Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 123 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow Drobni przedsiębiorcy ukraińscy: Nie dawajcie Poroszence więcej pieniędzy!
Saturday 06 March 2021 09:14:53.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Drobni przedsiębiorcy ukraińscy: Nie dawajcie Poroszence więcej pieniędzy! Drukuj Email
Wpisał: Wiesław Tokarczuk   
06.12.2016.

Drobni przedsiębiorcy ukraińscy proszą - nie dawajcie Poroszence więcej pieniędzy!

 

Wiesław Tokarczuk

http://prawy.pl/42192-drobni-przedsiebiorcy-ukrainscy-prosza-nie-dawajcie-poroszence-wiecej-pieniedzy

Szanowni Państwo !

Wczoraj gościli w Krakowie mieszkańcy Kijowa, tak zwani drobni przedsiębiorcy, branża meblarska. Wyrazili życzenie rozmowy ze mną, w jej trakcie stale powtarzał się motyw, aby UE, Polska i inne państwa zaprzestały wpłacania transz pieniędzy do dyspozycji rządu i prezydenta ukraińskiego, ponieważ pieniądze te są rozkradane.

„My, przedsiębiorcy ukraińscy, damy sobie radę, byle tylko nam nie przeszkadzać, a teraz za Poroszenki pod tym względem jest gorzej niż za Janukowycza. Janukowycz kradł, ale generalnie nie przeszkadzał drobnemu biznesowi. Teraz nadal kradną, ale dodatkowo przeszkadzają biznesowi, plus żniwo śmieci w Donbasie, pobicia na ulicach, terror „patriotycznych”, czyli radykalnie nacjonalistycznych bojówek, z zagrożeniem życia włącznie.”

Ich zdaniem takie jest pragnienie większości narodu ukraińskiego, które nie przebija się do mediów, ponieważ są one rękach oligarchów i wolność słowa jest fikcją. Każde werbalne wyrażenie odmiennych poglądów skutkuje prawnym ściganiem, które nie jest mniej groźne niż to, że takie osoby podlegają przemocy fizycznej bojówek typu Prawy Sektor, nie tylko w drodze na przesłuchania w SBU i z powrotem, ale nawet na salach sądowych. Policja ukraińska nie może albo nie chce (boi się) temu przeciwdziałać.

Mówiąc krótko, w ich opinii, ci, którzy dają pieniądze w ręce rządu i Poroszenki, do ich dyspozycji, działają na szkodę narodu ukraińskiego. Ta pomoc powinna być inaczej zarządzana, albo nie powinno jej być wcale.

Z poważaniem,

Wiesław Tokarczuk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.