Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Przecież ten Kulturkampf trwa od dawna!
Sunday 20 September 2020 09:27:37.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Przecież ten Kulturkampf trwa od dawna! Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
26.02.2017.

Przecież ten Kulturkampf trwa od dawna!

 

Jacek Bezeg http://jacekbezeg.pl/2017/02/25/przeciez-ten-kulturkampf-trwa-od-dawna/#more-3206

 

Muszę przyznać, że spowodowane ostatnimi wydarzeniami „kulturalnymi” powszechne i zmasowane, oburzenie i protesty budzą we mnie uczucia mieszane. Z jednej strony cieszy powszechność: „Mamy jeszcze sporo normalnych, niezdegenerowanych obywateli.”

Z drugiej jednak oburza dysproporcja sił, absurdalność sytuacji i bezradność tych, od których oczekiwałbym zorganizowanego, zinstytucjonalizowanego przeciwdziałania.

Niemiecki wyraz zacytowany w tytule oznacza wojnę kulturową. Takie operacje podejmowano w tym kraju kilka razy, między innymi zwalczając ślady polskości na ziemiach włączanych do Rzeszy.

Takąż właśnie wojnę toczy się w Europie od dawna przeciwko śladom cywilizacji łacińskiej, przeciwko Kościołowi Katolickiemu i przeciwko kulturze polskiej.

Pól walki, frontów, metod i sposobów jest wiele. Wspomnę najważniejsze. Uniwersytety już dawno nie są miejscami poszukiwania prawdy, a stały się „kuźniami kadr” przygotowującymi oficerów do prowadzenia tej walki. Co roku „wstrzykują” w społeczny organizm stada lewaków.

 

Inne silne ośrodki tej walki z katolickim narodem polskim to teatry. Na różne sposoby usiłujące przekonać go, że jest tylko stadem bydląt, a potem utwierdzające go w tym przekonaniu.

Dysproporcja sił – która tak mnie oburza jest właśnie wynikiem tej sytuacji. Z jednej strony zorganizowana i dobrze finansowana sieć instytucji z finansami, etatami i infrastrukturą, a z drugiej po prostu my, którzy na to wszystko się nie zgadzamy. Cóż możemy zrobić?

Ja tylko przestałem chodzić do teatru.

 

Absurdalność sytuacji – polega na tym, że przecież ci wszyscy działający w sposób można powiedzieć jadowity przeciwko temu społeczeństwu, bo niszczący jego cechę ukrytą, wewnętrzną; tożsamość, żyją w całości na koszt tych przeciwko którym działają. Często szczerze ich nienawidzą.

Takie właśnie komunikaty, nienawiść i pogardę, dostrzegam już od dawna w „produktach” teatrów, w filmach. Pogardę dla moich poglądów, wartości dla mnie istotnych i nienawiść przejawiającą się tym, między innymi, że usiłowano przekonać mnie, iż jestem bydlęciem potrafiącym się cieszyć tylko gołą d…

Bezradność przeciwdziałań – Niestety chodzi mi o Kościół Rzymsko Katolicki. Nie tylko w Polsce przegrywa on tę wojnę. Można powiedzieć – na własne życzenie. Jezus uczył „świat będzie przeciw wam”, a oni lekkomyślnie poszli w aggiornamento. Może jeszcze przyjdzie papież na miarę Leona XIII, który wygrał bitwę z Marksem o dusze robotników. W każdym razie moce intelektualne Kościoła powinny już dawno stan wojny zauważyć, jej cele rozpoznać i wskazać przynajmniej sposoby walki, a nawet powołać do tego celu organizacje. Tu przydałby się ktoś na miarę świętego Maksymiliana Kolbe.

Módlmy się za kapłanów, aby wzrastali w męstwie i mądrości, ale i o kapłanów.

Zmieniony ( 26.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.