Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 16-18 arrow Izraelskie myśliwce F-35 ostrzelały pozycje sił syryjskich.
Wednesday 21 October 2020 00:52:58.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Izraelskie myśliwce F-35 ostrzelały pozycje sił syryjskich. Drukuj Email
Wpisał: pch24   
25.04.2017.

Izraelskie myśliwce F-35 ostrzelały pozycje sił syryjskich.

Są ofiary śmiertelne.2017-4-25 http://www.pch24.pl/izraelskie-mysliwce-f-35-ostrzelaly-pozycje-prorzadowych-sil-syryjskich--sa-ofiary-smiertelne,51108,i.html#ixzz4fF85rYwZIzraelskie siły wojskowe coraz śmielej [bezczelniej !! MD] angażują się w ataki na wspierające armię  syryjską oddziały Obrony Narodowej (NDF). W piątek i niedzielę przeprowadzono ostrzał rakietowy w południowej części Syrii, w wyniku którego zginęło trzech członków syryjskiej milicji NDF.Syryjskie Obserwatorium na rzecz Praw Człowieka, brytyjska organizacja monitorująca przebieg wojny w Syrii podała, że nie jest jasne, czy ostrzał rakietowy w prowincji Quneitra był skutkiem ataku powietrznego czy też wystrzelenia rakiet z ziemi. Inne źródła informują jednak, że ostrzału dokonały nowe myśliwce zadaniowe piątej generacji F-35, które przybyły z USA.

Podczas sześcioletniej wojny w Syrii Izrael wielokrotnie interweniował, atakując pozycje syryjskiej armii i bojówek wspierających rząd prezydenta Baszara el-Asada. Jak podaje agencja Reutera, izraelskie wojsko odmówiło komentarza w tej sprawie.

Przedstawiciele NDF twierdzą, że rakiety uderzyły w obóz wojskowy w Quneitra, który znajduje się w pobliżu Wzgórz Golan. Terytorium to Izrael zabrał Syrii w wyniku wojny w 1967 roku.

W okolicach Queneitry walczą z siłami syryjskimi „rebelianci”. Rząd syryjski twierdzi, że był zaangażowany w walkę z terrorystami w czasie, gdy dokonano ostrzału. Władze syryjskie sugerują, że ostatnie ostrzały potwierdzają, iż Izrael pomaga grupom terrorystycznym w regionie. Niedzielny atak spowodował śmierć trzech członków NDF. Dwóch innych zostało rannych.

Syryjskie wojsko ogłosiło w piątek wieczorem, że samoloty izraelskie dokonały ostrzału syryjskich baz w piątek o 18:45 z terytorium okupowanego w okolicy Khan Arnabeh w rejonie Quneitra, powodując szkody materialne.

 

Źródło potwierdziło, że „agresja ta pojawiła się po próbach zdobycia pozycji militarnych w prowincji Quneitra, gdzie terroryści ponieśli znaczne straty, co świadczy o tym, że Izrael zapewnia bezpośrednie wsparcie dla organizacji terrorystycznych”.

Syryjskie  władze ostrzegły, że  „takie zdesperowane próby nie zniechęcą Armii i Sił Zbrojnych do dalszego zniszczenia grup terrorystycznych, które pełnią rolę zastępcy Izraela w tej strefie”.

Wojsko izraelskie, za pośrednictwem rzecznika prasowego IDF, tłumaczyło, że w piątek na terytorium osadnictwa żydowskiego na Wzgórza Golan trafiły z Syrii dwie rakiety, nie powodując jednak żadnych strat ani szkód.

„IDF nie będzie tolerować jakiejkolwiek próby naruszenia suwerenności państwa izraelskiego oraz bezpieczeństwa jego mieszkańców i uważa, że syryjski reżim jest odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się na jego terytorium” – stwierdził przedstawiciel IDF. Izraelskie media podały, że rakiety trafiły na terytorium Izraela prawdopodobnie przypadkowo.

W przeszłości Izrael uzasadniał ataki izraelskich myśliwców twierdzeniem, jakoby na terytorium Syrii przemieszczały się konwoje transportujące broń dla organizacji Hezbollah.

Bombardowanie w niedzielę przeprowadził jeden z dwóch nowo przybyłych amerykańskich samolotów myśliwskich F-35, dostarczonych Izraelowi przez Stany Zjednoczone w ubiegłym roku.

W niedzielę do Izraela przybyły trzy kolejne F-35, zwiększając liczbę tych myśliwców wielozadaniowych w IDF do pięciu. Kolejne 45 samolotów F-35 Joint Strike Fighters pojawi się  w następnych latach, zgodnie z przyjętym przez administrację Obamy dziesięcioletnim programem dozbrajania Izraela przez USA, wartego 3,8 mld dolarów rocznie.

Jeden myśliwiec F-35 kosztuje około 90 milionów dolarów.

Źródło: reuters.com., bignewsnetwork.com., AS
Zmieniony ( 25.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.