Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow szczepienia 17 arrow Lekarze niszczeni za wierność zasadom etycznym. "Majestet prawa".
Monday 25 October 2021 14:59:14.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Lekarze niszczeni za wierność zasadom etycznym. "Majestet prawa". Drukuj Email
Wpisał: Justyna Socha   
27.02.2017.

Lekarze niszczeni za wierność zasadom etycznym.

Terror wobec etycznych lekarzy w Polsce

 

Justyna Socha 16 luty, 2017 http://stopnop.com.pl/lekarze-niszczeni-za-wiernosc-zasadom-etycznym

 

Korporacje lekarskie chcą ukarać lekarzy ostrzegających rodziców małych pacjentów o ryzyku szczepień. Toczą się dochodzenia i sprawy w sądach lekarskich. Są zastraszani. Jedna z lekarek skierowana w akcie zemsty na badania psychiatryczne po roku od wszczęcia postępowania zmarła. Podczas gdy w innych krajach naturalne metody leczenia są refundowane – w Polsce niszczy się lekarzy, którzy nie postępują według procedur opracowanych pod sprzedaż produktów koncernów farmaceutycznych. Lekarz ma być urzędnikiem a nie służyć pacjentowi.

Jak poinformował Głos Wielkopolski przed sądami lekarskimi w 2015 r. toczyło się kilkanaście postępowań w sprawie lekarzy, którzy wypowiadali się krytycznie o szczepieniach. (1) Konsekwencją dla nich może być upomnienie lub nagana, a w bardziej drastycznych przypadkach lekarz może zostać zawieszony lub stracić prawo wykonywania zawodu.

Najgłośniej omawiana w mediach była sprawa dr Elżbiety Dąbrowskiej z Poznania, emerytowanej lekarki, na którą doniósł przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Pochwalił się tym na Facebooku, gdzie po kolejnym artykule informującym o nękaniu chorej lekarki, rozpętała się burza, ponieważ izba lekarska skierowała ją na… badania psychiatryczne. Otóż ta wspaniała i oddana pacjentom osoba zmarła w sierpniu 2016 r.

W 2015 r. dr Dąbrowska wypowiedziała się krytycznie na temat szczepień na łamach jednej z gazet. (2) Na skutek donosu izba lekarska w Poznaniu wszczęła postępowanie przeciw niej. Po skierowaniu lekarki na badania psychiatryczne izba lekarska ignorowała fakt reprezentowania jej przez adwokata posiadającego pełnomocnictwo i uporczywie przysyłała kolejne wezwania na badania na adres domowy już chorującej lekarki. Czy właśnie na skutek stresu jaki doświadczyła odnowiła się dawna choroba?

W odpowiedzi na ten terror powstała petycja „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej”, za której opublikowanie dr Paweł Grzesiowski próbował wsadzić mnie do więzienia. (3) (4)

Przed śmiercią dr Dąbrowska podarowała Stowarzyszeniu „STOP NOP” literaturę medyczną i naukową z poleceniem wykorzystania jej do niezbędnych zmian, a przede wszystkim do upomnienia się o respektowanie podstawowego prawa pacjenta do świadomej zgody na zabieg medyczny, które jest w Polsce powszechnie łamane.

Kim była? Pełniła funkcję zastępcy rzecznika odpowiedzialności zawodowej, była członkiem wielu towarzystw i organizacji. Pracowała jako pediatra i lekarz rodzinny w różnych środowiskach i poznawała różne ludzkie dolegliwości. Sama doświadczyła wielu chorób, które leczone metodami akademickimi ujawniały objawy uboczne i kolejne powikłania. W bezradności dzisiejszej medycyny skuteczny okazał się dopiero prawidłowy, konsekwentny sposób odżywiania się, tryb życia oraz ziołolecznictwo i inne naturalne metody leczenia.

Kolejni lekarze atakowani przez system

Naczelna Izby Lekarska ukarała też dr Anetę Borczyk-Kotwas, uwielbianą przez pacjentów lekarkę z Konina. Skończyło się to dla niej naganą i pokryciem kosztów postępowania przed sądem lekarskim.

Kolejnym przykładem wkładu izb lekarskich w cenzurowanie lekarzy jest prowadzone od wielu lat postępowanie przeciw dr Jerzemu Jaśkowskiego z Gdańska. W tym roku wzywano na przesłuchania nawet rodziców dzieci z powikłaniami poszczepiennymi, którzy otrzymali od niego odroczenie szczepień, chociaż izby nie mają takich uprawnień.

Na przesłuchanie do izby lekarskiej w Warszawie wezwano również dr Dorotę Sienkiewicz i dr Katarzynę Bross – Walderdorff, które biorą udział w posiedzeniach Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. (5) Również wypowiadający się publicznie dr Hubert Czerniak został wezwany do złożenia wyjaśnień.

Kto inspiruje tę nagonkę na świadomych ryzyka lekarzy? Wymieniona w petycji STOP NOP o lobbystach Krajowa konsultant ds. pediatrii, w rozmowie z reporterem jednego z portali medycznych grzmiała: „Muszę też powiedzieć, że jest część lekarzy i pielęgniarek, która sama przekazuje wiedzę niezgodną z naszą wiedzą i nauką, czyli danymi epidemiologicznymi o korzyściach szczepień. Sami odradzają szczepień. Izby lekarskie, konsultanci krajowi i wojewódzcy powinni takim osobom z naszego środowiska odbierać nawet prawo do wykonywania zawodu, skoro mówią coś co jest niezgodne z aktualną wiedzą medyczną.” (6)

Wypowiedź tę można zobaczyć w zupełnie innym świetle po sprawdzeniu oświadczeń konsultantów w o ochronie zdrowia. Pani profesor jako konsultant wykazuje zlecenia finansowe od czterech producentów szczepionek. Czy dlatego z takim entuzjazmem zwalcza krytyków ich produktów? Według raportów opublikowanych przez firmy farmaceutyczne w ramach Kodeksu Przejrzystości izby lekarskie również otrzymują pieniądze od przemysłu. (7)

Wiedza o ryzyku szczepień na wyciągnięcie ręki

Niepodważalną na dzień dzisiejszy wiedzą medyczną jest, że szczepienie profilaktyczne wykonane na osobie zdrowej w indywidualnym przypadku może spowodować ciężkie reakcje prowadzące do przewlekłych schorzeń, kalectwa a nawet śmierci. Przykładem takich realnych zagrożeń, może być choćby szczepionka przeciw gruźlicy podawana polskim noworodkom w pierwszych godzinach życia. Preparat ten podawany jest z całkowitym pominięciem bezwzględnego przeciwwskazania dotyczącego niedoborów odporności, co może skutkować nawet zgonem.

W obecnych czasach jest szeroki dostęp do baz naukowych opracowań i wniosków, gdzie można znaleźć szereg dowodów dotyczących powikłań poszczepiennych. Innych niż wymienione w informacji producenta o produkcie. Również znacznie odłożonych w czasie, co nie było nigdy przedmiotem badań klinicznych przed wprowadzeniem preparatów szczepionkowych do użycia. Ta wiedza naukowa jest również dostępna opinii publicznej. Rośnie świadomość na temat funkcjonowania systemów szczepień w zachodnich krajach europejskich, gdzie pacjent traktowany jest podmiotowo. Na dodatek u nas minister zdrowia znany jest ze zwalczania naturalnej medycyny, podczas gdy w wielu krajach jest ona refundowana!

Każdy zabieg wymaga świadomej zgody pacjenta

Lekarz w polskim systemie nie posiada jakichkolwiek możliwości diagnostycznych do ustalenia stopnia ryzyka użycia danego preparatu w przypadku konkretnego pacjenta. W związku z tym, że szczepienie wykonywane jest na osobach z założenia zdrowych, tym istotniejszy jest w pełni świadomy udział pacjenta w podejmowaniu decyzji.

Zabieg szczepienia bez świadomej zgody pacjenta, w standardach krajowych i europejskich stanowi naruszenie prawa i podlega ściganiu z paragrafów krajowych karnych i cywilnych, a na ścieżce europejskiej w związku z zapisami Karty Praw Człowieka oraz Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw i Godności Istoty Ludzkiej wobec Zastosowań Biologii i Medycyny.

Na podstawie obowiązującego w Polsce prawa, lekarz ma obowiązek poinformować o szczepieniach obowiązkowych i zalecanych, oraz o każdym możliwym ryzyku związanym tym zabiegiem. Lekarz nie ma jednak prawa stosować wobec pacjenta jakichkolwiek nacisków, manipulacji czy gróźb w celu wymuszenia szczepień.

Przede wszystkim jednak ma obowiązek przestrzegać praw człowieka, chronić życia i zdrowia ludzkiego oraz dbać o dobro pacjenta. Jakiekolwiek mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie mogą zwolnić go od przestrzegania tej zasady.

Ideologia stworzona dla potrzeb przemysłu farmaceutycznego chce sprowadzić rolę lekarza do funkcji sprzedawcy. Informacja o zabiegu medycznym jest sprowadzona do informowania o możliwości kupna kolejnych preparatów szczepionkowych. (8)

Czy w obliczu ujawnienia tych kompromitujących izby lekarskie faktów ktokolwiek stanie w obronie niezależności lekarzy i dobra najmniejszych pacjentów? Jak dotąd nikt nie zatrzymał tego szaleństwa. Ono się wręcz nasila, czego dowodzi usunięcie na wezwanie Naczelnej Rady Lekarskiej programu Szeptem z udziałem poszkodowanych przez powikłania poszczepienne rodzin. 

 Justyna Socha

1) http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8458406,lekarki-przed-sadem-za-bardzo-strasza-szczepieniami,id,t.html

2) http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8048143,pediatra-szczepienia-to-rujnowanie-swojego-zdrowia,id,t.html

3) http://zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/

4) http://warszawskagazeta.pl/felietony/justyna-socha/item/4285-pozwijcie-nas-wszystkich-sprawa-w-sadzie-za-petycje-o-ujawnienie-korupcji-w-systemie-zdrowia

5) https://www.facebook.com/zespolszczepien/?fref=ts

6) http://www.medexpress.pl/system/lekarz-ktory-odradza-szczepien-powinien-tracic-prawo-wykonywania-zawodu/57808/

7) http://www.kodeksprzejrzystosci.pl/raporty/

8) http://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/139681,lekarze-odradzajacy-szczepie

Zmieniony ( 27.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.