Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow sztuczki i sztuka... 16 arrow "Klątwa". Kto mówi o prawach autorskich Stanisława Wyspiańskiego
Thursday 29 October 2020 05:13:01.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Klątwa". Kto mówi o prawach autorskich Stanisława Wyspiańskiego Drukuj Email
Wpisał: Marek Dyżewsk   
26.02.2017.

"Klątwa". Kto mówi o prawach autorskich Stanisława Wyspiańskiego

 

 

Apel Teatru Powszechnego to „nieporozumienie”. Czyli humbug [md]

Marek Dyżewski 26 lutego 2017    

 

Apel o „zaprzestanie medialnych manipulacji i mowy nienawiści” wystosował stołeczny Teatr Powszechny, w którym wystawiany jest spektakl

„Klątwa”. „Stanowczo protestujemy przeciwko wykorzystywaniu spektaklu w rozgrywkach politycznych” – napisano w oświadczeniu.

         Ten apel to jest nieporozumienie – wskazał w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja były rektor Akademii Muzycznej we  Wrocławiu prof. Marek Dyżewski.

  

W przypadku „Klątwy” sponiewierano wszystko, co możliwe w zakresie naszych świętości zarówno religijnych, jak i narodowych.

            Apel Teatru Powszechnego jest kuriozalny. Zwracam uwagę na wątek tego apelu, w którym mowa jest o wyciąganych konsekwencjach wobec tych, którzy fragmenty tego spektaklu prezentują w mediach. Jak twierdzi dyrektor, naruszane są prawa autorskie. Kto mówi o prawach autorskich Stanisława Wyspiańskiego, którego dzieło jest tylko pretekstem do tego, żeby je rozszarpać i sponiewierać? Zatem rozmawiajmy o prawach autorskich Stanisława Wyspiańskiego, a nie tego plugawego spektaklu – powiedział były rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

         Kolejną sprawą nagłaśnianą w mediach jest zarzut, że dzieje się to za publiczne pieniądze – dodał.

          – To jest drugorzędna sprawa. Gdyby taki spektakl odegrano w teatrze prywatnym, to skala zła i świętokradztwa jest taka sama. Zdrada idei teatru

również jest taka sama, ponieważ teatr jest sanktuarium kultury narodowej. To sanktuarium powinno kształtować dusze narodu, tymczasem poprzez tego rodzaju ekscesy, ta dusza narodu jest absolutnie deprawowana – powiedział wykładowca muzykologii.

            Ten spektakl nie jest dziełem przypadku. Co jakiś czas pojawiają się podobne pseudo-spektakle – wskazał prof. Marek Dyżewski.

 

– Sam reżyser chorwacki jest twarzą tego typu bluźnierstw. W Krakowie próbował sponiewierać dzieło Krasińskiego „Nie-Boska komedia”, ale na szczęście nie doszło to do skutku. Następnie podobną prowokację próbował zrobić w Bydgoszczy, a teraz udało mu się to w Warszawie – podkreślił.  Kiedy mówimy o czymś takim, musimy to zawsze widzieć w perspektywie misji teatru i jego powinności – zaznaczył wykładowca muzykologii.

 

 – Teatr jest sanktuarium kultury narodowej, które udziela nam odpowiedzi na trzy istotne pytania, tj. kim my jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Padają, więc tutaj odpowiedzi na istotne pytania dla kondycji narodu. Teatr jest miejscem, w którym naród dokonuje rozrachunku ze swoją przeszłością i samym sobą. Niestety, dzisiaj teatr – zawładnięty przez środowiska postmodernistyczne, a w istocie antykulturowe – tego nie czyni – wskazał prof. Marek Dyżewski.

Źródło:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/m-dyzewski-apel-teatru-powszechnego-nieporozumienie/

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.