Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 139 gości
S T A R T arrow Kościół arrow FATIMA arrow Do wszystkich liberałów. Na pohybel reakcji! Wolnomyśliciele przeciw żałosnej komedii w Fatimie.
Sunday 24 January 2021 20:26:59.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Do wszystkich liberałów. Na pohybel reakcji! Wolnomyśliciele przeciw żałosnej komedii w Fatimie. Drukuj Email
Wpisał: Federacja Wolnomyślicieli   
14.05.2017.

Do wszystkich portugalskich liberałów.

Na pohybel reakcji!

Federacja Wolnomyślicieli stanowczo protestują przeciw

żałosnej komedii w Fatimie.


[Cytowana w książce „Fatima nieznana i zapomniana, Siostra Łucja”, Mark Fellows, wyd. ANTYK. ]


Ulotka masońska ok. roku 1918


Do wszystkich portugalskich liberałów. Na pohybel reakcji!

Stowarzyszenie na Rzecz Świeckiej Ewidencji Ludności oraz Portugalska Federacja Wolnomyślicie­li stanowczo protestują przeciw żałosnej komedii w Fatimie.

Obywatele !

Jakby nie dosyć było szkodliwej propagandy reakcjonistów, teraz widzimy cud powtarzany w kółko, aby bardziej jeszcze pogrążyć lud w fanatyzmie i przesądach. Ukartowano... niestosowną komedię w Fatimie, gdzie tysiące ludzi były świadkami absurdalnego widowiska, w którym prostych ludzi sprytnie zwiedziono za pomocą sugestii zbiorowej, by uwierzyli w rzekome Objawienie Matki Jezusa z Na­zaretu trójce dzieci, wmanipulowanych w to żenujące widowisko dla merkantylnych celów reakcji klerykalnej!

Jednak, jakby mało było deklaracji tych biednych, naiwnych prostaczków, twierdzących, że widzieli „Dziewicę”, której jednak nikt inny nie może ujrzeć ani usłyszeć, twierdzi się też, czy raczej zmyśla, że widziano, jak słońce, o pewnej godzi­nie dnia 13 października 1917 roku (w ósmą rocznicę zabójstwa Franciszka Ferre­ra), w XX wieku, tańczyło fandango wśród chmur!

Jest to, Obywatele, żałosna i spóźniona próba ponownego pogrążenia ludu por­tugalskiego w gęstych ciemnościach dawnych czasów, które minęły, by nigdy nie wrócić.

Republika i ci obywatele, na których spoczywa szlachetne i niewdzięczne zada­nie prowadzenia jej po chwalebnych ścieżkach Cywilizacji i Postępu, nie mogą zgodzić się na to cofanie ludu w fanatyzm i łatwowierność, gdyż byłoby to niewyba­czalnym zaniedbaniem ich podstawowego obowiązku, nie tylko względem własnego kraju, ale względem całej Ludzkości.

Jest więc naszym obowiązkiem domaganie się od władz publicznych podjęcia najbardziej stanowczych i natychmiastowych środków zaradczych przeciwko temu bezwstydnemu planowi, poprzez który reakcja próbuje raz jeszcze pogrążyć lud w mrokach średniowiecza...

Jakie powinniśmy podjąć środki współdziałania z tymi, od których domagamy się działań niezbędnych dla osiągnięcia celu, do którego dążymy? Intensywna i wy­trwała propaganda, która wzniesie umysły naszych współobywateli na wyżyny Praw­dy, Rozumu Nauki, przekonując ich, że nic nie może odmienić praw Natury i że rze­kome cuda to nic innego jak żałosne triki, wyzyskujące łatwowierność, która jest dzieckiem ignorancji...

Niech profesorowie w szkołach i uczelniach kształcą swych uczniów w sposób racjonalny, wyzwalając ich z przesądów religijnych, jak i z wszystkich innych, a bę­dziemy mieli przygotowane pokolenie dla dnia jutrzejszego, szczęśliwsze, bo bar­dziej szczęścia godne.

Wyzwalajmy się więc i oczyszczajmy swe umysły, nie tylko z niemądrych wie­rzeń w takie śmieszne, grubymi nićmi szyte triki jak Fatima, ale bardziej jeszcze szczególnie z wszelkiej wiary w to, co nadprzyrodzone, w rzekomego Deus Omnipo­tente, wszechwiedzącego i wszech-wszystko, narzędzie wyrafinowanej wyobraźni łaj­daków, chcących wykorzystać łatwowierność ludu do własnych celów.


Obywatele!

NIECH ŻYJE REPUBLIKA!

PRECZ z REAKCJĄ!

NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ!

=========================================

Czym różni się logika tego wywodu i jej język od logiki i języka sędzi Gersdorf, ulotki KOD-u, reżyserki Celebryckiej czy przemówienia Prezesa Rzeplińskiego?


Zmieniony ( 14.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.