Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Wreszcie się udało. Cała Europa się ucieszy. OPOLE.
Saturday 24 October 2020 23:03:04.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wreszcie się udało. Cała Europa się ucieszy. OPOLE. Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
23.05.2017.

Wreszcie się udało. Cała „Europa” się ucieszy. OPOLE.
Jacek Bezeg

http://jacekbezeg.pl/2017/05/23/wreszcie-sie-udalo-cala-europa-sie-ucieszy/#more-3274Od samego początku swego istnienia Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu uwierał naszych zachodnich sąsiadów. No bo jak to tak? Akurat w Opolu polskie piosenki?

Był to dla nich nieprzyjemny zgrzyt. Wydawało się, że po roku 1989 kiedy już będzie wolność coś się uda zrobić, ale ciągle nie szło. Nawet nazwy jednej ulicy nie udało się zmienić. No bo kto to widział żeby Niemieckie stowarzyszenie było akurat przy ulicy Konopnickiej, co to Rotę napisała, piosenkę o tym, że „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”. Choć wiadomo, że już nie plują, ani nie strzelają, a tylko kulturalnie, bo metodami finansowymi, bankowością świat sobie podporządkowują, to jednak ta Konopnicka z tą Rotą została.

No i ciągle tkwił w Opolu ten festiwal Polskiej Piosenki.

Dopiero kiedy udało się podporządkować Platformę Obywatelską, stworzyć z niej prawdziwe Stronnictwo Pruskie, jakieś nadzieje zaświtały. Prawie, prawie udało się wykupić miejską ciepłownie. Prawie, bo jakiś okropny Kowalski w ostatnim momencie sprawie łeb ukręcił. PO-wski prezydent grzecznie się na wszystko zgadzający pożegnał się z urzędem, a nowego zanim się udało urobić przeciągnął na swoją stronę ten Januszek.

Jednak pomimo przegranych przez Stronnictwo Pruskie wyborów i opinii PiS-owca stare PO-wskie przywiązania i idee udało się w młodocianym prezydencie odgrzać. Po odpowiednim przygotowaniu operacyjnym, dzięki ciężkiej pracy odpowiedzialnych towarzyszy, zrobił wreszcie to, co do niego należało.

Zlikwidował. W trosce o poziom artystyczny. Świetnie.

Wreszcie Opole przestało być „Stolicą Polskiej Piosenki”. I jeszcze za to milionową karę zapłaci.

Po wielu drobnych kroczkach jest wreszcie jeden wielki krok do niemieckiego panowania na tych ziemiach. I to zrobiony rękami polskiego urzędnika.

Dodatkowo. Po przyłączeniu okolicznych wiosek do miasta pojawia się szansa aby i w stolicy regionu Mniejszość Niemiecka odegrała znaczącą rolę. Może i to miasto w ślad za Wrocławiem stanie się wreszcie europejskie.

Tak przemija nasza Polska.


Zmieniony ( 23.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.