Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. St. Małkowski 17 arrow Ostateczny wybór to pić wodę ocalenia albo utonąć w wodach potopu, śmierci i zagłady. [ks.St.M.]
Sunday 24 January 2021 19:23:14.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ostateczny wybór to pić wodę ocalenia albo utonąć w wodach potopu, śmierci i zagłady. [ks.St.M.] Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
17.03.2017.

Ostateczny wybór to pić wodę ocalenia albo utonąć w wodach potopu, śmierci i zagłady.

 

Bóg okazuje nam swoją miłość

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 17 – 23 marca 2017 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

W czasie wędrówki Izraelitów przez pustynię „lud pragnął wody” i bał się, że wyprowadzenie z Egiptu oznaczało „wydać na śmierć z pragnienia” – czytamy w pierwszej lekcji mszalnej w trzecią niedzielę Wielkiego Postu 19 marca (Wj 17,3). Bożą odpowiedzią na to pragnienie było wypłynięcie wody ze skały pod uderzeniem laską Mojżesza.

W świetle wiary widzimy w Chrystusie tę duchową skałę, z której jako ze źródła wypływa z Bożego Serca, przebitego na krzyżu włócznią żołnierza, strumień krwi i wody, darowany nam w sakramentach chrztu i Eucharystii, po to aby nasza droga przez doczesność po wyjściu z niewoli grzechu prowadziła do wieczności we wspólnocie z Bogiem na zawsze. Ludzkie pragnienia zwrócone ku Bogu łączą się z pragnieniem Jezusa Chrystusa wypowiedzianym wg Ewangelii św. Łukasza (12,49) oraz w czasie konania na Kalwarii (J 19,28). Jezusowe „Pragnę” z krzyża poprzedzają słowa do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7). Ostateczne zaspokojenie naszych pragnień zapowiada Jezus w niedzielnej Ewangelii: Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu (J ,14).

W jaki sposób woda może stać się źródłem? Tylko dzięki ciśnieniu, które wyprowadza wodę z głębi na zewnątrz, aby ugasiła pragnienie miłości i wspólnoty wszystkich, którzy ją piją. Tym ciśnieniem jest Boża miłość. Dobre pragnienie znajduje zaspokojenie w Bogu. Natomiast pragnienia odwrócone od Boga prowadzą do pożądań będących przyczyną grzechu, jak pożądliwość ciała, oczu i pycha żywota. Wielu Samarytan wraz z kobietą u studni uwierzyło w Jezusa jako zapowiedzianego Mesjasza.

 

Pewna zawzięta feministka odezwała się raz do księdza: - Cóż mi dał Kościół? Nic! A gdy ksiądz wskazał na ukrzyżowanego Chrystusa, rzekła: - Ten pan mnie nie interesuje! Jej pragnienia i pożądania kierują się w inną stronę. Gdy Boże pragnienie wejścia we wspólnotę z ludźmi spotyka się ze sprzeciwem, wówczas gra pożądań niszczy więź międzyludzką, skazując na samotność, wrogość i nienawiść.

Bóg daje wodę życia i oczyszczenia. W widzeniu Ezechiela woda płynąca spod prawej strony świątyni, na południe od ołtarza, przemienia spustoszoną ziemię w ogród, a wody słone uzdrawia (Ez 47,1-12). Ten prorocki obraz odnosi się do Chrystusa z przebitym prawym bokiem i Sercem – źródłem życia. Ostateczny wybór to pić wodę ocalenia albo utonąć w wodach potopu, śmierci i zagłady.

 Miłosierdzie Boże pragnie ratować tonących. Dlatego Jezus Chrystus Król Miłosierdzia wzywa swoje wierne dzieci do obrony tych, którzy sami siebie bronić nie mogą ani nie chcą: Pokój i błogosławieństwo dla moich wiernych dzieci. Módlcie się gorąco o nawrócenie jak największej liczby moich marnotrawnych dzieci. Czas miłosierdzia jest czasem pracy dla moich wiernych dzieci – poprzez gorącą modlitwę o powrót synów marnotrawnych. Tego pragnie moje Serce, wypełnijcie więc pragnienie mojego Serca i miłujcie wszystkie moje dzieci, nawet jeżeli ich grzech was poraża. Błogosławię waszą modlitwę i każdą troskę o braci niewiernych. Amen.

 

Korzyść z ocalenia topielca jest wielokrotna: sam już nie tonie, innych nie topi, włącza się do wspólnoty ratowników, ostrzega przed utonięciem, dzieli się osobistym doświadczeniem zła i dobra, zdecydowanie odróżnia życie od śmierci, daje świadectwo wyboru życia, Bóg i bliscy się cieszą.

Po to by skutecznie poprowadzić wielu do śmierci, trzeba odebrać ludziom rozum, wolę i wiarę. Zbiorowe ogłupianie dokonuje się poprzez deformację edukacji, kultury i komunikacji medialnej. Zgoda na zło w sprawach ducha bywa kamuflowana selektywnym i ograniczonym dobrobytem w sprawach materialnych. Tymczasowe powodzenie jednych zasłania przegraną wielu innych. A przecież do zwycięstwa wszyscy jesteśmy wezwani we wspólnocie ze Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana – Chrystusem Królem. Symbolika wody i źródła, ożywienia i oczyszczenia, zrozumiana w świetle słowa Bożego, prowadzi do nadziei niezawodnej w wyniku miłości Bożej rozlanej w naszych sercach (zob. druga niedzielna lekcja, Rz 5,5).

 

Liturgiczną uroczystość św. Józefa obchodzimy w tym roku w poniedziałek 20 marca. Odwołajmy się do wstawiennictwa wiernego oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, męża wiary i odwagi. Ks. prymas Stefan Wyszyński powiedział w Warszawie 2 kwietnia 1967 r.:

Dumny świat odrzekający się Boga, deklarujący ciągle: my nie mamy nic wspólnego z Panem Bogiem, my jesteśmy ateiści, niewierzący! a przecież człowiek nie może istnieć bez pomocy Boga! Nic nie jest w stanie uczynić bez Jego łaski (…) jeśli człowiek nic nie może uczynić dobrego i trwałego bez pomocy Bożej, to cóż dopiero cała rodzina ludzka! Bóg jest nieustannie rodzinie ludzkiej potrzebny.

Wzorem i ostoją tej rodziny jest Święta Rodzina – Jezus, Maryja i Józef.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.