Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 66 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow Ustawa antysmogowa do zaorania?! Kto blokuje polskie czyste technologie ?
Wednesday 27 May 2020 18:08:28.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ustawa antysmogowa do zaorania?! Kto blokuje polskie czyste technologie ? Drukuj Email
Wpisał: Teresa Garland   
09.02.2017.

Ustawa antysmogowa do zaorania?!

 

Kto blokuje polskie czyste technologie węglowe likwidujące smog?!

 

Teresa Garland 31 gennaio 2017biuletyninspiracyjny

 

Unijni biurokraci przeprowadzają ostatnio ofensywę informacyjną na temat konieczności walki ze smogiem. Przeznaczyli na to nawet ogromne pieniądze w postaci funduszy unijnych.  Banksterzy też zacierają ręce bo czują interes. Jakieś tam korzyści osiągną też przedsiębiorcy produkujący kotły. Tu link do tych szczęśliwych wybrańców. www.powietrze.malopolska.pl/kotly

Wydaje się jednak, iż wyżej wymienione działania są głównie korzystne dla Niemców, Rosjan, europejskich biurokratów i dla banksterów, bo z tego co zrozumiałam to żeby móc wymienić kocioł i otrzymać na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych, to trzeba najpierw przeprowadzić kosztowny audyt oraz uszczelnić dom.  Czyli działania te pokrywają się ze zgubną unijną filozofią, gdzie najpierw musi najeść się urzędas, banki, kilku przedsiębiorców, a potem jakieś łaskawe ochłapy dostanie obywatel.

Prawda o której nie chcą słyszeć biurokraci jest taka, że niewielu zwykłych ludzi stać na luksus wymiany kotła, na palenie kosztownym gazem, nawet jeśli urzędasy będą chcieli uraczyć ich funduszami. Społeczeństwo polskie jest biedne ale urzędasów to nie obchodzi! Czy zwykli Polacy prawdopodobnie już wkrótce znowu padną ofiarami banksterów oraz urzędniczej siatki terrorystycznej!?

JEST ALTERNATYWA!

W całej tej sprawie z pewnością nie jest brane pod uwagę dobro wspólne obywateli, ani interes Polski, z punktu widzenia posiadanych przez Polskę najbogatszych na świecie lecz ukrywanych przed społeczeństwem, surowców naturalnych. Bo jeśli naprawdę chcemy rozwiązać kwestię smogu, to istnieją polskie czyste technologie węglowe dzięki którym możemy mieć bezdymny wysokiej jakości węgiel, nie wypuszczający żadnych trucizn do środowiska!  

Czyli ZERO SMOGU! A przecież o to chodzi! Jeśli zastosowano by tę technologię, to nie trzeba by wymieniać żadnych pieców! Na dodatek wykorzystalibyśmy surowiec naturalny jakim jest węgiel kamienny i rozwiązalibyśmy definitywnie kwestię urojonej nieopłacalności polskiego górnictwa!

Niemcy tylko czekają abyśmy zmienili nasze kotły na gazowe, bo wtedy kopalnie staną się nierentowne, a oni będą je mogli wtedy odkupić od polskiego rządu za grosze! Również Rosjanie czekają tylko na to abyśmy definitywnie uzależnili się od ich gazu! Zamiast likwidować kopalnie i oddawać je za bezcen Niemcom, którzy już chcieli wykupić patent na te czyste węglowe technologie, możemy my Polacy zarabiać krocie. Możemy eksportować pra-koksik na cały świat jako czysta ekologicznie energia! Musi być jednak wola polityczna ze strony samorządów bo najprawdopodobniej to one właśnie, na czele z rządem, blokują te polskie technologie!

My obywatele powinniśmy na nich naciskać w tej sprawie! Właśnie rozpoczęły się debaty w gminach i samorządach na temat smogu. Nie bądźmy bierni! Nie bójmy się! Lecz idźmy i głośmy że istnieje alternatywa dla wymiany pieców i dla palenia kosztownym gazem z Rosji! To jest pra-koksik! Ja poszłam i zaproponowałam by stworzono spółkę celową jako spółdzielnię kilku gmin, posiadacza patentu, oraz obywateli którzy mogliby wykupywać niedrogie udziały w celu sfinansowania budowy tej instalacji do przeróbki węgla na bezdymny!

Najważniejsze aby cały ten interes pozostał w polskich rękach i aby to obywatele w małych kwotach nawet z całej Polski sfinansowali tę budowę, bo ona ma służyć Polakom! Ta inwestycja ma służyć eliminacji smogu a tym samym poprawie zdrowia społeczeństwa! To jest możliwe do zrealizowania ale samorządy muszą tego chcieć! Bo to oni wydają POZWOLENIE na inwestycje! Zwróćcie uwagę na tych debatach czy pozwolą Wam mówić, bo na debacie w Skawinie w dniu 30 stycznia 2017 roku, prowadzący tę debatę celowo nie dopuścił mnie do głosu po raz drugi, prawdopodobnie dlatego że wcześniej wspomniałam o polskich czystych technologiach węglowych.

Tymczasem pan Krupa marszałek województwa małopolskiego zachwalał i próbował przekonać wszystkich że nie ma innego rozwiązania dla smogu jak wymiana kotłów!  Zastanawiam się w czyim on interesie działa?! Dodatkowo dla urzędników, głównie szczebla wojewódzkiego którzy przybyli na tę debatę, przeznaczono na przemówienia około 2 godziny czasu, od 17-tej do 19-tej, a dla przybyłej reszty ludzi przeznaczono niecałe półtora godziny! Jaka to dyskusja?! Czy to nie jest przypadkiem fikcja dyskusji?!  Zwracajmy na to uwagę!

Dobra nowina jest taka, że Burmistrz Ożóg obiecał kolejną debatę, choć nie wiadomo jeszcze kiedy. Ja mu zaproponowałam żeby zaprosił prawdziwych ekspertów od tych czystych technologii węglowych pra-koksiku, oraz aby zaprosił ekspertów np. z AGH oraz z Politechniki. Mam nadzieję że debata nad smogiem i nad efektywnymi możliwościami jego likwidacji, nie będzie tylko fikcją, lecz weźmie się również pod uwagę posiadane przez Polaków nowoczesne technologie, najbogatsze na świecie lecz ukrywane przed polskim społeczeństwem surowce naturalne, posiadanie ogromne ilości węgla kamiennego i wypracuje się optymalne rozwiązanie!

Poniżej wklejam treść ulotki-listu do Ministra jaką rozdałam ludziom uczestniczącym w spotkaniu. Ulotkę również przygotowałam w pdf, tak więc możecie Państwo również ją wydrukować, i rozdać na spotkaniach. Podaję również informacje dodatkowe.

„Współpr.państwa, jedn.samorządu teryt.i przedsiębiorców przy realiz.projektów górn. i energ(cz.6)”  https://www.youtube.com/watch?v=H9ylr3895WM

„Czyste technologie węglowe prakoksik Prezentacja KWK Wspólnota_Zespół parlamentarny”czyste-technologie-weglowe-prakoksik-prezentacja-kwk-wspolnota_zespol-parlamentarny

„Wspólnota KWK program wdrożeniowy dla samorządów, przemysłu i zakładów wydobywczych – prezentacja ”kwk-wspolnota-program-wdrozeniowy-dla-samorzadow-przemyslu-i-zakladow-wydobywczych

Ulotka-list do Ministra Szyszki  narod-fund-ochr-srodow-25-01-2017

Dodatkowo polecam interesujący artykuł:  http://www.niepoddawajsie.pl/sposob-na-smog/

Link do artykułu i filmiku z debaty: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=14192&menu_id=0

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.