Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Zboczeńcy 16 arrow Odmówił wykonania usługi propagującej LGBT. Teraz w procesie drukarza przesłuchano świadków.
Thursday 22 April 2021 17:08:52.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Odmówił wykonania usługi propagującej LGBT. Teraz w procesie drukarza przesłuchano świadków. Drukuj Email
Wpisał: Rzecznik Praw Obywatelskich.   
19.01.2017.

Odmówił wykonania usługi propagującej LGBT. Teraz w procesie drukarza przesłuchano świadków.

 

[ a zboczeńcy się ukrywają. Mirosław Dakowski]

 

http://www.wyszperane.info/2017/01/19/odmowil-wykonania-uslugi-propagujacej-lgbt-teraz-w-procesie-drukarza-przesluchano-swiadkow

 

[Jeśli pozwolimy na skazanie tego człowieka, to Bóg nam tego nie wybaczy. A czy my sami możemy to sobie wybaczyć? J.B.]

z:  http://www.pch24.pl/odmowil-wykonania-uslugi-propagujacej-lgbt–teraz-w-procesie-drukarza-przesluchano-swiadkow,48827,i.html

We wtorek przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa przesłuchano troje świadków w sprawie drukarza, który odmówił wykonania usługi dla organizacji promującej homoseksualizm. Powodem odmowy były przekonania, w tym wiara katolicka. W sprawę po „tęczowej” stronie włączyli się pracownicy biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

W czerwcu ubiegłego roku w sprawie drukarza zapadł wyrok nakazowy. Pracownik został skazany bez procesu, gdyż – jak stwierdził wtedy sąd – bez uzasadniona odmówił świadczenia. Zasądzono wtedy grzywnę wysokości 200 zł. Sądzony Adam J. wniósł sprzeciw do wyroku nakazowego, w związku z czym sprawę należało powtórzyć, tym razem dając drukarzowi prawo do obrony.

We wtorek 17 stycznia odbyła się kolejna rozprawa. Troje świadków złożyło zeznania. Była wśród nich pracownica biura RPO. To ta instytucja w ubiegłym roku powiadomiła policję o możliwości popełnienia wykroczenia przez pracownika drukarni.

Zeznawał również właściciel zakładu i inny pracownik.

Pracownica biura RPO była pytana między innymi o jej związki z osobami z homo-fundacji, której odmówiono wykonania banneru promującego subkulturę LGBT. Jak przyznała, żadnych pozazawodowych związków nie ma, a jej współpraca z organizacjami i fundacjami wynika z pełnionych obowiązków służbowych.

Właściciel drukarni bronił postawy swojego pracownika i przypominał, że nie doszło do zawarcia umowy z homo-organizacją, dlatego też nie zrealizowano zamówienia. Firma nie drukuje wszystkich treści i zostawia sobie prawo do odmowy. Wcześniej kilka razy odmawiała innym klientom. Szef drukarni ponadto nie ma zamiaru przyczyniać się do propagowania „tęczowej” ideologii, a odmowa wynikała z treści zamówienia, a nie skłonności seksualnych klientów.

Sądzony Adam J. przyznał, że jest człowiekiem głęboko wierzącym i praktykującym i nie ma możliwości zmusić go do wykonywania usług niezgodnych z zasadami katolickimi. Podobnie mówiła kolejna przesłuchiwana osoba – pracownik.

Kolejna rozprawa odbędzie się 28 lutego. Do tego czasu policja na prośbę sądu ma ustalić miejsce pobytu aktywistki homo-fundacji, która załatwiała w drukarni zamówienie. Do tej pory nie wiadomo, gdzie przebywa i nie udało się z nią skontaktować.

Źródło: wPolityce.pl

MWł

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.