Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Sataniści, scjentyści arrow Dwa lata więzienia i 100 tys. zł kary dla satanisty, który spalił kościół. Po piętnastu latach...
Monday 24 February 2020 02:45:44.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dwa lata więzienia i 100 tys. zł kary dla satanisty, który spalił kościół. Po piętnastu latach... Drukuj Email
Wpisał: Dominik M.   
25.03.2017.

Dwa lata więzienia i 100 tys. zł kary dla satanisty, który spalił kościół w Woli Justowskiej.

 

[Zatrzymano go po piętnastu latach od zbrodni... Ma zapłacić jedną trzydziestą szkód materialnych, które spowodował. Czy zapłaci? A moralne? MD]

 

 

2017-3-25 pch24

 

Sąd apelacyjny w Krakowie przychylił się do wniosku prokuratury apelującej o zwiększenie wyroku dla Dominika M., który dopuścił się spalenia małego kościoła w Woli Justowskiej. Sąd pierwszej instancji orzekł niższy wyrok ze względu na młody wiek mężczyzny, który w chwili zdarzenia miał 19 lat.

Warto dodać, że skazany był zafascynowany norweskim satanistą Vargiem Vikernesem.

Do zdarzenia doszło w 2002 roku w Woli Justowskiej k. Krakowa. Młody mężczyzna spalił kościół. Z pożaru ocalała jedynie murowana krypta. Dominik M. został zatrzymany dopiero w 2013 roku. Śledczy ustalili, że jedną z motywacji do spalenia kościoła był zakład z kolegą. Stawką miała być pełna skrzynka piwa, która jak ustalili śledczy, rzeczywiście trafiła w ręce sprawcy.

Mężczyzna bez wahania podpalił kościół, wzorując się na swym idolu – norweskim sataniście Vargu Vikernesie, który słynął z nawoływania do podpalania katolickich świątyń.

Drewniany kościół w Woli Justowskiej spłonął z 5 na 6 kwietnia 2002 roku. Sąd pierwszej instancji kierując się wiekiem sprawcy, a także faktem, że nie był wcześniej karany, postanowił orzec niewielką karę za spalenie kościoła.

Decyzja sądu spotkała się apelacją ze strony prokuratury. Ostatecznie mężczyzna został skazany na 2 lata pozbawienia wolności, a także musi zapłacić kwotę 100 tys. zł, co stanowi tylko niewielką część strat, które według szacunków wyniosły 2 mln 854 tys. zł.

 Źródło: tvp.info Wma

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.