Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow Litwini bojkotują wielkie centra handlowe
Sunday 25 October 2020 11:37:12.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Litwini bojkotują wielkie centra handlowe Drukuj Email
Wpisał: Litwini   
17.02.2017.

Litwini bojkotują wielkie centra handlowe - monopolistów.

 

Protest przeciwko dyktatowi wysokich cen.

 

2017-2-17 pch24

 

Na Litwie trwa akcja przeciwko dyktatowi monopolistów. Przez pięć dni Litwini mają nie robić zakupów w dużych centrach handlowych, które opanowały 80 proc. rynku i śrubują ceny, sięgając do i tak niezbyt zasobnych portfeli społeczeństwa.

 Akcja ma charakter oddolny, a inicjatorzy kampanii starają się zachęcić Litwinów, by przez pięć dni nie robili zakupów w dużych centrach handlowych. Te  uważane są za monopolistów, bo zajmują 80 proc. rynku. Protestujący namawiają klientów, by swoje zakupy zaplanowali na lokalnych targowiskach i w małych sklepach.

 Wzrost cen na Litwie ma związek z wprowadzeniem przed dwoma laty w tym kraju wspólnej waluty europejskiej. „Litewski Departament Statystyki w styczniu zaprezentował raport, z którego wynika, że w ubiegłym roku niektóre artykuły spożywcze zdrożały nawet o 40 proc. Dotychczas litewscy politycy i handlowcy przekonywali, że wprowadzenie europejskiej waluty nie miało wpływu na wzrost cen” – informuje naszdziennik.pl.

 Obecnie ceny na Litwie są zbliżone do tych z Europy Zachodniej. Niestety nie nadążają za nimi wynagrodzenia, które kształtują się na poziomie 30 proc. średniego wynagrodzenia w Unii Europejskiej.

 Zdaniem poseł Auszry Maldeikiene akcja bojkotowania centrów handlowych nie przyniesie rezultatu, co pokazała podobna akcja z roku ubiegłego. Jej zdaniem ludzie „powinni w bardziej radykalny sposób okazać swoje niezadowolenie i zmusić władzę do podjęcia konkretnych decyzji w celu poprawy sytuacji”.

 Źródło: naszdziennik.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.