadzonym do Polski.

Biuro Projektów Specjalnych prowadzone przez Franka Wisnera w 1951 roku przemianowano na Biuro Koordynacji Polityki  i włączono do CIA. Agenci stali się paramilitarnym oddziałem. Pierwszym zadaniem było wpływanie na media w celu wywołania paniki „komunizmu”. CIA finansowała dziennikarzy z pieniędzy z Planu Marshalla. Te działania np. zaowocowały wzniesieniem senatora  McCarthy’ego na szczyt władzy. Słynna Komisja McCarthy’ego.

To właśnie CIA i jej 300 000 dolarów zawdzięczamy film pt: „Farma Zwierząt” ze zmienionym w sposób istotny zakończeniem.

Jest to przykład w jaki sposób inżynierowie od  głów mogą manipulować i sterować zachowaniami społeczności.

Potem mieliśmy liczne takie filmy np. na kanale Discovery - filmy ujawniające działania Stalina. Tak jak gdyby sam Stalin bez pieniędzy City mógł coś zrobić.

Do takich filmów należy z pewnością film o 9/11,  czy o rzekomym schwytaniu ibin Ladena, dziesięć lat po tym jak  facet spokojnie zmarł na niewydolność nerek w Indiach. Całe komando,  które dokonało tego rzekomego wyczynu, zginęło w „przypadkowym” locie.

Program Drozd był z pewnością zaangażowany w obalenie prezydenta Iranu w 1953 roku czy w tzw. Lądowaniu w Zatoce Świń na Kubie. Chodziło o odpowiednie nastawienie ludności.

Dziennikarze zajmujący się polityką twierdzą, że ponad 50% wydarzeń jakie miały miejsce po 1945 roku odbyło się za pomocą „programu Drozd”.

Nie da się ukryć,  ze w Polsce ten program działa cały czas. Posiadając monopol na mass media mogą każdą dezinformacje owiniętą w błyskotki podać do publicznej wiadomości.

W ten sposób wprowadzono na rynek polski, za genseka E.Gierka, agenta Kominternu, w latach 70 uznany już wówczas za szkodliwy, azbest.

Już starożytni Grecy pisali, ze górnicy azbestu cierpią na choroby płuc. Wiemy, ze azbest wywołuje nowotwory takie jak: np. międzybłonniak oraz zwłóknienia płuc. Nie przeszkadzało to „naszym” ekspertom wychwalać azbest i odpowiednimi przepisami wprowadzić na rynek. Nic się nie zmieniło. Te same instytucje obecnie wprowadziły na rynek polski zaraz po przemianach 1989 roku, np. rakotwórczy glifosat czyli Randap - Roundap.

Czy jakakolwiek uczelnia czy inna instytucja protestowały? A aktorzy sceny politycznej z Wiejskiej oboma „rencami” zatwierdziły jego stosowanie.

Firmy połączone w korporacji Johns-Manville Corp., Amatex  Carey - Canada, Celotex, Unarco, Eagle - Pilcher zarobiły na tym interesie miliardy.

Johns -Manville został „odznaczony” jako największy masowy morderca korporacyjny w historii. Procesy o odszkodowania zaczęły się już w 1929 roku. Dopiero w 1990 zostały zakończone.

Azbest jest nadal legalnie stosowany w niektórych krajach.

I wszystko to w Polsce robiono „rencami” użytecznych idiotów jak twierdził Goldman alias Lenin, polskiego obywatelstwa.

Nie jest to odosobniony przypadek. W podobny sposób poprzez niejakiego prof. Kostrzewskiego z PZH wprowadzono w Polsce w latach 1972 -75 pierwszy przymus stosowania, na prawie nieistotne choroby,  szczepień. Facet nieźle na tym zarobił jako urzędnik WHO.

 

4* Wszelkie tzw. ruchy o demokrację są finansowane poprzez rozmaitych figurantów z kieszeni CIA.

Najlepszym przykładem są ostatnie przedstawienia w tym zabiurkowym tworze, którego nawet ONZ nie uznaje, a zwanym Ukrainą. Oficjalnie przecież p. Wiktoria  Nuland przyznała się, że sam rząd USA dał na  te „zabawy” pięć miliardów dolarów. Poprzez rozmaitego rodzaju figurantów  z City przekazano na fundusz demokracji jeszcze 20 miliardów.

Że to był rabunek w biały dzień nie ulega żadnej wątpliwości.  Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że pierwsze werbunki mieszkańców Ukrainy do „Majdanu”, miały miejsce w czasie rozbioru Jugosławii. Pomimo, że Ukraina nie należała do NATO, kilka tysięcy Ukraińców odbyło przeszkolenie w brygadach na terenie Jugosławii.  Wyrzucono ich jak się okazało, że na lewo sprzedali benzynę za ponad 2 miliony dolarów.  Używanie ukraińskiej brygady było wbrew jakiemukolwiek prawu i „statutowi” NATO. Ale czego się nie robi na zlecenie, i w celu przygotowania rozbioru Ukrainy.

O tym, że to było zlecenie także nie ma żadnych wątpliwości. Jak o tym pisałem City of London posiada 97% całego kapitału istniejącego na kuli ziemskiej. Co zrobiono po rozbiorze Jugosławii?

Po pierwsze,  sprywatyzowano kopalnie ołowiu, a więc i złota. Szefową ustanowiono p. Albright, która do tej masakry ludności doprowadziła. Ot, taka nagroda za wierną służbę.

Sprywatyzowano kopalnie uranu.

Wybudowano największą bazę Pentagonu w Europie koło Kosowa, w której stacjonuje prawie dywizja amerykańska.

Zbudowano specjalny port dla 300 - tu tysięczników w celu transportu ropy kaukaskiej.

Co zrobiono po przewrocie wojskowym w Polsce, w 1989 roku?

przeprowadzonym za ok. 100 milionów:

Zniszczono cały konkurencyjny dla zachodu przemysł, stoczniowy, sprzedano wszystkie porty.

Zlikwidowano kopalnie węgla.

Oddano za bezcen bankowość.

Czyli dokładnie zrobiono to samo co przeprowadził Piłsudski - Ginet - Selman w 1926 roku.

Beneficjentami były te same ośrodki.

 

Na zakończenie maleńka prywatne akcja CIA. Otóż, po 50 latach CIA przyznało się, że brało udział w  matactwach śmierci prezydenta USA J.Kennedy’ego. A czym zawinił J.Kennedy?.

No oczywiście!  Wiadomo!

Wydał własny pieniądz,  podobno wydrukowano tego aż 5 miliardów. Obecnie jednodolarówka Kennedy’ego jest warta 1000 dolarów.  Przecież nie może nikt,  oprócz City,  drukować pieniądza z niczego.

Oczywiście można by długo pisać o przekrętach CIA, ale te parę przykładów może przynajmniej części Czytelnikom uzmysłowi w jaki Matrixie obecnie żyjemy.

A kto  zna organizację GLADIO?

 

www.listverse.com/2013/05/10/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/

http://www.prisonplanet.pl/kultura/kozacy_jak_dezinformuja,p1945010710

http://www.prisonplanet.pl/kultura/kozacy_jak_dezinformuja,p1945010710

http://www.polishclub.org/2016/08/05/dr-jerzy-jaskowski-oglupianie-polakow-trwa-kwasniewski-cia-weterani/

http://www.polishclub.org/2015/09/14/dr-jerzy-jaskowski-imigranci

https://gloria.tv/article/dqqmY19PqST113VfgTL1aLF6f

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18426&Itemid=119

 

Gda 14. 10. 2016  r.

kontakt. jerzy.jaskowski@o2.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.