Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 135 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow meRdia a MEDIA 14-II arrow Ugandyjczyk Sam Ssimbwa naciągnął polską firmę zbrojeniową na 120 mln euro
Monday 30 March 2020 12:09:06.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ugandyjczyk Sam Ssimbwa naciągnął polską firmę zbrojeniową na 120 mln euro Drukuj Email
Wpisał: Sam Ssimbwa   
17.11.2016.

Ugandyjczyk Sam Ssimbwa naciągnął polską firmę zbrojeniową na 120 mln euro

===========

[podaję jako przykład precyzji informacji i profesjonalizmu dziennikarzy, nawet po „dobrej zmianie”:

1) Czy Sam Ssimbwa zwinął te 120 mln, czy tylko chciał? Choć – i 500 tysięcy euro w obecnych, ciężkich dla biznesu, czasach – piechotą nie chodzi..

2) Która „polska” firma była tak dla tego deal życzliwa?

3) Kiedy, rok, czyli za czyich rządów?

4) Kto za to poszedł w kajdanach do więzienia w Polsce?

Itp.. md]

=======================

Telewizja Republika 16 listopada 2016

http://telewizjarepublika.pl/ugandyjczyk-naciagnal-polska-firme-zbrojeniowa-na-120-mln-euro,40737.html

 

Policja w Ugandzie zatrzymała mężczyznę, który powołując się na ugandyjskie ministerstwo obrony, podpisał z polską firmą zbrojeniową kontrakt na dostawę uzbrojenia o wartości 120 mln euro. Sam zarobił na lewej umowie ponad 500 tys. euro.

Oszust miał przedstawić się polskiej firmie z branży zbrojeniowej jako Sam Ssimbwa, który miał jako prawnik reprezentować ugandyjskie ministerstwo obrony narodowej. Wraz ze wspólnikami przedstawił przedstawicielom firmy sfałszowane upoważnienie na zakup 375 czołgów, 42 samochodów opancerzonych, innych pojazdów pancernych oraz amunicji.

Kontrakt miał opiewać na 120 mln euro. Całe przedsięwzięcie oszust i jego wspólnicy starali się jak najbardziej uwiarygodnić, pokazując się w mundurach, prowadząc rozmowy w kwaterze dowództwa armii. Na całe szczęście policji udało się udaremnić przestępczy proceder. Wiadomo, że do chwili zatrzymania oszust zdążył wyłudzić już ponad 500 tys. euro.

Ugandyjska policja skontaktowała się z przedstawicielami firmy, którzy potwierdzili posiadanie kontaktów w Ugandzie, ale nie ujawnili szczegółów. Wojsko w Ugandzie zaprzeczyło, aby kiedykolwiek kontaktowało się z polską firmą w sprawie zakupu sprzętu i uzbrojenia.

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.