Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Masony arrow RZYM  rok 1917, rok 2017
Sunday 29 March 2020 11:17:38.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
RZYM  rok 1917, rok 2017 Drukuj Email
Wpisał: Cisza....   
16.01.2017.

RZYM – rok 1917, rok 2017

 

Cisza....

https://httpciszawordpress.wordpress.com/2017/01/13/rzym-rok-1917-rok-2017/

 

Moja notka na nowym blogu, własnym i wspólnym dla tych, którzy odeszli ze Sralonu24 i NIE zgodzili się na  Facebooka :)
pobrane.jpg

Rok 1917

Maksymilian Kolbe, franciszkanin, został wysłany z Krakowa do Rymu pod koniec października 1912 r. O wyjeździe zdecydowali jego przełożeni, wysyłając razem z nim jeszcze sześciu innych braci, którzy ukończyli Małe Seminarium we Lwowie, mieli za sobą rok nowicjatu i złożyli pierwsze śluby zakonne.

W Rzymie Maksymilian podjął studia filozoficzne na Uniwersytecie Gregoriańskim oraz teologiczne w zakonnym kolegium franciszkańskim. Jeden dzień zadecydował o dalszej drodze duchowej zakonnika. Dnia 16 października 1917 r. wieczorem w Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim subdiakon Maksymilian Kolbe zwołał zebranie nowego stowarzyszenia - MILITIA IMMACULATÆ. Jak zrodziła się ta myśl?

Bezpośrednim powodem decyzji powołania MI była odbywająca się w Rzymie manifestacja z okazji 200-lecia powstania masonerii. Burmistrz Rzymu, Ernest Nathan, wielki mistrz masoński zarządził obchody rocznicy. Idąc z czarnym sztandarem giordano-brunistów, na którym był znak Lucyfera, depczącego św. Michała Archanioła manifestanci krzyczeli:  Diabeł będzie rządził w Watykanie, a papież będzie jego szwajcarem”. Dodatkowo wydarzeniem, które pchnęło św. Maksymiliana do założenia Rycerstwa Niepokalanej były obchody 400-lecia wystąpienia Marcina Lutra.

 Rok 2017

Minęło 100 lat od tamtych wydarzeń…. właśnie w tym roku przypada rocznica 300-lecia powstania masonerii, przed którą ostrzegał m.in. św. Maksymilian Maria Kolbe.

Z tej okazji loże planują ogłosić swój wielki tryumf – zniszczenie Kościoła Katolickiego i opanowanie świata przez materializm, relatywizm i ideologie lewicowe (lewackie) oraz wprowadzenie jednej uniwersalnej ”religii”.

Do napisania tej notki skłonił mnie artykuł na ten temat na blogu  „prawy.pl”.

 „Papież Franciszek wydał  polecenie czyszczenia Zakonu Maltańskiego z masonerii; w listopadzie 2016 roku spotkał się z kardynałem Raymondem Burke w sprawie skandalu z udziałem Kawalerów Maltańskich, którzy rozprowadzali w Afryce środki antykoncepcyjne. Papież był w tej kwestii bardzo stanowczy – nakazał usunięcie z szeregów zgromadzenia wszystkich, którzy mają związki z masonerią. Zadanie to powierzył właśnie kardynałowi Burke’owi – nie miał bowiem żadnych wątpliwości, iż to oni za tym stoją".

 Czy tylko tam, na Malcie, usadowiła się kościelna masoneria? Na pewno nie.

 Czy Kościół Katolicki w Polsce jest wolny od fartuszkowych? Na pewno nie.

 Rok 2017 będzie z pewnością pełen niespodzianek w tej kwestii, tym bardziej, że w kościele będziemy świętować  100- lecie Objawień Matki Bożej we Fatimie. To ONA zapowiedziała, że Jej Niepokalane Serce zwycięży! „Podepcze głowę szatana”. A on nieszczęsny i jego słudzy o tym dobrze wiedzą, wiedzą że przegrana blisko. Dlatego też furią atakuje…..

http://militia-immaculatae.org/o-mi/

http://prawy.pl/44252-papiez-franciszek-nakazal-oczyszczenie-zakonu-kawalerow-maltanskich-z-masonow/

 Uciekinierzy z SRALONU24 są TU:

 PUBLICYSTYKA POLSKA: 
https://nohood.wordpress.com/

 A ja też mam bloga na Wordpress „połączonego” z innymi j.w.

https://httpciszawordpress.wordpress.com/2017/01/13/rzym-rok-1917-rok-2017/

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.