Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 72 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow krótko arrow Ciapaty oznacza każdego Azjatę, który nie jest skośnooki
Tuesday 14 July 2020 11:31:10.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ciapaty oznacza każdego Azjatę, który nie jest skośnooki Drukuj Email
Wpisał: Ciapaty   
03.01.2017.

Ciapaty oznacza obecnie każdego Azjatę, który nie jest skośnooki


[nie wiedziałem, więc znalazłem. md]

 

 

Co oznacza słowo ciapaty:

http://www.sadistic.pl/skad-sie-wzielo-i-co-oznacza-slowo-ciapaty-vt206632.htm

 

            Nazwa pochodzi z języka urdu i odnosi się do nazwy mąki, z której Pakistańskie kobiety smażą (na specjalnie grubych patelniach) placki podobne do naszych naleśnikowych zwane 'tsiapaty bread'. Placki te wyrabiają z samej mąki i wody, z odrobiną oleju. Wyobraźcie sobie, że kobieta smażąca te placki odwraca je na drugą stronę palcami i robi to tak sprytnie że nie poparzy się. Ciekawe jest również zastosowanie tych placków - służą one zamiast sztućców. Należy palcami urwać kawałek placka i za jego pomocą wybierać z talerza kęsy pikantnego mięsa polane sosem curry.

         Natomiast nazwa ciapaty oznacza obecnie każdego Azjatę, który nie jest skośnooki, czyli oprócz Pakistańczyków, także Hindusów, Arabów itp. Wynika to z tego, że po samym wyglądzie trudno jest ich odróżnić i stąd ta uniwersalna nazwa - ciapaty.

Nie zawsze jest to nazwa pogardliwa, gdyż poprzez swoją uniwersalność stała się bardzo użyteczna. Nie ma po prostu w języku polskim innego rzeczownika oznaczającego Azjatę, który nie jest rasy żółtej.'

Powyższy tekst nie ma na celu propagowania rasizmu. Służy jedynie w celu informacyjnym.

Zmieniony ( 10.01.2017. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.