Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 76 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow Kongo, Kenia: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA ["KATOLICKIEGO"]
Saturday 05 December 2020 09:40:31.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kongo, Kenia: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA ["KATOLICKIEGO"] Drukuj Email
Wpisał: Catholic Relief Services   
21.10.2016.

Kongo, Kenia: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA [„KATOLICKIEGO” !!]

 

[szerzej o Kenii - w odnośniku na dole. M.D. ]

2016-10-19 http://www.bibula.com/?p=90667

 

Ostatnio ujawnione dane dotyczące charytatywnej organizacji działającej przy episkopacie USA – Catholic Relief Services – pokazują, że instytucja ta w ciągu czterech lat pomogła w dystrybucji ponad dwóch milionów sztuk różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych, w tym pigułek poronnych w Demokratycznej Republice Konga.

Obecnie w kraju tym odnotowuje się rekordowe wykorzystanie antykoncepcji, o której wcześniej mieszkańcy mieli minimalną wiedzę – donosi Instytut Lepanto Michaela Hichborna.

Organizacja charytatywna, działająca przy episkopacie amerykańskim była partnerem rządowego programu Axxes, realizowanego przez Waszyngton w latach 2006-2010. Jego głównym celem było upowszechnienie „planowania rodziny”. Skupiał się on na dostarczaniu mieszkańcom DRK pigułek antykoncepcyjnych, w tym poronnych, wkładek wewnątrzmacicznych, zestawów do chirurgicznej sterylizacji itp.

Dokumenty ujawniają, że działania CRS także obejmowały upowszechnianie wiedzy na temat „planowania rodziny” i szczepień noworodków, jak i dorosłych osób itp.

Raporty inwentaryzacyjne złożone w agencji rządowej pokazują, że CRS [Catholic Relief Services]  upowszechniła 2,25 mln środków poronnych i prezerwatyw. Organizacja została także włączona w realizację szerszej strategii, której celem było obniżenie dzietności kobiet kongijskich.

– Biorąc pod uwagę dane szczegółowo przedstawione w tych raportach, absolutnie pewną rzeczą jest, że Catholic Relief Services otrzymała duże ilości środków poronnych i prezerwatyw – podkreślił Hichborn, dodając, że te środki zostały z kolei rozdzielane pomiędzy strefy ochrony zdrowia, za które CRF była odpowiedzialna.

Według raportu końcowego projektu Axxes, CRF otrzymała do wykorzystania: zastrzyki Depo Provera, które hamują owulację u kobiet przez 3 miesiące. Miała ich 88 235 sztuk; Lo-Femenal – doustny środek antykoncepcyjny, który może być używany jako tzw. antykoncepcja „awaryjna” w liczbie 56 885 sztuk; Ovrette – doustne środki antykoncepcyjne często określane jako „mini-pigułki” – 44 097 sztuk; wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) – 1907 sztuk; prezerwatywy męskie – ponad 2 mln sztuk; prezerwatywy dla kobiet – 40 891 sztuk; zestawy sterylizujące CCV – 18, zestawy Diu – 16.

 

Szef Instytutu Ludnościowego Steven Mosher, który wcześniej badał nadużycia CRS, biorącej udział w podobnych programach na Madagaskarze i w Kenii powiedział, że udział tej organizacji w projekcie Axxes był nie do przyjęcia. – To skandaliczne, że Catholic Relief Services była bezpośrednio zaangażowana w dystrybucję pigułek poronnych i prezerwatyw w Demokratycznej Republice Konga – mówił.

– Należy pamiętać, że te raporty inwentaryzacyjne zostały wizualnie sprawdzone i podpisane w trzech egzemplarzach – dodał Hichborn, który wykluczył możliwość błędów księgowych.

Catholic Relief Services była odpowiedzialna w Kongu za 340 ośrodków zdrowia spośród 929, utworzonych w ramach projektu. Zanim zaczęto realizować program Axxes, mieszkańcy Konga mieli znikomą wiedzę na temat antykoncepcji. Teraz w obszarze tym stosuje się rekordowe ilości środków antykoncepcyjnych.

W 2012 r. Papież Benedykt XVI wydał motu proprio „O posłudze miłości” regulujące zasady funkcjonowania katolickich organizacji charytatywnych, podkreślając, że powinny ono działać w zgodzie z nauczaniem Kościoła. Wciąż jednak nie brakuje instytucji katolickich, które z katolicyzmem nie mają wiele wspólnego, przyczyniając się m.in. do upowszechniania antykoncepcji w Afryce.

Źródło: lifesitenews.com., PCh24.pl

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-10-19) 

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście biskupi amerykańscy, a przynajmniej ta część odpowiedzialna za kontakty i nadzór nad instytucjami charytatywnymi, “nic nie wiedzieli” o całej sprawie. Tak samo, jak i “nie wiedzieli” o sponsorowaniu przez Catholic Relief Service antykoncepcji w Kenii. [tu alarmowaliśmy przed rokiem!! ]

Poprzednia “wpadka” ujawniona została przez media (ach, te wstrętne antykatolickie media, czyli wszystkie te, które ojciec Dyrektor obwinia o wszystko co niezgodne z jego wizją Kościoła…)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.