Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Publicyści inni 17 arrow "Prawda" - czy "przejaw antysemityzmu"? Premier Szydło - contra minister kultury i wicepremier...
Friday 30 October 2020 15:03:36.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Prawda" - czy "przejaw antysemityzmu"? Premier Szydło - contra minister kultury i wicepremier... Drukuj Email
Wpisał: Marian Miszalski   
31.01.2017.

"Prawda" – czy "przejaw antysemityzmu"?

Premier Szydło - contra minister kultury.

Zamach w Łodzi na ministra Glińskiego!

Marian Miszalski

25.1.2017. http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=531&Itemid=1

 

Podczas wizyty rządowej  w Izraelu premier Szydło zadeklarowała „walkę z wszelkimi przejawami antysemityzmu”, którą to deklarację powściągnęła jednak przytomnie deklaracją, że wzajemne stosunki polsko- żydowskie powinny „opierać się na prawdzie”. Pozostała jednak kwestia otwarta: kto będzie interpretował, co jest,  a co nie jest „przejawem antysemityzmu”? W praktyce rządowej  to kwestia kluczowa.

  Odpowiedzi na to pytanie nie trzeba było długo oczekiwać. Udzielili jej niemal równocześnie łódzka wkładka „Gazety Wyborczej” piórem niejakiej Estery Fliger,  i wicepremier, minister kultury, a zarazem poseł łódzki -Piotr Gliński, wraz z dyrektorem swego Biura  Poselskiego- Włodzimierzem Domagalskim.

Ale po kolei…

  We wrześniu ub. roku zasłużona łódzka księgarnia im.gen. Stefana Grota-Roweckiego, szeroko  znana z pozakomercyjnej działalności kulturowej i  mocno wpisana w łódzki pejzaż kulturalny objęta została (z mojej inicjatywy)  patronatem biura poselskiego posła łódzkiego Piotra  Glińskiego. Patronat wiązał się m.in. ze wsparciem finansowym dla jej pozakomercyjnej działalności (cotygodniowe spotkania autorskie, dyskusje, wymiana poglądów, dialog). Księgarnia współpracuje ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich w Łodzi.

  Już po trzech miesiącach – w grudniu ub. roku – poseł Gliński cofnął  swój patronat w następstwie donosu, złożonego na tę zasłużoną  księgarnię  na łamach łódzkiej „GW”. Donos ten sugerował, że księgarnia „przejawiła antysemityzm”, a to w tej postaci, że zorganizowała ze mną spotkanie jako z autorem książki „Żydowskie lobby polityczne w Polsce. Geneza -historia- współczesność”. Dowodem na antysemitym mój („moich poglądów” – jak napisano w donosie) było używanie w książce  terminu „przedsiębiorstwo holocaust” (termin wprowadzony do literatury politologicznej przez prof. Normana Finkelsteina, pochodzenia żydowskiego), moja uwaga o kreowaniu Kapuścińskiego przez „GW” i roli lobby żydowskiego w kreowaniu KOD – poczynione podczas spotkania autorskiego, oraz kilka  rażąco kłamliwych zdań, nieudolnych i prymitywnie zmanipulowanych przez autorkę donosu, wziętych  ni to z mojego spotkania, ni z własnego brudnego palca.

 Taki to „przejaw antysemityzmu” skłonił posła-ministra kultury polskiej Piotra Glińskiego do wycofania swego patronatu nad zasłużoną dla Łodzi księgarnią. No dobrze, ale gdzie ta „prawda”, o której wspominała premier Beata Szydło?...

  Mijały dni… Wobec tej zaskakującej decyzji opartej na donosie, która wywołała w Łodzi dość powszechne oburzenie - w innych, poważniejszych mediach niż łódzka wkładka „GW”, opisano sprawę rzetelnie: w „Gazecie Warszawskiej”, na portalach internetowych Kongresu Nowej Prawicy, na portalu internetowym Księgarni im.Stefana Grota –Roweckiego;  i ja opisałem ją na swojej stronie internetowej.

 „Przejaw antysemityzmu” został więc skonfrontowany z „prawdą”, o której wspominała premier Szydło. I co wynikło z tej konfrontacji? Podczas wizyty w Łodzi wicepremiera, ministra kultury i posła łódzkiego –Piotra Glińskiego, 16 stycznia br. (opłatkowe spotkanie z wyborcami) postanowiłem zapytać go wprost, czy wobec  rzetelnego naświetlenia sprawy zmieni teraz swą decyzję o cofnięciu patronatu? Czy go przywróci?

  Nie było to łatwe! Przerażony dyrektor biura poselskiego krążył wokół mnie i błagał, abym nie pytał o nic ministra Glińskiego, a najwyraźniej ostrzeżony przez dyrektora  ochroniarz wicepremiera odpychał mnie i własnym ciałem zasłaniał mi dostęp do  Glińskiego! Trwało to z pół godziny!... Sytuacja stawała się operetkowo -groteskowa : przez pół godziny poseł Gliński udawał, że mnie  nie widzi, chociaż przepychanie się z ochroniarzem i dyrektorem Domagalskim działo się pół metra od niego…

Wreszcie, unikając  wyborcy, który chciał z nim porozmawiać - uciekł przede mną  na drugi koniec sali… Podczas tej półgodzinnej, iście gombrowiczowskiej sceny zapytałem  ochroniarza: „Panie, chcę zamienić z posłem dwa słowa, pod samym pańskim nosem, czemu mnie pan odpycha?” – na co, ku mojemu zaskoczeniu, odparł:  „Panie Marianie, ja wiem kim pan jest, czytam pana, ale nie mogę”…   Widziałem go po raz pierwszy w życiu.

  Wokół ludzie na sali  dzielili się opłatkiem, rozmawiali ze sobą, składali sobie życzenia…

   Nie chciałem jednak łatwo rezygnować z poszukiwania odpowiedzi: kto ma decydować, co jest teraz „przejawem antysemityzmu”  i czy „prawda” p. premier Szydło w ogóle liczy się w tej kwestii…    

  Udałem się tedy za p. posłem Glińskim w drugi koniec  sali,  gdzie uciekł przede mną  i  kontynuował długą rozmowę z szefem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi. Spokojnie czekałem  z tyłu na zakończenie rozmowy. Kto czeka – się doczeka! Gdy wicepremier  wstał z krzesła i żegnał się ze swym rozmówcą, a ochroniarz na chwile spojrzał w inną stronę – hyc, hyc, podszedłem szybko  do wicepremiera-ministra-posła, dość  zdecydowanie, i  głośno poprosiłem o chwilę rozmowy. Zdaje się, że miał wielką ochotę czmychnąć gdzie pieprz rośnie – ten strach w jego małych, chytrych oczkach… – ale było mu niezręcznie: przed nim zastawiał mu drogę ów interlokutor, z boku ochroniarz, ja podszedłem  z tylu… Musiałby uciekać ku scenie, gdzie było pusto: wszyscy by widzieli, jak wieje…

Operetka, jak u Gombrowicza!

  Więc zapytałem od razu, czy zamierza zmienić swą decyzję, teraz, gdy wyszła na jaw prawda – czy poprzestanie na donosie żydowskim z „GW”. Odpowiedział (cytuję): „ Nie wchodzimy w politykę”.

  Zrozumiałem:  kiedy na podstawie żydowskiego donosu, pomówienia o „antysemityzm” cofnął dotacje dla księgarni – to nie było „wchodzenie w politykę” . Teraz, gdy znając prawdę miałby przywrócić  patronat – byłoby to „wchodzenie w politykę”!

  Zdążyłem zadać mu jeszcze jedno pytanie: Na jakiej podstawie uznał moje poglądy za „antysemickie”, jeśli ani nie czytał mojej książki – co przyznał – ani nie był na moim spotkaniu autorskim? Odparł (cytuję): „ Pana książka ma tytuł z tezą”!

  Zrozumiałem: wedle Glińskiego tytuł „Żydowskie lobby polityczne. Geneza -historia-współczesność” zawiera w sobie „antysemicką tezę” , że… istnieje w Polsce żydowskie lobby polityczne! Dlatego spotkanie ze mną, zorganizowane przez  księgarnię im.Stefana Grota-Roweckiego w Łodzi też było przejawem antysemityzmu, i dlatego wicepremier-minister kultury – poseł łódzki  Gliński cofnął swój patronat dla tej zasłużonej łódzkiej placówki kultury po donosie Esterki  Fliger,  z łódzkiej wkładki „Gazety Wyborczej”. ..

 Teraz już wiemy, jak w praktyce poselsko-ministerialnej Glińskiego mają się do siebie” prawda” premier Szydło i „przejawy antysemityzmu”, kto ma monopol na  interpretowanie „przejawów antysemityzmu”, słowem – jak w resorcie kultury pod Glińskim traktowana będzie „prawda”, a jak pomówienia  donosicieli z „Gazety Wyborczej”.

  I jedna jeszcze ważna sprawa: niech Pan Wicepremier, serdecznie proszę, nie wyciąga konsekwencji wobec swego  ochroniarza za to, że „mnie czyta”, przynajmniej  zanim gazeta żydowska nie  zmusi Pana...

  Gliński… Mały człowieczek o przerośniętych ambicjach?

 Marian Miszalski

Zmieniony ( 31.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.