Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Elity amerykańskie, podobnie jak i elity polskie, doznały szoku, kiedy uświadomiły sobie jasno, że..
Tuesday 22 September 2020 09:01:53.30.
migawki
 

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi?? 21 IX: Rurociąg na moście pontonowym działa.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Elity amerykańskie, podobnie jak i elity polskie, doznały szoku, kiedy uświadomiły sobie jasno, że.. Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
26.01.2017.

Elity amerykańskie, podobnie jak i elity polskie, doznały szoku, kiedy uświadomiły sobie jasno, że...

Wyszperane 25/01/17


Jacek Bezeg  26 stycznia 2017

Co więc oznacza Sola Scriptura? Te dwa łacińskie słowa są niejako sztandarowym sloganem reformy protestanckiejsola – czyli samo, oraz scriptura, czyli pismo, co odnosi się konkretnie do świętych ksiąg, które nazywamy Biblią. Główny sens tego sloganu jest taki, że wszystko, co Bóg nam objawił, zawarte jest w Biblii i że niczego nie wolno do tego dodawać, czy też że sama tylko Biblia zawiera całość Bożego Objawienia.

Zasadniczo oznacza to, że aby dostąpić zbawienia, wystarczy żyć zgodnie z naukami zawartymi w samej tylko Biblii. Oznacza to również, że wszelkie nauki, których nie można znaleźć w Biblii, są podejrzane, albo przynajmniej nie pochodzą z Bożego natchnienia. Protestanci argumentowali, że Kościół zbłądził przypisując zbyt wiele znaczenia naukom i praktykom nie wspominanym przez Pismo, które jako jedyne powinno stanowić punkt odniesienia dla wiary.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych błędów, również ta koncepcja interpretowana jest w sposób mniej lub bardziej rygorystyczny, zwłaszcza w kwestii, jak należy odnosić się do nauk, których nie można znaleźć w Biblii. Niektórzy będą je tolerować, inni natomiast, jak Marcin Luter, nazywać będą
Mszę świętą czy spowiedź wynalazkami diabelskimi
http://www.wyszperane.info/2017/01/26/pismo-swiete-nie-wystarcza-do-zbawienia/

Nie jest to błaha sprawa. Odrzucanie możliwości rozumowego poznania Boga zbliża ku błędom modernizmu. By uświadomić sobie wagę problemu wystarczy sięgnąć po „Przysięgę antymodernistyczną” świętego Piusa X.
„Najpierw wyznaję, że Boga, początek i koniec wszechrzeczy, można poznać w sposób pewny, a zatem i dowieść Jego istnienia, naturalnym światłem rozumu w oparciu o świat stworzony, to jest z widzialnych dzieł stworzenia, jako przyczynę przez skutki.”, głosi tekst przyrzeczenia składanego przez znaczną część XX wieku przez kapłanów.

Co więcej, zgodnie z Soborem Watykańskim I „Święta Matka Kościół utrzymuje i naucza, że naturalnym światłem rozumu ludzkiego można z rzeczy stworzonych w sposób pewny poznać Boga, początek i cel wszystkich rzeczy” (Sobór Watykański I: DS 3004; por. 3026; Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 6).
Współcześni filozofowie, fizycy i teologowie ukazują nam tę prawdę w sposób, jakiego nie dostrzegali ojcowie Vaticanum I.
http://www.wyszperane.info/2017/01/25/romano-amerio-wiara-to-akt-rozumu/

Dlaczego z krzyżem jest inaczej?
Dlaczego znajduje tak agresywnych przeciwników? Dlaczego musiał być zasłaniany kiedy spodziewano się pewnych gości? Dlaczego w tak wielu miejscach, w tak wielu krajach nie można pokazać, że ma się go na sobie?
Chrześcijanin krzyż wielbi, ale nie potrafi w sobie wzbudzić emocji na widok symbolu innej religii. Z nimi jest inaczej. Właściwie to z nami, Chrześcijanami. To symbol naszej religii jest też i dla nich tak ważny. Znacznie ważniejszy niż ich symbole dla nas. Dlaczego?
Wygląda na to, że (nazwijmy ich) „innowiercy” czują jakiś lęk i stąd się bierze ich agresywność.
Czy mają w sobie coś (kogoś) kto dobrze zna ten znak i bardzo się go obawia?
http://jacekbezeg.pl/2017/01/24/jak-psy/

..widać że pan i pani trochę wysiłku jednak muszą włożyć, lecz dzięki ich pracy przewożony jest ładunek co najmniej kilkudziesięciu ton. Gdyby umieścić go na wagonach kolejowych to jak powiada poeta „choćby przyszło tysiąc atletów .. „ i tak dalej.
Dziś oczywiście i barki i wagony ciągną silniki i ktoś nie zorientowany może nie zdawać sobie sprawy jak wielka jest różnica w ilości energii potrzebnej do jednego i drugiego rodzaju transportu. Powinni to jednak wiedzieć ekonomiści i dokładniej analizować wywody tych, którzy dowodzą, że taniej jest wozić pociągiem. O tej tak wielkiej różnicy powinni też wiedzieć ekoszantażyści zwani u nas ekologami, bo większa ilość energii wydatkowanej na transport, to oprócz kosztów także i większa ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska w którym żyjemy. Powinien to wiedzieć wreszcie każdy obywatel, jeśli lubi oddychać świeżym powietrzem. Chyba jednak już tego w szkołach nie uczą, bo mielibyśmy wielkie demonstracje żądające by wszystko wozić rzekami i kanałami.
http://takdlaodry.pl/port-weglowy-dla-elektrowni-opole-pilnie-potrzebny/

Wszystko, co budujecie według waszych zamysłów, jest kruche i słabe, dlatego nie pokładajcie waszej ufności w ludziach, którzy w jakikolwiek sposób sprawują dzisiaj ziemską władzę.
(…)  Przez Polskę przejdzie (…) oczyszczający ogień, podobny do tego, który Bóg posłał w odpowiedzi na modlitwę Eliasza, by pokonać wrogów prawdziwego Boga. (…) Stoicie przed poważnymi wydarzeniami, które jeszcze bardziej ukażą arogancję ziemskiej władzy. (…) Wzywajcie mojej pomocy i obrony, gdyż jako Anioł Stróż waszej Ojczyzny otrzymałem szczególne zadanie, aby wraz z innymi Aniołami wspomagać was w tej trudnej walce. Bóg udzielił mi szczególnego posłannictwa: stawania w waszej obronie. Zapraszajcie mnie do waszych wieczerników modlitewnych, czuwań i adoracji za waszą Ojczyznę, a ja zaniosę wasze modlitwy, jak dym kadzidła, przed Tron Boży
http://www.wyszperane.info/2017/01/25/zadna-partia-nie-da-wam-sprawiedliwosci-bez-odwiecznego-prawodawcy-fragmenty-oredzi-aniola-stroza-polski-dla-adama-czlowieka-cz-4-2012-r/


...wydają się nie doceniać roli jaką odegrało utworzenie gimnazjów, jedna z poronionych reform Buzka, w upadku polskiej oświaty. Gimnazja utworzono w zamyśle po to żeby odseparować dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej od demoralizującego wpływu uczniów 7 oraz 8 klasy. Poza tym gimnazja miały podnieść poziom oświaty młodzieży z obszarów wiejskich, zwiększyć ich szanse w społecznej rywalizacji. Było to typowe wishful thinking –  myślenie życzeniowe. O ile w przeciętnej szkole podstawowej dawnego typu nauczyciele zbiorowym wysiłkiem potrafili jakoś zapanować nad dwiema, a co najwyżej czterema klasami siódmymi i ósmymi,  gimnazja stały się rodzajem getta, w którym rozkwitły wszelkie patologie takie jak przemoc szkolna i narkotyki.
http://www.wyszperane.info/2017/01/25/jak-sie-nie-ma-co-sie-lubi/

Można by z niedużym ryzykiem błędu powiedzieć, że samochód Wójcikowskiego nie ma obrażeń od barierek bezpieczeństwa – a powinien je mieć, zaś posiada uszkodzenia wysokie podłużne pionowo na drzwiach i przednich, i tylnych, których mieć nie powinien, bo szczególnie uszkodzenia drzwi mają charakter skupionych liniowych pionowych, a sięgających – możliwe – dachu. Są to dwie sprzeczności równocześnie.
A jeżeli przyjąć, że drzwi lewe przednie zostały wyrywane z zawiasów, to jak te siły zostały tam przyłożone?  Bo przecież nie od barierek? Barierki nie dają sił skupionych, ale płaszczyznowe.  Na drzwiach przednich i tylnych – lewych nie ma śladu uszkodzeń od barierek.
http://www.wyszperane.info/2017/01/23/wypadek-posla-wojcikowskiego-zamach-wstepna-ocena-warunkow-technicznych/

25 stycznia br. ma odbyć się drugie czytanie projektu ustawy w Zgromadzeniu Narodowym, czyli izbie niższej francuskiego parlamentu.
Zgodnie z projektem ustawy przyjętym w pierwszym czytaniu przez francuski Senat, umieszczanie na stronach internetowych treści mogących zniechęcać kobiety do uśmiercenia dziecka na prenatalnym etapie rozwoju stanowić ma przestępstwo „cyfrowej interwencji”. Za publikowanie informacji promujących życie ludzkie w jego wczesnych fazach rozwojowych będzie grozić do 2 lat więzienia bądź grzywna w wysokości do 30 000 euro.
Chociaż francuskie prawo drastycznie redukuje ochroną życia w okresie prenatalnym dopuszczając aborcję „na życzenie” do 12 tygodnia ciąży, to jednocześnie przyznaje kobietom prawo do informacji o innych niż uśmiercenie dziecka, sposobach uchylenia się od macierzyństwa. Jeżeli publikacja treści organizacji pro-life w internecie zostanie zakazana, wówczas kobietom de facto odbierze się prawo do informacji w tym względzie. Nowe prawo w istocie likwiduje swobodę wypowiedzi organizacji pro-life, stygmatyzuje je i w efekcie skazuje na śmierć cywilną.
http://www.wyszperane.info/2017/01/25/francja-likwiduje-wolnosc-slowa-dla-organizacji-pro-life/

Ale żeby to wszystko osiągnąć, nie można dalej blokować dostępu uczciwych obywateli do broni palnej. Przypomnijmy raz jeszcze. Bezimienni obrońcy Polaków z Przebraża, z przełomu 1943-go i 44-go roku, to w większości byli cywile. Tylko dzięki ich obyciu z bronią, wspartemu determinacją, dobrą organizacją, umiejętnością wykorzystywania szans, solidarnością, udało się im przeżyć rzeź, którą próbowali im zgotować Ukraińcy. Nie ma żadnych powodów, by utrudnienia w dostępie do broni były nadal tak nonsensowne, jak są obecnie. Mamy liczne dowody, świadomie przemilczane przez media liberalne, na to, że na tych obszarach Stanów Zjednoczonych, w których legalnie można poruszać się z bronią palną jest znacznie mniej gwałtów i napadów.
http://www.wyszperane.info/2017/01/23/kiedy-przyjda-podpalic-dom-ten-w-ktorym-mieszkasz-polske/

Czy coś w tym niewłaściwego? Szwajcarski teolog obawia się interpretowania tych słów jako tezy, że „praca stanowi kwintesencję moralności i że bez pracy człowiek nie może spełnić się jako człowiek”. Groziłoby to umniejszeniem wagi tak cenionych w chrześcijaństwie, choć „pasywnych” wartości, jak ból, cierpienie, modlitwa czy kontemplacja.

Szwajcarski teolog przywołuje naukę świętego Tomasza z Akwinu o wyższości kontemplacji nad pracą. Akwinata wskazywał, że ta pierwsza lepiej odpowiada ludzkiej inteligencji, mającej niematerialny charakter. Umysłowa aktywność trwa nawet w życiu przyszłym. Z kolei przykrość związana z trudem pracy i niechęć do niego przypomina, że stanowi on karę za grzech pierworodny.
Zdaniem Romano Amerio, podobnie jak i świętego Tomasza, praca fizyczna jest więc niższa od umysłowej. Trudno o bardziej niepoprawne politycznie twierdzenie. A jednak spotykamy je nie tylko w dziełach Akwinaty, ale i w biblijnym wyróżnieniu Marii nad Martę.
http://www.wyszperane.info/2017/01/23/romano-amerio-liczy-sie-cnota-nie-praca-produkcja-i-technika/

Musisz to wiedzieć! Śmiertelne szczepionki? Szokująca analiza polskiego lekarza + Szeptem
http://www.wyszperane.info/2017/01/25/musisz-to-wiedziec-smiertelne-szczepionki-szokujaca-analiza-polskiego-lekarza/

Elity amerykańskie, podobnie jak i elity polskie, doznały szoku, kiedy uświadomiły sobie jasno, że lata ich pracy nad zabezpieczaniem sobie kontynuacji władzy uległy poważnemu uszczerbkowi a co gorsze nowi decydenci zrobią wszystko co jest w ich mocy by stare układy zdemontować bezpowrotnie.
W obydwu wypadkach ruszyła histeryczna kampania w mediach aby przekonać obywateli iż nowa władza, wybrana w demokratycznie ustanowionym procesie jest w jakiś sposób władzą uzurpatorską, narzuconą przez masy nieedukowanych prostaków, władzą wręcz kryminalną a z cała pewnością niedemokratyczną.
Przykładów z Polski nie będę to przytaczać, gdyż czytelnicy polscy doskonale znają te codzienne przewalanki, ale chciałbym tu wspomnieć o dwóch rewelacjach rozdmuchiwanych obecnie w mediach amerykańskich a dotyczących wygranej Donalda Trumpa.
http://www.wyszperane.info/2017/01/23/analogie-nieprzypadkowe-krajobraz-po-wyborach-prezydenckich-w-usa-przypomina-ten-trwajacy-w-polsce/

  Pan Adam Bielan, który po różnych przejściach wrócił na łono prezesa Kaczyńskiego, za co został wynagrodzony mandatem senatora i stanowiskiem wicemarszałka Senatu, dopatrzył się w tych wydarzeniach inspiracji ze strony złego ruskiego czekisty Putina. Co prawda to nie Putin nakazał Janowi Klaudiuszowi Junckerowi zwołanie na 21 grudnia posiedzenia Komisji Europejskiej gwoli ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej, tylko raczej Nasza Złota Pani, podobnie jak Donald Tusk nie przyjechał w tych gorących dniach do Wrocławia z Moskwy, tylko z Brukseli, gdzie Nasza Złota Pani zrobiła z niego człowieka, doprowadzając do objęcia przezeń stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej – ale widocznie pan marszałek Bielan, podobnie jak autorzy reportażu zauważanie Naszej Złotej Pani mieli surowo zakazane, toteż zwyczajowo wszystkie zasługi przypisali zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi, który – jak wiadomo – jest dobry na wszystko.
http://www.wyszperane.info/2017/01/23/po-puczu-wszyscy-sie-pucuja/

Trump jest jedynym w świecie prezydentem, który przeciwstawił się globalnemu establiszmentowi, który w ciągu paru dekad antyspołecznej, neoliberalnej, mafijno-kapitalistycznej, prowojennej polityki doprowadził USA a także Europę do ekonomicznej i cywilizacyjnej zapaści oraz do niespotykanego biologicznego wyniszczenia społeczeństwa (tyczy to szczególnie USA i Polski).
Już dwie generacje młodych Amerykanów są poważnie zdegenerowane i chronicznie chore począwszy od pierwszych tygodni życia.  Są to ofiary toksycznych, ludobójczych i bezużytecznych szczepień, które pod przymusem lub wręcz terrorem politycy oraz medyczni urzędnicy wmuszają dzieciom od pierwszych godzin życia.
Jeśli obecna, w zawrotnym tempie nasilająca się epidemia autyzmu w USA nie zostanie zatrzymana, szacuje się, że za 20 lat ok. 80% chłopców będzie chorych na autyzm. I to oznacza koniec znanej nam cywilizacji.
http://www.wyszperane.info/2017/01/24/trump-nowa-era-w-szczepieniach/

  Aby prawidłowo spojrzeć na pierwszą i drugą wojnę światową, musimy zrozumieć dwa mechanizmy. Pierwszy to, kto sponsorował Hitlera, drugi jakie były cele obu wojen. Znajomość tych faktów powoduje łatwość zrozumienia zdarzeń, które historycy zamiatają pod dywan.
Zacznijmy od celów obu wojen. Były następujące:


przejęcie władzy nad Europą Wschodnią,
zlikwidowanie caratu w Rosji jako zagrożenie dla systemu finansowo-bankowego,
wprowadzenie komunizmu i socjalizmu,

http://www.wyszperane.info/2017/01/24/druga-wojna-swiatowa-dalej-zaklamana/

Pozostała już im tylko ostatnia przeszkoda, gdy ją usuną wiedzą, że z braku autorytetu a z nadmiaru wielu ambicji różnych udzielnych książątek, dojdzie w PiS-ie do podziałów i do walk wewnętrznych. W obozie rządzącym zetrą się frakcje i będziemy mieli sześć albo i więcej „PiSów”.
Tą ostatnią „przeszkodą do usunięcia” jest oczywiście osoba Jarosława Kaczyńskiego – to rozwiązanie bandyci mają zawsze w zanadrzu (nie bądźmy naiwni, że „nie ośmielą się”) i sięgnięcie po to rozwiązanie staje się coraz bliższe i coraz bardziej jedyne do wykonania, gdy prusacy i ruscy chlebodawcy „opozycji totalitarnej” maja świadomość jak marnymi figurami i pionkami w tej grze o Polskę dysponują – a mają coraz większą świadomość nieudolności totalitarnej opozycji.
http://www.wyszperane.info/2017/01/24/oswajanie-mas-z-szykowanym-zamachem-na-kaczynskiego/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.