Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Śmieci tego świata, a marycha
Saturday 23 January 2021 18:13:38.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Śmieci tego świata, a marycha Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
30.01.2017.

Śmieci tego świata, a marycha

 

http://jacekbezeg.pl/2017/01/29/smieci-tego-swiata-a-marycha/

 

Piękne i pożyteczne

Jacek Bezeg

Mam taką dziwną wadę wzroku. Patrząc na coś widzę zupełnie co innego. Patrzę na zgarbioną staruszkę, widzę kim mogła być kiedyś, widzę małą dziewczynkę biegającą beztrosko po łące za motylkami, zbierającą kwiatki. Patrząc na dziewczynkę, widzę staruszkę otoczoną wnuczętami jaką może kiedyś zostanie.

Patrząc na roznoszone po osiedlu przez wiatr stosy plastikowych odpadów widzę pola zielonych konopi, które niestety nie wyrosną, bo wytworzone z nich biodegradowalne przedmioty i opakowania mogłyby zagrozić zyskom producentów tych wszystkich plastików.

Jeszcze pierwsze samochody miały karoserie robione z konopnych paździerzy. Pan Ford takie właśnie tworzywo, naturalne uznał za najlepszy i najtańszy na nie materiał. Zdecydowana większość żagli i lin wyprodukowanych od początku naszych dziejów zrobiono właśnie z konopi. Jeszcze dziś mówiąc „sznur” mamy jako pierwsze skojarzenie, że „konopny”.

Zresztą myśląc o całej tej sprawie, o ludziach, którzy doprowadzili do tej plastikowej powodzi, w której toniemy znowu ten właśnie „sznur konopny” na myśl przychodzi.

Ale cóż, nie ma na nich sposobu. Musimy pokornie iść za większością. Takie są prawa i zasady demokracji. A większość prowadzona jest dość precyzyjnie. Niedawno w obronie lodowców i białych niedźwiedzi, które z powodu upałów cierpią na lodowych polach Arktyki. Ostatnio wyznacza się nowy kierunek. Skoro wiara w ocieplenie słabnie to będzie się walczyć ze smogiem.

I tylko kiedy sobie przypomnę, że nazywamy siebie homo sapiens czyli człowiek rozumny to jakoś tak się robi głupio. Bo nie lubię niczego udawać.

Już wolę mówić, że tak poszukiwane, brakujące ogniwo pomiędzy małpą, a człowiekiem, to my właśnie.

Zobacz też więcej artykułów na ten temat u Bezega MD

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.