Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Szef chińskiej bezpieki i rosyjski gen. na czele Interpolu. "Pierwsza - polityka, partia, ideologia"
Tuesday 20 October 2020 01:38:30.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Szef chińskiej bezpieki i rosyjski gen. na czele Interpolu. "Pierwsza - polityka, partia, ideologia" Drukuj Email
Wpisał: Meng Hongwei   
17.11.2016.

Szef chińskiej bezpieki i rosyjski generał na czele Interpolu.

 

„Pierwsza jest polityka, partia, ideologia” – tłumaczył na szkoleniu chińskich sił pokojowych przy ONZ.

 

Co z bezpieczeństwem chrześcijan?

 

2016-11-17 pch24

 

 

Od kilku dni międzynarodowa organizacja policyjna Interpol, która jest ważnym forum współpracy policyjnej państw świata, ma nowe władze. Szefem został kontrowersyjny wiceminister Chin ds. bezpieczeństwa publicznego Meng Hongwei, a jego zastępcą szef biura Interpolu w Rosji, generał Aleksandr Prokopczuk. Interpol spotkał się z licznymi oskarżeniami z powodu pomagania krajom islamskim w tropieniu chrześcijańskich konwertytów.

 Wybór Menga jest powszechnie krytykowany. Przeciwnicy argumentują, że nowy szef Interpolu będzie z premedytacją wykorzystywał swój urząd do globalnego prześladowania chińskich dysydentów.

 „Weteran policyjny” reżimu odpowiedzialnego za mordowanie niewinnych ludzi obiecał „zrobić wszystko co w jego mocy dla świata policji”. Meng zastrzegł, że pojawiły się nowe zagrożenia w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego – największe od czasu II wojny światowej – i istnieje potrzeba „nowych metod” ich zwalczania. Proponuje wprowadzić „innowacje w mechanizmach roboczych” Interpolu w celu „dostosowania się do zmieniającej się sytuacji w zakresie bezpieczeństwa dzisiaj”.

 Obecny szef Interpolu znany ze swojej bezwarunkowej lojalności wobec „rzeźników” z Komunistycznej Partii Chin, stosujących tortury, masowe mordy, pobieranie narządów od więźniów politycznych i religijnych, przymusowe aborcje, cenzurę i inne barbarzyństwa, wyraźnie podkreślił, że najważniejsza jest ideologia i to w dodatku ideologia komunistyczna. „Pierwsza jest polityka, partia, ideologia” – tłumaczył na szkoleniu chińskich sił pokojowych przy ONZ. „Musimy konsekwentnie realizować trzy pierwsze zasady w naszej pracy, (...) zbudować silny zespół z solidną postawą polityczną” – mówił dalej.

 Krytycy nowych władz Interpolu biją na alarm. „Powołanie Menga jest wyjątkowo niepokojące biorąc pod uwagę wieloletnie praktyki Chin, próbujących wykorzystywać Interpol w celu aresztowania dysydentów i uchodźców za granicą” – pisze Nicholas Bequelin, dyrektor regionalny dla Azji Wschodniej Amnesty International.

 Zastępcą chińskiego komunisty został rosyjski generał Aleksandr Prokopczuk, który również obiecał wzmocnić i lepiej wykorzystać potencjał Interpolu w celu zwalczania nowych globalnych zagrożeń. Uzgodniono podczas ostatniego kongresu w Indonezji, że większy nacisk położy się na „systematyczne zbieranie i rejestrowanie danych biometrycznych” i „wzmocnienie mechanizmów przetwarzania danych”.

 Interpol to międzynarodowa organizacja policji, która „pomaga” organom ścigania w 190 państwach w tropieniu przestępców. Jej początki sięgają roku 1923. Wtedy to w Wiedniu zorganizowano Międzynarodowy Kongres Policji Kryminalnych (IKPK). W 1934 r. kontrolę nad IKPK przejęli naziści. W 1946 r. w Brukseli reaktywowano IKPK i przeniesiono jej siedzibę do Paryża. 10 lat później IKPK zmieniła nazwę na Interpol i przeniosła się do Lyonu.

 Obecnie Interpol ściśle współpracuje ze służbami państw UE, ale także Kanady, USA i krajów arabskich. W ostatnich latach organizację oskarżano o udostępnianie swojej bazy danych służbom brutalnych reżimów islamistycznych w celu śledzenia dziennikarzy i rzekomych „apostatów” oskarżonych o „przestępstwa religijne".

 W 2012 roku Interpol wywołał oburzenie na całym świecie z powodu udzielenia pomocy policji Arabii Saudyjskiej, poszukującej 28-letniej kobiety, która rzekomo dopuściła się „przestępstwa” konwersji na chrześcijaństwo. Wcześniej Interpol miał pomóc Saudom wyśledzić i aresztować dziennikarza, który uciekł z królestwa oskarżony o obrazę proroka Mahometa. Interpol zaprzeczył, że odegrał rolę w aresztowaniu, mimo oficjalnego oświadczenia władz Malezji, które podały, że „Interpol zażądał aresztowania dziennikarza”.

 Ostatnio, pod pozorem walki z terrorem pośród chaosu wojny w Iraku i Syrii, administracja Obamy rozszerzyła współpracę z tą organizacją.

 Mając „swojego człowieka” na czele tak ważnej instytucji, a także innych ludzi w wielu agendach ONZ i organizacjach o zasięgu międzynarodowym, Pekin może spełnić swoje marzenie o „kolonizacji Zachodu”.

 W 2008 r. szef Komunistycznej Partii Chin podczas przemowy z udziałem najwyższych władz Chin i Centralnej Komisji Wojskowej mówił:

\Będziemy wykorzystywać naszą politykę otwartych drzwi, wykorzystywać kryzys gospodarczy na Zachodzie jako historyczny moment i stosować skuteczne środki, aby przekształcić państwa zachodnie w kolonie gospodarcze i kulturalne socjalistycznych Chin. Nasza kolonizacja tych krajów to historyczny proces, który przyniesie triumf komunizmu nad zgniłym kapitalizmem. My chińscy komuniści musimy wziąć na siebie wielką historyczną misję i wykorzystać socjalizm w celu pokonania kapitalizmu, ostatecznie wyzwalając całą ludzkość.

 Źródło: cnn.com, thenewamerican.com, latimes.com, bjreview.com  AS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.