Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Song Hongbing w Sejmie RP: TTIP to ewidentna tyrania ponadnarodowych korporacji.
Tuesday 20 October 2020 02:14:16.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Song Hongbing w Sejmie RP: TTIP to ewidentna tyrania ponadnarodowych korporacji. Drukuj Email
Wpisał: Anna Wiejak   
30.11.2016.

Song Hongbing w Sejmie RP: TTIP to ewidentna tyrania ponadnarodowych korporacji.

 

 

Anna Wiejak

 https://prawy.pl/41813-song-hongbing-ttip-to-ewidentna-tyrania-ponadnarodowych-korporacji

Sprawiedliwa globalizacja powinna cechować się czterema zasadami: musi być otwarta, muszą być wspólne korzyści, musi istnieć jakiś konsensus i sprawiedliwe dzielenie dóbr – mówił znany ekonomista Song Hongbing podczas zorganizowanej w Sejmie RP konferencji „Wojny walutowe a kryzys światowy”, zorganizowanej przez posła Jacka Wilka (Kukiz’15). Nie ma on wątpliwości, że umowy takie jak TTP i TTIP naruszają suwerenność państw.

TTP to forma naruszania suwerenności państw narodowych – stwierdził Song Hongbing, autor bestsellerowej książki „Wojna o pieniądz”. – Jeżeli Polska przystąpiłaby do TTP czy do TTIP, to polski parlament utraciłby możliwość przegłosowywania niektórych praw, jeżeli byłyby one sprzeczne z interesami korporacji międzynarodowych. Jeżeli pojawią się jakieś problemy i spory na gruncie prawa, wówczas to nie Polska będzie miała jurysdykcję nad rozwiązywaniem tych spornych spraw, ale na przykład jakiś trybunał w Nowym Jorku. W tym układzie Polska utraci moc legislacyjną i suwerenność – wyliczał.

 – Dlatego uważam, że TTP i TTIP tą są dwie strony tego samego medalu. To jest ewidentna tyrania międzynarodowych korporacji – skonstatował, dodając, iż właśnie dlatego decyzje, jak będą konstruowane takie umowy są podejmowane przez zamknięte gremia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.