Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty II - nowsze oszustwa arrow Globalne ocieplenie w prokuraturze
Thursday 09 July 2020 13:18:36.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Globalne ocieplenie w prokuraturze Drukuj Email
Wpisał: Bibuła   
10.05.2010.

Globalne ocieplenie w prokuraturze

http://www.bibula.com/?p=21190 2010-05-4

            Stan Wirginia prowadzi śledztwo wobec eksperta od globalnego ocieplenia klimatu, znanego ze skandalu klimatycznego.

            Klimatolog Michael Mann znalazł się w opałach. Jeśli prokuratura znajdzie dowody na nadużycia naukowca, uczelnia będzie musiała zwrócić stanowe fundusze, jakie przyznano na badania ocieplania się klimatu.

            Pierwsze informacje o wykryciu nieprawidłowości pochodziły z National Science Foundation, która podała, że jej inspektor generalny rewiduje dorobek naukowy Manna zatrudnionego na Uniwersytecie Penn State.  Naukowiec jest obecnie dyrektorem uczelnianego centrum Earth System Science Center.

            Teraz do gry wkroczył prokurator generalny stanu, który przekazał Uniwersytetowi Wirginia informację, że wobec  byłego pracownika tej uczelni toczy się śledztwo.
            Jak twierdzi tygodnik lokalny “The Hook” prokurator poprosił pracowników uniwersytetu o przygotowanie obszernego zestawu dokumentów związanych z pracą naukową Manna na tej uczelni w latach 1999-2005.

            Prokuratura bada możliwość preparowania przez Manna informacji i materiałów związanych z teorią globalnego ocieplenia, za które klimatolog otrzymał z kasy stanu Wirginia  blisko 490 tys. dolarów.

            Jak powiedział rozmówca “The Hook”, dr Charles Batting, prezes organizacji Piedmont Chapter Virginia, materiały Manna są na tyle kontrowersyjne, że należy rozważyć jak w tym przypadku spożytkowano pieniądze publiczne.

            Michael Mann, profesor geologii, badający zmiany klimatyczne, wykazał ostry wzrost  temperatur na świecie w minionym wieku. Rezultaty jego prac służyły do uzyskiwania dowodów na szybkie ocieplanie się klimatu i znaczącą rolę człowieka w tych zmianach. Pomimo pojawiającej się krytyki jego wyników naukowych, Mann tworzył dalej podstawy teorii globalnego ocieplenia. Do czasu, aż doszło do słynnego już wykradzenia i opublikowania e-maili z brytyjskiego East Anglia University.  Był to głośny skandal obnażający metody pracy zwolenników teorii globalnego ocieplenia.

            Wówczas zarzuty do metodologii i ścisłości prac Manna mówiące o stosowaniu przez niego w znacznej mierze trików, by zbierane dane dopasować do głoszonej teorii, znalazły poparcie w faktach.

            Część z owych słynnych już e-maili z kont klimatologów, które wyciekły z brytyjskiego  uniwersytetu East Anglia było sygnowanych nazwiskiem Manna.  Śledztwo dotyczące wiarygodności teorii Manna może zakończyć się w czerwcu.

            W trakcie śledztwa urosły wątpliwości dotyczące prawdziwości wykresu przypominającego w kształcie kij hokejowy. Czołowi statystycy Wielkiej Brytanii ostatnio nie zostawili suchej nitki na przesadzonej wizji globalnego ocieplenia zawartej w tych badaniach.

     Prezes królewskiego towarzystwa statystycznego David Hand stwierdził wprost, że dramatyczne rezultaty, jakie uzyskiwał Mann, wynikały z zastosowania niewłaściwej techniki analizy danych.

            Szczególna metoda analizy, którą posługiwał się klimatolog pozwoliła mu na wyznaczenie ekstremalnych wartości wykresu znajdujących się na końcówce kija hokejowego. W rzeczywistości rozkład temperatur  w XX wieku był inny – skomentował Hand.

mem/FOXNews

-------------

komentarz audytora energetycznego:

Ja żądam wobec tego unieważnienia i zniesienia wszystkich przepisów i obowiązków, które zostały utworzone i wprowadzone w związku z globalnym ociepleniem, np. te o redukcji CO2 oraz obowiązku wykonywania audytów energetycznych, oraz odprowadzania strasznych opłat za emisje CO2 do jakiejś euro-pejsko-żydowskiej kasy.

Żądam pociągnięcia do odpowiedzialności tych wszystkich "polskich naukowców", którzy swoją twarzą i tzw. autorytetem naukowym klepali we wszystkich mediach o ociepleniu - są nagrania, są artykuły - dowody rzeczowe.

Żądam pozbawienia ich tytułów naukowych i prawa nauczania na uczelniach.

Przecież o tym, że to typowe oszustwo i przekręt było wiadomo od razu, o czym pisałam nawet ja, skromna mgr inż. inżynierii sanitarnej i wodnej tu: http://forum.ojczyzna.pl/read.php?f=3&i=16946&t=16946&v=f

Projektanci za takie oszustwo mogą utracić „uprawnienia”. Czekam kiedy urzędnicy ministerstwa infrastruktury stracą prawo wykonywania zawodu urzędnika i nadawania jakichkolwiek uprawnień.

Zmieniony ( 10.05.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.