Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow POlsko-języczni u steru Ukrainy: "Bo taka jest procedura": Balcerowicz, Jerzy Miller, Sławomir Nowak
Tuesday 07 July 2020 09:05:44.29.
W Y S Z U K I W A R K A
POlsko-języczni u steru Ukrainy: "Bo taka jest procedura": Balcerowicz, Jerzy Miller, Sławomir Nowak Drukuj Email
Wpisał: Sławomir Nowak   
20.10.2016.

POlsko-języczni u steru Ukrainy:

 

Zaciągu ciąg dalszy. Sławomir Nowak, były minister transportu, będzie budował drogi na Ukrainie.

 

"Bo taka jest procedura": Leszek Balcerowicz, Jerzy Miller, Wojciech Balczun, Sławomir Nowak.

 

O, biedni Ukraińcy! trzymajcie się za portmonetki i zegarki!!

 

 

 

2016-10-20 http://www.pch24.pl/zaciagu-ciag-dalszy--slawomir-nowak--byly-minister-transportu--bedzie-budowal-drogi-na-ukrainie,46800,i.html#ixzz4Nc4KpiaI

 

Sławomir Nowak, były polski minister transportu budownictwa i gospodarki morskiej oraz były szef Gabinetu Politycznego premiera Donalda Tuska objął stery ukraińskiego UKR AVTODOR. To centralny urząd odpowiadający za budowę i remonty dróg krajowych i autostrad u naszego wschodniego sąsiada.

 Sławomir Nowak został już przedstawiony przez ministra transportu na posiedzeniu ukraińskiego rządu i został zaakceptowany. „Na razie został czasowo pełniącym obowiązki kierownika UKRAVTODOR, bo taka jest procedura” – podaje RMF FM.

 By oficjalnie objąć stanowisko Nowak musi przejść konkurs. Ten jednak jeszcze nie został ogłoszony. Niemniej ostateczne zatwierdzenie kandydatury na to stanowisko wydaje się tylko formalnością. „Konkurs zostanie dopiero ogłoszony, dlatego został pełniącym obowiązki. Po przejściu konkursu zostanie ostatecznie zatwierdzony na to stanowisko” – podała rozgłośnia powołując się na informacje z UKRAVTODOR.

 Powierzenie tak ważnego dla przyszłości ukraińskiej infrastruktury drogowej stanowiska Nowakowi ukraińskie władze tłumaczą tym, że „budową dróg zajmować się będzie osoba bezstronna, niepodatna na lokalne wpływy i lobbing”. Niemniej nawet ukraińska prasa nie zapomniała, że nowy (p.o.) szef UKRAVTODOR jest miłośnikiem drogich zegarów

 Sławomir Nowak to kolejny Polak zasilający ukraińskie szeregi. Wcześniej Leszek Balcerowicz został szefem zespołu doradców administracji, a pomaga mu były szef MSWiA Jerzy Miller. Szefem kolei ukraińskich jest Wojciech Balczun, były prezes PKP CARGO.

 Źródło: rmf24.pl  MA

Zmieniony ( 20.10.2016. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.