Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 126 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 16 arrow Na podstawie eugenicznej przesłanki aborcyjnej zabija się w Polsce zdrowie dzieci
Wednesday 21 April 2021 12:52:00.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Na podstawie eugenicznej przesłanki aborcyjnej zabija się w Polsce zdrowie dzieci Drukuj Email
Wpisał: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk   
04.11.2016.

Na podstawie eugenicznej przesłanki aborcyjnej zabija się w Polsce zdrowie dzieci

 

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

 

Szanowni Państwo,

z wiadomości, które wysyłam, może wynikać, że aborcja to mój ulubiony temat. Zajmuję się tą sprawą jednak nie ze względu na zainteresowania, ale dlatego, że nie godzę się na to, aby Polska pozwalała na zabijanie dzieci. Dziś zabija się w Polsce głównie dzieci podejrzane o niepełnosprawność, zwłaszcza o zespół Downa (ale też np. zespół Turnera - warto wiedzieć, że ta choroba wiąże się z pełną sprawnością intelektualną i ruchową).

Doświadczenia wielu rodziców (ja też znam takie osoby) pokazują, że niejednokrotnie diagnozy stawiane przez lekarzy nie potwierdzają się i wbrew diagnozom prenatalnym, rodzą się dzieci zdrowe lub takie, które żyją i można im pomóc odpowiednią terapią. Jest to jeden z powodów, dla których można przypuszczać, że również na podstawie eugenicznej przesłanki aborcyjnej zabija się w Polsce zdrowie dzieci. Zachęcam Państwa do podpisania petycji:

http://www.citizengo.org/pl/lf/38322-o-weryfikacje-diagnozy-stanowiacej-przeslanke-do-aborcji-eugenicznej-w-postaci-sekcji-zwlok

W petycji prosimy Ministra Zdrowia o o wprowadzenie rozporządzeniem obligatoryjnej weryfikacji diagnozy stanowiącej przesłankę do aborcji eugenicznej poprzez zobowiązanie szpitali przeprowadzających aborcję do wykonania sekcji zwłok zabitego dziecka i podanie informacji o jej wyniku w raporcie Ministerstwa Zdrowia dotyczącym aborcji. Rozwiązanie to należy traktować tymczasowo (do czasu zmiany ustawy na taką, która będzie chroniło życie każdego dziecka, także chorego). Może ono jednak powstrzymać zespoły eugeników przed pochopnym sugerowaniem aborcji i uratować niektóre dzieci.

Link do petycji:

http://www.citizengo.org/pl/lf/38322-o-weryfikacje-diagnozy-stanowiacej-przeslanke-do-aborcji-eugenicznej-w-postaci-sekcji-zwlok

Procedura obowiązku wykonania sekcji zwłok i konfrontacji jej wyniku z diagnozą mogłaby również przekonać wiele osób do człowieczeństwa i godności dziecka poczętego. Nie wykonuje się przecież sekcji zwłok na kimś, kto nie istnieje albo byłby jedynie częścią ciała kobiety.

Do wprowadzenia takiej procedury właściwy jest akt wykonawczy w postaci rozporządzenia wydanego przez Ministra Zdrowia. Zachęcam Państwa do dołączenia do tej petycji.

Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Dyrektor Kampanii CitizenGO Polska z Zespolem

P.S. Podaję linki do kilku dyskusji telewizyjnych z ostatniego czasu: 
http://www.polsatnews.pl/wideo-program/rozmowa-polityczna-ogolnopolski-protest-kobiet_6384901/ (moja wypowiedź jest od 13 minuty) - rozmowa dotyczyła ochrony życia człowieka i przemocy wobec kobiet.
http://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/kobiety-mowia-nie-przemocy-czarne-protesty-na-swiecie,686882.html - ta dyskusja dotyczyła przemocy wobec kobiet. Faktem jest, że aborcja to największa forma przemocy wobec kobiet, a giną w niej głównie dziewczynki.

P.S.2. Dziękuję serdecznie za zaproszenie oraz wszystkie rozmowy podczas ostatnich spotkań! Mam na myśli spotkania w Parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach oraz w spotkanie "ŚDM - i co dalej?" w Klasztorze OO. Karmelitów w Krakowie. Relacja: http://www.krakow.karmelici.pl/index.php/78-wydarzenia/210-spotkanie-z-marcinem-zbyszkiem-i-magda

---

W miniony poniedziałek miałam zaszczyt wziąć razem z moim Mężem udział w "Nocy Wszystkich Świętych", która zgromadziła w łódzkiej Archikatedrze 3 tys. młodych ludzi. Wydarzenie było niezwykłe. Dziękuję serdecznie Organizatorom za zaproszenie i gratuluję poziomu oraz rozmachu całego wydarzenia. Relacja z wydarzenia oraz świadectwo, jakie mówiliśmy z mężem są dostępne pod poniższymi linkami:

Relacja: http://archidiecezja.lodz.pl/film/noc-swietych-2016-swiadectwo-magdaleny-i-zbigniewa-kaliszuk/

Nasze świadectwo (mówimy m.in. o CitizenGO): 

https://www.youtube.com/watch?v=TruNpa_YXaQ

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.