Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 31 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 16 arrow W szpitalach psychiatrycznych belgijskiego katolickiego zakonu Braci Miłosierdzia - eutanazja !
Wednesday 04 August 2021 01:47:49.40.
W Y S Z U K I W A R K A
W szpitalach psychiatrycznych belgijskiego katolickiego zakonu Braci Miłosierdzia - eutanazja ! Drukuj Email
Wpisał: zakon Braci Miłosierdzia   
19.05.2017.

W szpitalach psychiatrycznych belgijskiego katolickiego zakonu Braci Miłosierdzia - eutanazja !

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt pierwszy raz do Państwa napisać i zachęcić do dołączenia do petycji prowadzonej przez CitizenGO w kilku językach:

http://www.citizengo.org/pl/lf/70892-wyraz-sprzeciw-wobec-eutanazji-w-szpitalu-prowadzonym-przez-katolicki-zakon-w-belgii

Od kilku tygodni w szpitalach psychiatrycznych prowadzonych przez belgijski katolicki zakon Braci Miłosierdzia - decyzją zarządu - można dokonywać eutanazji. Ta decyzja stoi wprost w sprzeczności zarówno z prawem do życia, poszanowaniem godności każdego człowieka, jak i zasadami Ewangelii, którymi ma obowiązek kierować się katolicki zakon. Zabijanie określane eutanazją jest w Belgii legalne, jednak wcześniej, gdy jakiś pacjent prowadzonej przez wymieniony zakon instytucji, chciał być zabity, musiał przenieść się do innego ośrodka. Zachęcamy do podpisania petycji:

http://www.citizengo.org/pl/lf/70892-wyraz-sprzeciw-wobec-eutanazji-w-szpitalu-prowadzonym-przez-katolicki-zakon-w-belgii

Wiadomo, że decyzja ta została podjęta wbrew rzymskim władzom zakonu. Kieruje nim Flamand, o. René Stockman. Poinformował, że zwrócił się natychmiast do belgijskiego episkopatu z prośbą o potępienie działań zakonu. Jest również w kontakcie z Kongregacją ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Sprawę bada też Sekretarz Stanu.

Dołączmy petycji, w której piszemy do Członków Zarządu Prowincji Braci Miłosierdzia:

http://www.citizengo.org/pl/lf/70892-wyraz-sprzeciw-wobec-eutanazji-w-szpitalu-prowadzonym-przez-katolicki-zakon-w-belgii

Serdecznie pozdrawiam,

Ewa Senkowska wraz z Zespołem CitizenGO

 

 

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

==============================================Sprzeciw wobec eutanazji w szpitalach Braci Miłosierdzia


Adresaci petycji:
Członkowie Zarządu Prowincji Braci Miłosierdzia w Belgii

Pragnę wyrazić mój głęboki sprzeciw wobec decyzji Zarządu Prowincji Braci Miłosierdzia w Belgii wyrażającej zgodę na eutanazję pacjentów przebywających w prowadzonych przez Zarząd ośrodkach psychiatrycznych.

Decyzja ta stoi wprost w sprzeczności z podstawowym prawem do życia każdego człowieka, obroną jego godności oraz Chrześcijaństwem.

Proszę o natychmiastową zmianę decyzji oraz apeluję do Zarządu o to, aby powrócił do kierowania się zasadami Ewangelii, w oparciu o które powinien działać.


Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]

PODPISZ

 Zmieniony ( 19.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.