Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 72 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Dlaczego porywacz musiał się uczyć prowadzić porwanego TIR-a?! - Próba puczu -śmiertelnie poważna...
Sunday 31 May 2020 21:27:50.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego porywacz musiał się uczyć prowadzić porwanego TIR-a?! - Próba puczu -śmiertelnie poważna... Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
17.01.2017.

Dlaczego porywacz musiał się uczyć prowadzić porwanego TIR-a?!

Wyszperane 16/1/17

...Ta próba puczu była śmiertelnie poważna. Choć wyraźnie słabnie, to jeszcze się nie skończyła...

Jacek Bezeg 

Przypomnę tutaj truizm przecież – nauka nie jest w stanie udowodnić istnienia czy też nieistnienia Boga. Przez zaciśnięte zęby, co prawda (‘Boga prawdopodobnie nie ma’), ale przyznał to nawet tak wojujący ateista jak Richard Dawkins. W związku z powyższym ateizm nie ma nic wspólnego z naukowym objaśnianiem świata. Ateiści po prostu WIERZĄ, że Boga nie ma tak samo jak chrześcijanie (i wyznawcy innych religii) wierzą, że Bóg jest. Takie są fakty, ale ateiści robią wszystko, aby wrażenie było inne. Starają się przedstawić ateizm jako uzasadniony naukowo i nowoczesny pogląd na świat. Robią to celowo, świadomie i od wielu lat, a najmniej od czasów Oświecenia.
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/galileusz-ciagle-palony-na-stosie-jednak-ciagle-sie-kreci-wokol-niego/

  12 lipca 2010
(…) Nie lękajcie się, gdyż prawda zajaśnieje nad waszym narodem, ponieważ to, czego teraz doświadczacie, jest wielką manipulacją. Bóg słucha waszych modlitw i okaże swoje Oblicze — przede wszystkim wobec wrogów waszej Ojczyzny. W tej walce o prawdę nie jesteście osamotnieni. Jednakże musicie liczyć się z konsekwencjami decyzji podejmowanych przez wrogów waszej Ojczyzny.
(…) Teraz wrogowie okażą swoje prawdziwe oblicze - jako zdrajcy, ponieważ będą chcieli wprowadzić waszą Ojczyznę na pole wpływów Zachodu i Wschodu. Już dawno Zachód porozumiał się ze Wschodem w sprawie ekonomicznego uzależnienia [krajów].  Te dwa bezbożne systemy będą manipulować tymi, którzy im ulegają. Znaleźliście się teraz pośrodku tej strategicznej walki Bestii, która chce zdominować świat poprzez potęgę „ziemskich królów”, o których wspomina Apokalipsa.

Myśl Pana Boga i Jego plan związany z waszą Ojczyzną ma dwie płaszczyzny. Zezwolił wrogom, aby objęli kontrolę nad waszym narodem, w konsekwencji waszej niewierności wobec Jego przykazań i obojętności wobec Jego Boskiej Miłości, którą objawił wam przez królewskie panowanie Maryi.
Z drugiej strony wysłuchuje modlitwy wiernego ludu, który z utęsknieniem oczekuje królewskiego panowania Jego Syna. Ta modlitwa nie idzie na marne, lecz zaowocuje w swoim czasie, kiedy obojętne i zamknięte serca doznają prawdziwego ucisku.
Jezus chce panować w waszej Ojczyźnie jako suwerenny Król, Któremu wszystko zostanie poddane.
Spójrzcie na inne kraje, które odwróciły się od Boga — ich korzenie usychają i nie wydadzą już żadnych owoców. Natomiast wam Bóg okazuje jeszcze swoje miłosierdzie ze względu na modlitwy i wstawiennictwo Maryi — waszej Królowej — i świętych, którzy dniem i nocą wstawiają się za wami.
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/sami-nie-pokonacie-tej-bestii-fragmenty-oredzi-aniola-stroza-polski-przekazywanych-adamowi-czlowiekowi-cz-2-2010-r/

Papież był w tej kwestii bardzo stanowczy – nakazał usunięcie z szeregów zgromadzenia wszystkich, którzy mają związki z masonerią. Zadanie to powierzył właśnie kardynałowi Burke’owi.
http://www.wyszperane.info/2017/01/14/watykan-papiez-czysci-zakon-maltanski-z-masonow/

Węgry użyją „wszelkich instrumentów, jakie posiadają, by wymieść wszystkie organizacje pozarządowe finansowane przez Sorosa, które służą globalnym kapitalistom i wspierają poprawność polityczną a nie rząd” – zapowiedział Szilard Nemeth, wiceszef partii Fidesz.
http://www.wyszperane.info/2017/01/14/wegry-rozprawia-sie-z-fundacjami-sorosa-a-kiedy-polska/

Liberalizm jest próbą odpowiedzi na bardzo ważne pytanie!
– Stanisław Michalkiewicz
http://www.wyszperane.info/2017/01/14/liberalizm-jest-proba-odpowiedzi-na-bardzo-wazne-pytanie-stanislaw-michalkiewicz/

„Każdy z uczestników otrzymał papierową koronę, śpiewniki i naklejkę”, czytamy w dzisiejszych relacjach z Orszaku Trzech Króli. Więc ilu tych królów właściwie jest? Ilu było? Tysiąc? Dwa tysiące? Kto jest bohaterem „ulicznych Jasełek”? Rzecz niby drobna, wręczenie połyskliwych koron maluchom i ich opiekunom, zmienia diametralnie „narrację” wydarzenia. Korona, symbolizująca, zgodnie z prawdą Nowego Testamentu, władzę, pozycję Mędrców, a więc zarazem rangę historyczną hołdu złożonemu Zbawicielowi przez świat pogański, okazuje się tyle warta, co śmieszna noworoczna czapeczka. Ta w kształcie rożka, z gumką pod brodę, którą rozdaje się w czasie imprez sylwestrowych.

Na czele trzech pochodów tworzących orszak staną Trzej Królowie, reprezentujący trzy kontynenty. To oni prowadzą wszystkich [małych „królów” – EPP] z placu Zamkowego na Plac Piłsudskiego”, informują relacje na żywo.
Prawdziwi Królowie z pewnością nie wyrażali swoim pochodem ku Betlejem „różnorodności kultur” – co w czasie Orszaku beztrosko głoszono tu i ówdzie – tylko pokorę ludzkiego rozumu, który przyjmuje Objawienie Boga.
Ta mieszanka firmowa – zwłaszcza prezentowana w Warszawie – nie służy więc niczemu innemu jak zabawie w kolorowym tłumie. Religijny „folklor” podporządkowany zostaje regułom popkulturowego widowiska. Sacrum miesza się z profanum – tylko w imię czego?
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/krolem-byc-czyli-co-robimy-z-wiedza-ze-bog-jest/

Jak to się stało, że w ciągu ostatnich 20 lat przeciętny maturzysta osiągnął poziom niższy od ucznia V klasy szkoły podstawowej w PRL?
Mam przed sobą zbiór zadań do matematyki dla klasy V-VI szkoły podstawowej. Autorzy: Tadeusz Korczyc i Jerzy Nowakowski. Wydawnictwo WSiP 1985. Z tego zbioru korzystały moje dzieci. Chodziły do zwykłej, dzielnicowej,  mocno skomunizowanej szkoły  imienia Wojska Polskiego,  razem z dziećmi lokalnego marginesu. Ani moje dzieci, ani dzieci marginesu, które przychodziły czasami do mnie z zadaniami z matematyki nie miały z ich zrozumieniem żadnych poważnych problemów.
Daję zadanie z tego zbioru tegorocznym maturzystom, których douczam w ramach kursu przygotowawczego.
Oto inkryminowane zadanie: „Doświadczenie polega na trzykrotnym rzucie monetą. Czy zdarzenie: wypadnie przynajmniej jeden orzeł jest tak samo prawdopodobne jak zdarzenie: wypadną dokładnie dwie reszki?”.
Kiedy dziesiąta z kolei osoba deklaruje, że nie ma pojęcia jak to rozwiązać pokazuję okładkę książki. Ogólne niedowierzanie. „Jak to – to zadania dla szkoły podstawowej?   Chyba jesteśmy idiotami”- samokrytycznie stwierdza jeden z kursantów. 
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/jak-to-sie-stalo-ze-w-ciagu-ostatnich-20-lat-przecietny-maturzysta-osiagnal-poziom-nizszy-od-ucznia-v-klasy-szkoly-podstawowej-w-prl/


Czegokolwiek by politycy PiS-u nie zrobili, do tego co się stało, doszło by i tak. Politycy Prawa i Sprawiedliwości popełniają masę błędów, bo są ludźmi! Ale to co robią, to tylko błędy. Często głupie, spowodowane różnymi przyczynami. Ale błędy. Natomiast to, co robi totalna opozycja to zdrada stanu. Działanie na szkodę państwa polskiego i Polaków.  Nasuwa się jednakże pytanie: czy byli aż tak naiwni, żeby myśleć, iż są w stanie w ten sposób coś zdziałać? Przyjrzyjmy się jeszcze innemu wydarzeniu: zamachowi terrorystycznemu w Berlinie, w którym w niejasnych okolicznościach zginął polski kierowca.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zamachowiec odpowiedzialny za zamach w Berlinie nie działał sam. Należy uznać, że była to akcja zaplanowana, przygotowana. A jeśli tak, to niech mi ktoś wyjaśni dlaczego porywacz musiał się uczyć prowadzić porwanego TIR-a?! A tak wynika – według doniesień medialnych – z zapisów GPS. Każdy organizator takiej akcji albo wybrałby  zamachowca, który umie prowadzić TIR-y, albo do zamachu wybrałby samochód łatwy w prowadzeniu. Żaden zamachowiec nie ryzykowałby obecności kierowcy w kabinie ciężarówki. Jeżeli nie zabił go od razu – musiał mieć po temu dobry powód!

A jeżeli potrzebny był i ten konkretny samochód i jego kierowca, to prawdopodobieństwo, że to wszystko jest dziełem przypadku maleje. Możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że chcieli porwać ciężarówkę z polskimi tablicami, kierowaną przez Polaka. Kolejny dziwny zbieg okoliczności: teren targów był tak źle zabezpieczony, że nie tylko dało się wjechać TIRem na miejsce jarmarku, ale jeszcze ochrona tam była tak kiepska, że pozwoliła uciec terroryście. I to pomimo tego, że służby niemieckie były ostrzegane o możliwości zamachu! Pomimo tego, że w innych krajach, jak Francja, Belgia, czy Wielka Brytania podobne miejsca ochraniane były znacznie lepiej! Trzeci zbieg okoliczności?
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/chcialbym-sie-mylic-kilka-przemyslen-na-temat-ostatnich-dzialan-opozycji/

W filmie Ewy Świecińskiej wydarzenia ostatnich tygodni oglądamy niejako od wewnątrz. Wspólnie z posłami PO i Nowoczesnej chodzimy po Sejmie i widzimy jak w skandaliczny sposób atakują posłów Prawa i Sprawiedliwości, jak grożą im, że za chwilę z nimi skończą. Widzimy dziką radość posła Nitrasa, że demokratycznie wybrani politycy zostali zablokowani w gmachu parlamentu przez wściekły tłum. Cytat: „pilnują bram, prezes nie ma jak wyjechać. Tak trzymać!”.

Słyszymy wezwania do akcji, która spowoduje iż będą „wyskakiwali przez okna”. Przypominamy sobie wezwania reporterów stacji komercyjnych i sugerowanie jakiegoś przełomu (Kaczyński bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za to, co może się wydarzyć dziś wieczorem w Polsce”). Widzimy wściekłe, świadomie podkręcane, agresywne i wulgarne tłumy i bojówki.
Nie miejsce tu i pora by to wszystko po kolei opisywać. Kilka tekstów już temu poświęciłem:
Radziłbym się nie śmiać. Ta próba puczu była śmiertelnie poważna. Choć wyraźnie słabnie, to jeszcze się nie skończyła
http://www.wyszperane.info/2017/01/15/film-pucz-przywraca-podstawowa-dla-demokracji-kategorie-prawde-i-jest-poteznym-aktem-oskarzenia-agresorow/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.