Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Publicyści INNI 16 arrow Glossa do tekstu: Akademia ku czci, a może wiec. "Rozum to jest największa k... diabelska".
Sunday 05 July 2020 08:05:09.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Glossa do tekstu: Akademia ku czci, a może wiec. "Rozum to jest największa k... diabelska". Drukuj Email
Wpisał: Ania   
02.11.2016.

Glossa do tekstu: - Akademia ku czci, a może wiec - przeciw wyzyskowi, efektowi cieplarnianemu i wojnie.

 

"Rozum to jest największa k… diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k…; jest prostytutką, prawdziwą k… diabelską, k… zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość… Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka”.

 

-----------Akademia ku czci, a może wiec - przeciw wyzyskowi, efektowi cieplarnianemu i wojnie.

Mail’em, Ania

Szanowny Panie Profesorze!

Och, jak ten świat przyspieszył!

Obraziłabym się na Szanownego Pana za początkowe słowa krytykujące dzieła ojca Rydzyka, gdybym nadal wierzyła w szczerość intencji ich założyciela.

Podobnie jak wierzę w szczerość i religijność jegomościa z Matką Bożą w klapie marynary.

Nie minęła 25 letnia dekada, a my dostrzegamy, że i tym razem podsunięto nam fałszywego proroka….

Podobnie jak Pan obejrzałam to szykowne nabożeństwo.
I w przeciwieństwie do Pana, zachowałam całkiem dobry humor i nawet nie przysnęłam :-)

Przyszła mi do głowy doskonała myśl Nicolasa Davilli:

„Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem.”

Jakżesz się nie uśmiechnąć, kiedy czarnoskórzy młodociani Szwedzi, w rytm tam-tamów ( czyżby ichniejsza muzyka ludowa?) wtaczają Krzyż z wizerunkiem jakiejś istoty z zaawansowanym wodogłowiem, otoczonym kwiatuszkami, skowronkami i radosnymi kolorowymi ludkami…?!

Tak miała wyglądać Śmierć Chrystusa?
Na lekcje religii, marsz!

Za najciekawszą wypowiedź uznałam przeprosiny kapłana odzianego w białą piuskę, zdaje się, że biskupa Rzymu, bo tytuł Ojca świętego bardzo Go mierzi…?!
Który pełen pokory przeprasza Pana Boga za dokonanie podziału!
Prawda, że to ciekawe?
Biskup Rzymu, który co dzień odmawia

Wierzę w Jeden Apostolski Kościół(…)

...Przeprasza, że nie byliśmy „Aby byli Jedno”, że katolicy działali w pysze….!

Czcigodnym kapłanom i innym świętującym polecam blog ks. Delurskiego:

Korzystając z wolnej chwili w parafialnej kancelarii, nadrabiałem zaległości w lekturze. Postanowiłem, że wypiszę kilka cytatów – słów Marcina Lutra. Cytaty podaję za: J. Maritain, Trzej reformatorzy. Luter, Kartezjusz, Rousseau, tłum. K. Michalski, Warszawa-Ząbki 2005. Zanim bowiem ogłoszą triumfalnie, że Luter wielkim człowiekiem był, a przypominam, że podobne stwierdzenia padały (mam tu na myśli choćby katolicko-luterańską komisję obradującą w 1983 roku w szwabskim klasztorze Kirchberg, która orzekła, że „zaczyna się uważać go [Lutra] za świadka Ewangelii, za mistrza wiary i bohatera duchowej odnowy”. La Documentation Catholique 13, 2 VII 1983, s. 694.) trzeba kilka tych myśli Lutra wypisać. Wszystko podczas tzw. dekady Lutra, która ma przygotować wszystkich na rocznicę powstania tej herezji w 2017 roku. A więc obiecane cytaty.

Poszukaj sobie czym prędzej odpowiedniego towarzystwa albo zacznij pić, grać, gadać głupstwa, szukaj rozrywki. Trzeba… nawet czasem zgrzeszyć z nienawiści i pogardy dla diabła, aby nie dawać mu możliwości wzbudzania w nas skrupułów z byle powodu. Jeśli człowiek zanadto boi się grzechu – jest zgubiony… Ach, gdybym mógł wreszcie znaleźć jakiś porządny grzech i nabrać szatana”.

Papieża wyobrażał sobie jako „pokrytego wstrętnymi ranami i robactwem”.

„Nie godzę się, aby moja nauka mogła podlegać jakiemukolwiek osądowi, nawet anielskiemu. Kto nie przyjmie mojej nauki, nie może zostać zbawionym”.

„Rozum to jest największa k… diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k…; jest prostytutką, prawdziwą k… diabelską, k… zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość… Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka”.

To fragment kazania, żeby nie było wątpliwości…

całość: http://delurski.pl/2356/wypisy-z-marcina-lutra/

Pozdrawiam Pana Profesora bardzo serdecznie!

Ania

Zmieniony ( 02.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.