Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 16 arrow "Dobrowolna" sterylizacja. Skutki.
Sunday 18 April 2021 23:38:13.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Dobrowolna" sterylizacja. Skutki. Drukuj Email
Wpisał: koncern Bayer   
13.12.2016.

"Dobrowolna" sterylizacja. Skutki.

 

Francuzki pozwały koncern Bayer z powodu skutków ubocznych wkładek sterylizacyjnych

 

2016-12-13

http://www.pch24.pl/francuzki-pozwaly-koncern-bayer-z-powodu-skutkow-ubocznych-wkladek-sterylizacyjnych,48008,i.html#ixzz4ShhnRzMu

 

W piątek francuscy prawnicy, reprezentujący interesy kobiet, które twierdzą, że doznały poważnych skutków ubocznych wskutek stosowania wkładek wewnątrzmacicznych Essure firmy Bayer, złożyli dwa pozwy. Przygotowywane są kolejne pisma zbiorowe, obejmujące skargi kilkudziesięciu kobiet, który doznały poważnych komplikacji zdrowotnych po zastosowaniu wkładek, w tym paraliżu.

Środek, który trafił na rynki świtowe w 2001 r. spowodował szereg szkód nie tylko we Francji. W USA opakowanie i ulotka wkładki Essure mają zawierać mocniejsze ostrzeżenie przed ryzykiem powikłań. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła, że producent ma obowiązek dołączyć listę potencjalnych zagrożeń dla zdrowia kobiet stosujących wkładkę. Od 2002 r. w Stanach Zjednoczonych problemy zgłosiło ponad 5 tys. kobiet. Pacjentki najczęściej skarżyły się na przewlekły, silny ból podbrzusza, krwawienia, bóle głowy oraz reakcje alergiczne.

 Wkładka Essure jest formą sterylizacji. Proponuje się ją kobietom powyżej 35 roku życia, które definitywnie nie chcą dzieci. Według producenta, wkładka jest mniej inwazyjna niż chirurgiczny zabieg sterylizacji.  Umieszcza się ją w jajowodach. W USA na założenie wkładki zdecydowało się około 750 tys. kobiet.

 Prawnik Charles-Joseph Oudin poinformował, że na razie pozew został złożony w imieniu dwóch kobiet, ale prawnicy pracują nad pozwem zbiorowym w imieniu kilkudziesięciu innych pań, skarżących się na szereg powikłań zdrowotnych. – Na razie wszczęliśmy dwie sądowe procedury dot. odszkodowań z powództwa cywilnego. Chcemy, by sąd powołał niezależnych ekspertów, którzy wydadzą stosowane opinie odnośnie dolegliwości powodowanych przez urządzenie – tłumaczył Oudin.

 Jego zdaniem koncern Bayer powinien zapłacić za ekspertyzę, zważywszy, że kobiety, które złożyły pozew nie należą do zamożnych. Obie panie skarżyły się na problemy z krwawieniem, bólem szyi, epizody głuchoty i paraliżu.

 Wg danych firmy Bayer od 2001 r. zainstalowano około miliona tego typu urządzeń na całym świecie, z czego 240 tys. we Francji.

Francuska organizacja ANSM, która zajmuje się kontrolą leków i wyrobów medycznych, poinformowała, że otrzymała 242 skargi na urządzenie w 2015 roku i 162 w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku.

 Ministerstwo zdrowia zasugerowało w piątek, że dochodzenie z 2015 r. agencji ANSM wykazało, iż wszelkie problemy zdrowotne, które zgłaszały kobiety wynikały z niewłaściwego sposobu umieszczenia wkładki w ciele kobiet.

 Jedna z kobiet, która skorzystała z urządzenia Essure, Marielle Klein założyła stowarzyszenie Resist i walczy o całkowite wycofanie wkładki z rynku.

 Źródło: thelocal.fr., hli.org., AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.