Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow GAZEM arrow "Awaria" Gazociągu Jamalskiego. PGNiG ogranicza dostawy. Powód niewiarygodny.
Tuesday 07 April 2020 12:00:24.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Awaria" Gazociągu Jamalskiego. PGNiG ogranicza dostawy. Powód niewiarygodny. Drukuj Email
Wpisał: salon24   
22.06.2017.

"Awaria" Gazociągu Jamalskiego. PGNiG ogranicza dostawy. Powód niewiarygodny.http://www.salon24.pl/newsroom/787774,awaria-gazociagu-jamalskiego-pgnig-ogranicza-wtlaczanie-gazu-powod-niewiarygodny


 

Pogorszenie jakości gazu, który przepływa przez Polskę, jest powodem awarii Gazociągu Jamalskiego. PGNiG uspokaja jednak, że dostawy do polskich domów są niezagrożone, a spółka ograniczyła wtłaczanie gazu do magazynów.

Przesył gazu w Gazociągu Jamalskim spadł do zera na skutek "zdarzenia niezaplanowanego" - poinformował Gaz-System, strategiczna firma rynku energetycznego w Polsce, która odpowiada za przesył gazu ziemnego w Polsce. Według nieoficjalnych informacji, gaz, który popłynął do Niemiec przez Polskę, jest niezgodny z normami. Portal defence24.pl dowiedział się, że chodzi o zawodnienie gazu, przez co nie można go wykorzystać w naszym kraju. Surowce w Gazociągu Jamalskim tłoczy rosyjski gigant Gazprom.

PGNiG przerwał dostawy z Gazociągu Jamalskiego. - W celu zagwarantowania dostaw do klientów, PGNiG ograniczyło gromadzenie zapasów gazu na okres zimowy 2017-2018 i rozpoczęło wytłaczania zgromadzonych dotychczas własnych zapasów gazu z magazynów kawernowych. Dostawy do odbiorców gazu w Polsce nie są obecnie zagrożone - oświadczyła największa spółka gazowa w Polsce. - Wynika to z faktu, że rewersowe dostawy gazu do Polski w Mallnow na granicy polsko–niemieckiej zostały wstrzymane przez operatorów polskiego i niemieckiego - czytamy w komunikacie.

Z oświadczenia PGNiG wynika, że Gazprom nie poinformował dostawców o awarii, a jej powód może być inny, niż czynniki niezależne od Rosji. - Kolejny raz mamy do czynienia z sytuacją, w której nastąpiło zakłócenie ciągłości dostaw bez wcześniejszego uprzedzenia ze strony dostawcy, tj. Gazpromu. Nie ma na razie jednak podstaw do twierdzenia, że przyczyny zaistniałej sytuacji są inne niż awaria techniczna. Nie wiemy jednak jak długo potrwa ta sytuacja. Czekamy na pełne wyjaśnienie sytuacji przez stronę rosyjską. Pozostajemy w stałym kontakcie z operatorami systemów przesyłowych w Polsce i na Białorusi - stwierdza PGNiG.

Zaopatrzenie dostaw gazu zostanie uzupełnione z terminala LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Pierwszy statek z gazem ziemnym przypłynie do portu 4 lipca 2017 roku.

Źródło: defence24.pl, PAP

GW
Zmieniony ( 22.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.