Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 16-18 arrow Izrael w ogniu! Płonie część Hajfy.
Sunday 25 October 2020 15:01:56.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Izrael w ogniu! Płonie część Hajfy. Drukuj Email
Wpisał: Gilad Erdan   
25.11.2016.

Izrael w ogniu! Płonie część Hajfy.

 

Władze ewakuują dziesiątki tysięcy ludzi

 

2016-11-25 pch24

 

 

Płonąca Hajfa.

 

Dziesiątki tysięcy ludzi zostało ewakuowanych z Hajfy z powodu pożarów lasów. Ogień wdarł się do niektórych dzielnic miasta. Jeśli sytuacja nie zostanie opanowana, to zagrożenie dotknie również Jerozolimy oraz Zachodniego Brzegu. Żydowska policja sugeruje, że odpowiedzialność za pożary może spoczywać na podpalaczach. Służby mają swoje typy co do ich pochodzenia.

 Od dwóch miesięcy północny Izrael dotyka susza oraz silne wiatry. To czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu się pożarów. Ogień wdarł się i pustoszy obecnie część Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta w państwie Izrael.

 Władze miasta wydały cytowane przez BBC oświadczenie. Wynika z niego, że w związku z szalejącym ogniem w czwartek ewakuowano aż 50 tys. osób. Niektóre dzielnice niemal 300-tysięcznej Hajfy pozbawione są prądu. Panuje panika. Zamknięte są szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe. Ewakuowano dwa więzienia. Zamknięto lotnisko. W mieście obowiązuje stan wyjątkowy.

Ogień trawi domostwa i samochody. Do szpitali z lekkimi obrażeniami trafiło już 130 osób – większość z powodu niegroźnego na szczęście zatrucia dymem.

 Zdaniem służb policyjnych pożary są w pewnym stopniu efektem podpaleń. Funkcjonariusze sugerują, że sprawcami tragedii mogą być Palestyńczycy.

Pożary w różnych częściach Izraela trwają od kilku dni. W czwartek minister ds. bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan stwierdził, że niemal połowa pożarów to efekt celowego działania. Już w środę o nienaturalnych powodach niektórych pożarów mówił premier kraju Benjamin Netanjahu.

 Źródło: polskatimes.pl, tvn24.pl, rp.pl  MWł

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.