Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 16 II arrow Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja przypomina tą z 1939 roku.
Wednesday 22 May 2019 06:59:06.27.
migawki

 

 

    Ostatnie parę wieków satanizmu, magii i zboczeń u władzy.

Regina Poloniae, Mater Gratiarum, ora pro nobis

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja przypomina tą z 1939 roku. Drukuj Email
Wpisał: dr J.Jaśkowski   
02.11.2016.

Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja przypomina tą z 1939 roku.

 

Dzień Zmarłych. Refleksje i wspomnienia.

 

Z cyklu; „W - 125, Listy do Wnuczka”

 

dr J.Jaśkowski

 

                                     Za co nie lubię Polaków?, 

                                     Ponieważ zdrajców i renegatów biorą za                                       bohaterów i stawiają im pomniki”

                                                                   Katarzyna II

 

Kochany Wnuczku.

 

Kontynuując przebieg wydarzeń z lat 20 - tych, ubiegłego wieku, wydaje się, że jedyną dewizą tego z łaski niemieckiej naczelnika było :

 

„co by tu jeszcze można było spieprzyć,

co by tu jeszcze można było spieprzyć,  Panowie”

Młynarski

 

 

Doskonały plan gen. Rozwadowskiego, polegający na zatrzymaniu hord sowieckich na linii  Wisły i południowym uderzeniem umożliwiający zamknięcie ich w kotle i unicestwienie, nie został w pełni wykonany. Proste zadanie poprowadzenie uderzenia w określonym czasie przez Piłsudskiego - Gineta - Selmana nie zostało dokładnie przeprowadzone.

A jeszcze to Piłsudski - Ginet - Selman spieprzył, opóźniając uderzenie o dwa dni. Podobnie uniemożliwił udzielenie pomocy Powstańcom Śląskim kiedy to Niemcy uderzyli na nas w plecy w czasie przygotowań do obrony Warszawy.

O zdradzieckich działaniach tego człowieka świadczy wstrzymanie pomocy w 1918 roku dla walczącego Lwowa, przez dwa tygodnie w Lublinie. Nieudzielenie pomocy Powstańcom Wielkopolskim  i wiele podobnych działań.

Dlaczego nie pisze się otwarcie, że ten tzw przewrót majowy to po prostu wojskowy zamach stanu wykonany za pieniądze City of London? Zamach stanu podobny jak np. Mussoliniego, przeprowadzony także za pieniądze City of London. Mussolini także był agentem City od co najmniej 1916 roku.

 

Proszę zadaj proste pytanie swoim historykom, znajomym itd.:

„ Jaki był powód przeprowadzenia zamachu majowego przez Gineta - Selmana -Piłsudskiego”

Na przeprowadzenie tego zamachu otrzymał aż 800 000 funtów.. Wydał 600 000 i 200 000 zwrócił z pokwitowaniem!

A kto wie, że celem była prywatyzacja kopalń i hut, podobnie jak zamach stanu Wrony gen. Jaruzelskiego miał przygotować prywatyzację i przejęcie majątku i bogactw naturalnych przez City of London.

Kto wie, że już w 26 października 1926 roku podporządkowano Bank Polski Konsorcjum Rothschilda

Czyli Polska utraciła samodzielność.

Przecież wielokrotnie powtarzano, że

 

nieważne kto rządzi

ważne kto drukuje pieniądze

 

Poniżej treść rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927 roku.

„O planie stabilizacji i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej” z dnia 26 października 1927 roku.

 

„Rząd oświadcza, że zgodnie z rozporządzeniem z 26 października 1926 roku, zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i  że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyną instytucja emisyjną.

Na mocy obecnego statusu Bank Polski, jako spółka akcyjna, jest całkowicie niezależny od rządu.

Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od Banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach dozwolonych przez Statut Banku”.

 

Trzecią ważna przyczyna zamachu majowego, były próby stworzenia współpracy Czechów z Polską. Było to sprzeczne z planami tworzenia małych całkowicie zależnych od City of London państewek.

Plan przewidywał stworzeni czegoś podobnego do fuzji litewskiej.

Przypominam, że w 1939 Czesi podjęli ponownie taką próbę, całkowicie zlekceważoną przez zdradzieckich generałów. Aż 6 generałów polskich już 2 września uciekło zostawiając swoje oddziały na pastwę losu. Tylko jeden Dąb - Biernacki został zdegradowany. Reszcie nic się nie stało. Nawet nie wspomina się o tej jawnej zdradzie w podręcznikach szkolnych.

Naczelny wódz Rydz -Śmigły już 3 września, w kilka godzin po tym, jak Anglia i Francja wypowiedziały wojnę Niemcom, śmigał do Rumunii.

 

Jak wiadomo, w owych czasach ani telefonów satelitarnych ani komórek nie było. Tak więc można z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością stwierdzić, że Śmigły porzucił naczelne dowództwo już 3 września.

 

Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja dokładnie przypomina tą z 1939 roku. Także cała masa pustych frazesów, a 26 lat zostało nie tylko stracone ale zlikwidowano Armię Polską i sprowadzono ją do korpusu najemników biorących udział w tzw. „walce z terroryzmem” czyli literackiej fikcji.

Walka z terroryzmem ogłoszona w 2001 roku służy opanowaniu bogactw naturalnych przez City of London.

Poza tym zlikwidowano polski przemysł zbrojeniowy, czyli ubezwłasnowolniono państwo.

O przejęciu Banku Centralnego już kilka razy pisałem,

 

Czwartą przyczyna zamachu majowego, był komplet reform z reformą wyborczą na czele. Muszę przypomnieć, że ordynacje wyborczą tzw. mniejszościową narzucili nam Anglicy w ramach Traktatu Wersalskiego. Stworzyła ona, tylko dla Polski, tzw. pojęcie mniejszości narodowe. Przypomnę, że do dnia dzisiejszego takie pojęcie w stosunku do Polaków w Niemczech nie istnieje, chociaż podobno już ok. 5 milionów tam przebywa.

 

Jako ciekawostkę przypomnę, że to nie kto inny ale Ginet - Selman zwany w Polsce Piłsudskim zorganizował Szwadrony Śmierci alias Czarne Szwadrony, alias Huzarów Śmierci, alias Brygady Śmierci w celu mordowania przeciwników politycznych. Oddziały te zamordowały wielu oficerów  w tym kilku generałów np. gen. Rozwadowskiego, gen. Zagórskiego, gen. Malczewskiego, gen.  Hempla, gen. Franka itd.

Przypomnę, że podobne działania odbywają się obecnie np. Za jednym zamachem zlikwidowano polskie lotnictwo w tzw. Katastrofie w Mierosławcu.

W Polsce działa tzw. seryjny samobójca, z którym wymiar sprawiedliwości nie może sobie dać rady.

 „Bolka” także nagłaśniają polskojęzyczne mass media , niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku.

 

Takie są skutki powszechnej, państwowej, edukacji. Roboty Biologiczne nie dbając o fakty realizują procedury czy wytyczne.

 To bardzo smutne, ale fakty wskazują jednoznacznie, że pojęcie Narodu zostało zatarte i są obecnie tylko grupy interesów realizujących  wytyczne City of London, różnymi sposobami.

 

Ot, takie smutne myśli naszły mnie w ten Deszczowy i Ponury Dzień.

 Dzień Zaduszny, Dzień Zmarłych!

P.S. A tak na marginesie można od razu zorientować sie jakie witrynyPOLSKIE a jakie polskojęzyczne. Wystarczy zobaczyć z kogo robią bohaterów.

 

Władcy UKRAINY.

 

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/

http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/jerzy-jaskowski-ukraina-zydowsko-chazarski-kaganat-remarke,40492.html

http://www.polishclub.org/2016/08/05/dr-jerzy-jaskowski-oglupianie-polakow-trwa-kwasniewski-cia-weterani/

http://www.polishclub.org/2015/02/26/dr-jerzy-jaskowski-gdzie-sa-zydzi/

http://mybudowlancy.blogspot.com/2016/08/czy-polska-jest-szykowana-do.html

http://educodomi.blog.pl/category/dr-jaskowskiego-historia-i-polityka/

http://www.polishclub.org/2012/11/04/dr-jerzy-jaskowski-historia-polski-szczeglnie-xx-wieku-w-skrcie/

http://www.polishclub.org/2012/11/04/dr-jerzy-jaskowski-historia-polski-szczeglnie-xx-wieku-w-skrcie/

 

 

Gdańsk 1.X.2016 r.

kontakt. jerzy.jaskowski@o2.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.