Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Krucjata Różańcowa za Ojczyznę 16 arrow Otoczenie Sejmu Różańcem - w interpretacji Radia Maryja.
Thursday 06 August 2020 23:54:11.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Otoczenie Sejmu Różańcem - w interpretacji Radia Maryja. Drukuj Email
Wpisał: Radio Maryja   
11.11.2016.

Otoczenie Sejmu Różańcem - w interpretacji Radia Maryja.

Przed Sejmem odbyła się modlitwa różańcowa za Ojczyznę

Radio Maryja 11 listopada 2016, godz. 18:36

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sejmem-odbyla-sie-modlitwa-rozancowa-ojczyzne

 

 

 

W Święto Niepodległości gmach Sejmu po raz piąty został otoczony Różańcem. Organizatorem modlitewnej akcji jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Modlitwę Różańcową poprzedziła Eucharystia w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży.

Po Eucharystii zgromadzeni przeszli przed budynek polskiego parlamentu. W tym roku modlono się o zwycięstwo w walce o pełną obronę życia w polskim prawodawstwie.

Dr Grzegorz Senatorski z Krucjaty za Ojczyznę podkreśla, że modlitwa ta przyczyniła się już do wielu zmian w Polsce. Wciąż wiele spraw wymaga wsparcia modlitewnego – dodaje.

– Tego dnia, już od pięciu lat, po Mszy św., która się odbywa o godz. 10-tej w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, idziemy przed Sejm i tam odmawiamy cały różaniec stojąc i krążąc wokół budynków sejmowych. Będziemy egzorcyzmować te budynki, w których tworzy się prawo, żeby było ono zgodne z wolą Bożą. Teraz, kiedy będziemy świadkami i uczestnikami Intronizacji Chrystusa Króla, warto wszystkie nasze wysiłki modlitewne zintensyfikować i oddać Panu Bogu należytą cześć również modląc się o prawo – mówi Grzegorz Senatorski.      

Idea Krucjaty Różań­cowej za Ojczyznę zrodziła się na Roztoczu w parafii Trzęsiny w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. To w tej diecezji w Konkatedrze w Lubaczowie czczona jest kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej, przed którą król Jan Kazimierz składał Śluby Lwowskie.

Idea Krucjaty Różańcowej zawędro­wała stąd do Diecezji Warszawskiej a następnie na Jasną Górę. Wszyscy rodacy wezwani zostali w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę do codziennej modlitwy, co najmniej jedną dziesiątką różańca.

RIRM

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.