Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Sejm i to drugie arrow Latająca para - w gwizdek ???
Monday 06 July 2020 07:44:17.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Latająca para - w gwizdek ??? Drukuj Email
Wpisał: Marcin Fijołek   
24.01.2017.

Latająca para – w gwizdek ???

 

"wSieci": 23 stycznia 2017 http://www.wsieci.pl/wsieci-latajaca-para-pnews-3095.html

 

 „wSieci” ujawnia zaskakujące ustalenia w sprawie wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt

Latająca para – „wSieci” ujawnia zaskakujące ustalenia w sprawie wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt: odpowiednio lidera i wiceszefowej Nowoczesnej. Nie tylko do Portugalii.

Znajomość Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nabrała rozgłosu po publikacji kompromitującego zdjęcia z samolotu lecącego do Portugalii podczas trwającego właśnie protestu opozycji na Sejmowej Sali Posiedzeń.

Na pytanie serwisu 300polityka, czy wypadałoby politykowi opozycji, żeby teraz był na wypoczynku, hardo odpowiedział: „Teraz nie. Do 11 stycznia na pewno nie”. „Będziemy stanowczo protestować, będziemy trwać na posterunku!” – stwierdził, choć zapewne miał już w kieszeni bilet na lot samolotem do Lizbony – przypomina Marcin Fijołek w artykule na łamach nowego wydania „wSieci”.

Dotarliśmy do dokumentów, które potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem. Z ustaleń „wSieci” wynika, że lider Nowoczesnej wraz z wiceszefową tej partii wielokrotnie wspólnie podróżowali, a także spędzali czas w luksusowych hotelach. Wszystko na koszt podatnika - pisze Marcin Fijołek.

Z ustaleń tygodnika „wSieci” wynika, że lider Nowoczesnej wraz ze swoją partyjną przyjaciółką podróżowali już wspólnie w przeszłości, a także wynajmowali hotele – wszystko za pieniądze polskiego podatnika. Jak to możliwe? Zgodnie z polskim prawem posłom – oprócz darmowych przejazdów środkami publicznego transportu i przelotów w krajowym przewozie lotniczym – przysługują środki na opłacenie noclegów – dowiadujemy się z tekstu „Latająca para”.

Publicysta tygodnika „wSieci” wylicza wyjazdy przewodniczącego Nowoczesnej. Wiele z nich zbiega się w czasie z wyjazdami posłanki Schmidt. Zdarzały się nawet przypadki, w których nie trzeba już nawet nic dopowiadać:

Przykładowo 15 września prężył w Sejmie opozycyjne muskuły, prezentując listę „Misiewiczów”, ale już dzień później podróżował z… Poznania do Warszawy, oczywiście razem z panią Schmidt. Jakie to obowiązki poselskie zmusiły Ryszarda Petru do nagłego pojawienia się wieczorem w stolicy Wielkopolski tylko po to, by nazajutrz wrócić w towarzystwie partyjnej koleżanki?

Oczywiście za spotkania posłów Nowoczesnej w terenie ktoś musiał zapłacić, a w końcu nie od dziś wiadomo, że politycy opozycji nie lubią sięgać do własnej kieszeni, jeżeli nie są do tego zmuszeni.

Z wynoszącego 7,6 tys. zł rocznego limitu wydatków na opłacenie służbowych noclegów poza Warszawą Ryszard Petru wykorzystał łącznie 7,3 tys. zł, z tego większość na hotele w Poznaniu – rodzinnym mieście posłanki Schmidt­ – podlicza koszty sejmowej przyjaźni Marcin Fijołek.

Zmieniony ( 24.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.