Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Louis de Wohl arrow "Cesarski odstępca" Louisa de Wohla
Friday 21 February 2020 09:41:05.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Cesarski odstępca" Louisa de Wohla Drukuj Email
Wpisał: Louis de Wohl   
23.04.2017.

"Cesarski odstępca" Louisa de Wohlahttp://rodzinakatolicka.pl/index.php/wiadomoci/6-wiadomosci/58652-cesarski-odstpca-louisa-de-wohlaStaraniem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się kolejna książka Louisa de Wohla – już piętna­sta! – „Cesarski odstępca” goszcząca – niejako w drodze wyjątku – w arcyciekawej serii brawurowych powieści historycznych o przygodach najwspanialszych świętych.

Louis de Wohl, autor wielu książek – beletrystyki i literatury faktu – jest najbardziej znany ze swych powieści historycznych opartych na żywotach świętych. Lecz nie tym razem – główny bohater ma bowiem wszelkie przymioty, by zostać świętym, ale zdecydowanie nie chce...

„Cesarski odstępca” to burzliwa opowieść o miłości, nienawiści, zdradzie i przegranej sprawie, o jednej z bardziej tajemni­czych i ekscytujących historii zachodniej cywilizacji w czasach największego zagrożenia.

Zamknięty od dziecka, wychowywany i kształcony w klasztorze w Kapadocji, młody Julian osiąga wiek męski, nie domyśla­jąc się nawet swojego pochodzenia. Pewnego dnia dowiaduje się, że nie jest ubogim mnichem, lecz księciem i następcą tronu Cesarstwa Rzymskiego.

Ta przejmująca książka to opowieść o tym, jak brat Julian stał się Julianem zwanym Apostatą, a potem cesarzem Julianem, któremu w IV wieku prawie udało się odwrócić wzrastający wpływ chrześcijaństwa. Ale to nie wszystko... To również opowieść o delikatnej i tragicznej miłości Juliana do swej kuzynki Heleny.

Wybitny odstępca – takim człowiekiem był niestety Julian. Dorastając w dziwnej atmosferze intryg i tajemnic cesarskiego dworu Bizancjum, niespodziewanie okazał się uzbrojony w moc większą niż jakikolwiek cesarz – i miłość bardziej niebezpiecz­ną...

„Bitwy, które można śledzić i rozumieć, przerażające intrygi i zdrada... Książka wartka, żywa, ekscytująca i inspirująca.” – „New York Herald Tribune”

„Pełna przygód.” – „Catholic World”

***

Louis de Wohl urodził się 24 stycznia 1903 roku w Berlinie jako Ludwig von Wohl, a zmarł 2 czerwca 1961 roku w Lucer­nie. Był wybitnym, szanowanym i znanym na całym świecie autorem licznych powieści historycznych oraz książek o tematyce religijnej.

De Wohl urodził się jako syn Węgra i Austriaczki. W roku 1935 rodzina musiała przenieść się z Niemiec do Anglii. Brał udział w II wojnie światowej jako kapitan w armii brytyjskiej, zajmując się wojną psychologiczną. W roku 1953 ożenił się z Ruth Magdalene Lorch.

Zaczął pisać w wieku siedmiu lat. Gdy miał osiem napisał sztukę „Jezus z Nazaretu”. Jego pierwsze profesjonalne książki były przygodowe, następne – pisane po angielsku – o tematyce religijnej. Zostały przetłumaczone na aż dwanaście języków.

Jego książki o katolickich świętych stały się międzynarodowymi bestsellerami. Na podstawie szesnastu z nich nakręcono fil­my, a papież Jan XXIII nadał mu tytuł Rycerza Komandora Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego.

Najważniejsze książki w dorobku de Wohla to: „Cesarski odstępca” o Julianie Apostacie i św. Atanazym, „Drzewo Życia” o św. Helenie i Konstantynie I, „Bicz Boży” o Hunie Attyli i papieżu Leonie I, „Łagodne światło” o św. Tomaszu z Akwinu, „Nie­spokojny płomień” o św. Augustynie, „Złota nić” o św. Ignacym Loyoli, „Rozniecić ogień” o św. Franciszku Ksawerym, „Włócznia” – Pasja Chrystusa od kulis – o św. Longinie, „Ostatni krzyżowiec” o Janie z Austrii i bitwie pod Lepanto, „Posłaniec Króla” o św. Pawle Apostole i Neronie, „Boża wojowniczka” o św. Joannie d’Arc, „Radosny żebrak” o św. Franciszku z Asyżu, „Twierdza Boga” o św. Benedykcie z Nursji, „Oblężenie niebios” o św. Katarzynie ze Sieny, „Skała” – Historia Kościoła, jakiego nie znacie, „Pasterz świata” o papieżu Piusie XII, „Dawid z Jerozolimy” o królu Dawidzie.

***

Nowa, wygodna i przepiękna szata graficzna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz książki oraz klasyczna, mądra, porywają­ca i inspirująca, a także tradycyjnie katolicka treść „Cesarskiego odstępcy” to idealny „koktajl” dla duszy i serca każdego Czytel­nika!

Źródło: RodzinaKatolicka.pl

Książkę możesz kupić tutaj.

Zmieniony ( 23.04.2017. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.