Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 82 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 16 II arrow Ciekaaawe jest życie bankiera
Thursday 28 May 2020 20:43:18.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ciekaaawe jest życie bankiera Drukuj Email
Wpisał: dr J.Jaśkowski   
17.10.2016.

Ciekaaawe jest życie bankiera

 

[- A. Rosiewicz]

 

Z cyklu ; „ S- 124, 52 stan”

 

 

dr J.Jaśkowski

 

„Grabież staje się sposobem na życie dla grupy ludzi żyjących  razem w społeczeństwie, tworzących dla siebie  system prawny, który upoważnia ich i kodeks moralny , który to gloryfikuje” Frederic Bastiat.

 

 

„Nieważne kto rządzi państwem,

WAŻNE KTO EMITUJE PIENIĄDZ”

 

 

O seryjnym samobójcy grasujących wśród bankierów pisałem przed ponad dwoma laty. Było wówczas tylko ok. 15 przypadków działania seryjnego samobójcy. Obecnie liczba ta wzrosła do  72 przedstawiciel tego zawodu.

Ale od początku.

W związku z „kolapsem” finansowym, większym aniżeli słynny rok 1929, banki zaczęły ponosić straty. To, że taki kolaps został celowo wywołany nie ma cienia wątpliwości. Pozwala to przerzucić pieniądze z jednego kraju do innego.

Już we wrześniu 2012 roku JP Morgan musiał zapłacić 920 milionów dolarów kary za spowodowanie  strat  rzędu sześciu miliardów dolarów.

Ugody były tak zawarte, że nie orzeczono jednoznacznej winy banku i nikt z kierownictwa nie został ukarany. Brak orzeczenia winy uniemożliwia indywidualnym klientom o staranie się  o odszkodowania. Czyli odzyskanie skradzionych pieniędzy.

Jednocześnie agencja Bloomberg podała o innej ugodzie na 13 miliardów dolarów  za wprowadzanie klientów w błąd. Także tutaj bank wymigał się od orzeczenia winy i skazania kogokolwiek z kierownictwa.

Podsumowując,  osiem największych amerykańskich firm finansowych, do których należą: JPMorgan, Wellsfargo, Bank of Americ, Citygroup, Goldman Sachs. US Bancorp, Bank of New York,  Mellon i Morgan Stanley  kontrolowane są przez 10 akcjonariuszy, którzy posiadają 4 firmy : BlackRock, State Street, Vanguard i Fidelity.

Jest to tzw.  „wielka czwórka”,

Słynny FED jest kontrolowany w całości przez 4 prywatne firmy BlackRock, State Street, Vanguard i Fidelity. Firmy te kontrolują politykę monetraną całego świata. Firmy te zasiadają w City of London.

 Kontrolują bez żadnych demokratycznych bzdur w rodzaju wybory, głosowanie etc. Większość z nich tworzy tzw. światowe lub lokalne kryzysy w bardzo prosty sposób: zwiększając lub ograniczając ilość pieniądz na danym rynku. Zrobił to p. prof. Balcerowicz - Aaron Bucholtz w 1990/92r.

 

Bezpośrednio prezesem FED jest na przemian np. był Alan Greenspan poprzednio członek zarządu Morgan Guaranty Trust Company, a  przed Greenspanem szefem FED był Paul Volcker,  ekonomista z banku Chase Manhattan Bank należącego do Rockefellerów.

 

A politycy? Politycy są marionetkami wyższego rzędu w tym teatrze lalek. Wbrew temu o czym uczą nas historycy, świat nie zmienia się pod wpływem hetmanów czy królów ale pod wpływem bankierów. Dlatego o tym się nie uczy w szkołach?.

Powtarzam:  państwowy system oświaty został wprowadzony aby za Twoje, ciężko zarobione pieniądze, Twoje dzieci były indoktrynowane w określonym kierunku. Ot takie Pawki Morozowy.

Musisz to wreszcie zrozumieć Szanowny Czytelniku. Dopóki jeszcze czytać umiesz.

 

Otóż wbrew powszechnej opinii, wszelkie manipulacje na rynkach złota są tworzone przez rządy, wypełniające polecenia City of London. Rządy kochające papier drukują jak i ile mogą.  W pewnym okresie ilość papieru zwanego pieniądzem jest na tle duża, że trzeba go wycofać z rynku. Podnosi się więc ceny złota. Ludzie w panice widząc jak złoto drożeje wykupują je na „gwałt”. Nawis papierków znika z rynku. Znane są takie panikarskie akcje, kiedy to w kilka dni  znikało z rynku złoto za 12 miliardów dolarów. Wiadomo, że takimi sumami w krótkim czasie dysponować mogą tylko określone Grupy Kapitałowe zrzeszone w Corona Temple. Po pewnym czasie zaczyna się panika w odwrotną stronę i biedni ludzikowie na „gwałt” sprzedają złoto, a rządy skupują za 1/3 wartości.

W ten prosty sposób nawis papierków  znika z rynku. Tak Rząd USA postępuje od 1971 roku, to jest od zniesienia wymienialności dolara na złoto.

Nikt już nie pamięta, że np. w carskiej Rosji jeszcze w 1910 roku był co prawda pieniądz papierowy, ponieważ był wygodniejszy w użyciu. Ale w każdej chwili można było wejść do najbliższego banku i wymienić oficjalnie papier  na złoto. Oczywiście ten system nie mógł się utrzymać. Zapewniał stałą wartość pieniądza więc hochsztaplerzy nie mogli okradać ludności.

Obecnie sytuacja jest taka,  wg Suisse Credit Banku, że z pośród ogólnych globalnych aktywów w wysokości 250 bilionów, jeden procent społeczeństwa posiada dokładnie połowę. Dolna granica, czyli 50 procent ludności posiada mniej aniżeli jeden procent tej kwoty.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17722&Itemid=119

 

Najbogatsze 10 % ludności posiada ponad 87,7% światowego bogactwa. Pozostałe 13.3% należy do 90% ludności.

Wszystkie indeksy giełdowe lecą na łeb na szyję. Dow Jones Industrial - DJIA jest najniższy od 2003 roku. Podobnie Bałtycki Suchy Indeks spada. Jest kwestią czasu, kiedy City of London ogłosi upadek jednej czy drugiej waluty powodując reset długu.

Obecnie FED drukuje nowe papierki - dolary, z szybkością 40 miliardów na miesiąc, pogłębiając inflację.

Waluty republik bananowych, do których należy Polska, są już praktycznie tylko bonami towarowymi w danym kraju.

Uważane za bezpieczne waluty takich państw jak Dania, Szwecja, czy Norwegia w związku z przejściem na bezgotówkową ścieżkę, przestaną być dostępne dla mieszkańców innych krajów.

 

Wniosek.

Szykują się gwałtowne zmiany inflacyjne i pewne waluty znikną z rynku. Jedynym stabilnym pieniądzem dla średniej warstwy społeczeństwa jest srebro. Ale przecież w globalnym świecie ta warstwa ma zniknąć.?

I drugi wniosek,  społeczeństwo w kraju pomiędzy Odrą i obecnie Bugiem jest wyjątkowo skutecznie indoktrynowane. Zupełnie nie umie już wyciągać wniosków z faktów, które mają miejsce wokoło i obecnie. Sprawa Islandii, Cypru, czy Grecji udowodniła  ponad wszelką wątpliwości, że najmniej pewnym, czy bezpiecznym miejscem do przechowywania pieniędzy są banki.

Niestety, ludność nie wyciągnęła żadnych wniosków. Jedynym poprawnym wnioskiem byłoby wybranie wszystkich pieniędzy natychmiast z banków. Społeczeństwo woli czekać aż Banki zrobią to za nich.

Tak samo było w czasie inflacji w latach 20 -tych. Czekali nie wiadomo na co a potem płacz i zgrzytanie zębów.

Tzw. fundusz gwarantowany, jak donosi ulica juz dawno został zjedzony. Tak więc pomimo ustawy, jak bank ogłosi bankructwo, to i tak nic nie dostaniesz Dobry Człeku.

Niestety prawdopodobnie dlatego, że myślenie nic nie kosztuje i jest za darmo, ludziska wolą nie myśleć.

 

P.S. w czasie pisania tego artykułu znalazłem informacje o kolejnych dwu „wypadkach” bankierów.

Thomas J.Hughes skoczył o 11-tej rano z 18 piętra budynku West St. na Manhattanie. Dom należał do Ocean Luxury Residences i apartament kosztował 4000 dolarów miesięcznie. Co prawda jeden ze świadków powiedział, że to było 31 piętro. T.J. Hughes był pracownikiem inwestycyjnym CityGroup i UBS.

Do listy należy także dopisać administratora  banku JP Morgan,  Robina Korkki lat 42 i jego siostrę Anne lat 37 znalezionych martwych w swoim willi na wzgórzu podczas wakacji.

 

Tak więc, od 2014 roku kiedy zaczął grasować seryjny samobójca wśród bankierów, klęska ta dotknęła już 75 osób. Oczywiście była to sama wierchuszka systemu bankowego. Prasa nie interesuje się dołami.

Proszę uważnie się zastanowić; jeżeli taki pomór pada na tzw. yelity, to należy się spodziewać czegoś najgorszego.

Jedynie wojny lub działania wojenne powodują reset kont bankowych.

c.b.d.o.

http://www.polishclub.org/2014/03/28/dr-jerzy-jaskowski-bankierzy-nadal-gina-rozgrywki-na-gieldach/

http://www.polishclub.org/2015/09/11/dr-jerzy-jaskowski-polio-a-dekrety-urzednicze-i-straszenie-spoleczenstwa/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12207&Itemid=55

 

 

 

Gdańsk 14.X.2016 r.

kontakt; jerzy.jaskowski@o2.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.