Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 79 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow wieś; \"bitwa o handel\" arrow Min-rol.: Logo "Produkt polski" dla zagranicznych sieci handlowych. "Wszystkie ręce na pokład!!"
Tuesday 04 August 2020 10:41:50.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Min-rol.: Logo "Produkt polski" dla zagranicznych sieci handlowych. "Wszystkie ręce na pokład!!" Drukuj Email
Wpisał: Min-rol.   
13.01.2017.

Ministerstwo rolnictwa: Logo „Produkt polski” dla zagranicznych sieci handlowych.

 

Ręce opadają” –może raczej: "Wszystkie ręce na pokład!!"

 

2017-01-11 http://www.bibula.com/?p=92857

 

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki potwierdził, że zagraniczne sieci handlowe będę mogły umieścić logo „Produkt polski” na „swoich” wyrobach. Tłumaczył, że “pochodzenie kapitału danej firmy nie ma tutaj żadnego znaczenia”. – Ręce opadają. Tak rząd chroni polskie firmy, ich produkcję i polskich rolników – komentuje Stanisław Tyszka.

Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl potwierdził, że zagraniczne sieci handlowe, takie jak Lidl, Tesco, Biedronka, czy Carrefour będą mogły umieścić logo „Produkt polski” na „swoich” wyrobach.

– Pochodzenie kapitału danej firmy nie ma tutaj żadnego znaczenia. Interesuje nas jedynie skład sprzedawanego produktu. Jeśli produkt został wytworzony w 75 proc. z polskich surowców produkty sprzedawane pod marką własną sieci handlowych będą mogły używać znaku „Produkt polski” – powiedział Bogucki.

– Ręce opadają. Wiceminister rolnictwa oficjalnie potwierdza: z rządowego logo #ProduktPolski mogą korzystać zagraniczne sieci: Lidl, Tesco czy Carrefour – skomentował na Facebooku wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15).

– Tak rząd chroni polskie firmy, ich produkcję i polskich rolników. Najpierw CETA, a teraz ustawa o oznakowaniu produktów “polsko-podobnych” – napisał Tyszka.

– Jeśli z logo będą mogły korzystać zagraniczne firmy, to jaki jest w ogóle sens utworzenia tego znaczka przez urzędników ministerstwa? Bo na pewno nie jest nim promowanie patriotyzmu gospodarczego wśród Obywateli – stwierdził polityk Kukiz’15.

Przeczytaj: Co z polskim patriotyzmem ekonomicznym?

Przeczytaj również: „Ile polskiej duszy jest w maśle orzechowym?” – Niemcy kpią z polskiego patriotyzmu konsumenckiego [VIDEO]

Wiadomoscihandlowe.pl / facebook.com / Kresy.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.