Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 141 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 17 arrow Podatek akcyzowy- podatek okupanta
Wednesday 20 January 2021 18:13:53.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Podatek akcyzowy- podatek okupanta Drukuj Email
Wpisał: Beata Pachnik-Łodzińska   
13.03.2017.

Podatek akcyzowy- podatek okupanta

 

Beata Pachnik-Łodzińska (Face Book)


Akcyza na energię, węgiel, gaz - jakie mają uzasadnienie?

 

Podatek ma służyć celom wspólnym obywateli go płacących, nie jest jednak celem samym w sobie - zasilanie budżetu.

Podatek akcyzowy mógłby służyć wyciszeniu pewnych działań gospodarczych celem pobudzenia innych.

Czemu ma służyć zatem nakładany na węgiel? Gdyby akcyzą objęty był wyłącznie węgiel ukraiński, rosyjski, czy importowany z innych krajów, polskie kopalnie byłyby uprzywilejowane i miały większe szanse rozwoju. Jak się ma cena detaliczna tony węgla w wysokości 800zł do wysokości przeciętnej emerytury (pomijając mediany).

Czemu służy obłożenie podatkiem akcyzowym 80 letniej staruszki?

Nie mam wątpliwości co do akcyzy na tytoń i alkohol pod warunkiem, że wpływy wykorzystane będą na cele walki z uzależnieniami i chorobami spowodowanymi uzależnieniami. Nie chcesz płacić to nie pij i nie pal.

Trudniej już zrozumieć intencję akcyzy w energii elektrycznej. No można by nałożyć na tą produkowaną poza granicami kraju, aby wesprzeć naszą krajową produkcję energii.

Kompletnie nie rozumiem nowego pomysłu "dobrej zmiany" w zakresie zniesienia akcyzy na samochody osobowe! Nie mamy polskiego przemysłu motoryzacyjnego w segmencie samochodów osobowych - został zdemontowany przez okupanta po 1989 roku. Zatem jedynym rozwiązaniem aby go odbudować, to dowalić akcyzą import i środki te przeznaczyć na odbudowanie naszego przemysłu.

Po prostu wierzyć mi się nie chce, że rząd tak dalece uzależniony jest od jednego koncernu, że dla niego ma miliony na rozwój, zwolnienia w podatku dochodowym, a teraz jeszcze daje się mu dodatkową ulgę i pozwala wprowadzać gotowy produkt do naszego kraju bez akcyzy. Chyba nie muszę mówić, o kim mowa.

Komu zatem "dobra zmiana" robi dobrze? Dla kogo ta dobra zmiana? Bynajmniej nie dla polskiej gospodarki, polskich przedsiębiorców i polskiej klasy średniej! Czyżby chciano nas ograniczyć wyłącznie do taniej siły roboczej, której jedynym zadaniem będzie "produkowanie" i doprowadzenie do pełnoletniości kolejnych egzemplarzy taniej siły roboczej za 500 zł miesięcznie?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.