Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow Kosmiczne wydatki Polskiej Agencji Kosmicznej.
Sunday 08 December 2019 00:49:14.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Kosmiczne wydatki Polskiej Agencji Kosmicznej. Drukuj Email
Wpisał: NIK   
23.06.2017.

Kosmiczne wydatki Polskiej Agencji Kosmicznej.

Miażdżący raport NIK.http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-agencja-kosmiczna-kontrola-nik,170,0,2336426.htmlPolska Agencja Kosmiczna wydała 10 mln zł na pensje pracowników, bilety lotnicze i wynagrodzenia dla konsultantów. Niektórzy z nich brali pieniądze za samą gotowość do doradzania.

Do takich wniosków miała dojść Najwyższa Izba Kontroli. Na jej wystąpienie pokontrolne powołuje się Radio Zet. Zarząd agencji wydał prawie 10 milionów złotych z publicznych pieniędzy. Jednocześnie nie przeprowadził przetargów i konkursów.

Na pensje poszła połowa budżetu. Pozostałe pięć milionów złotych wydano na ubezpieczenie pracowników, wypłacenie nadgodzin i ekwiwalentów, a także na koszty podróży. Na same bilety lotnicze poszło ponad 200 tysięcy złotych.


Prawie 350 tysięcy złotych pochłonęły honoraria dla ekspertów za doradztwo. Eksperci nie dostarczyli sprawozdań ze swojej działalności. Mieli także brać pieniądze tylko za gotowość do doradzania.

Agencja istnieje od trzech lat. W założeniu ma wspierać polski przemysł kosmiczny, łącząc światy biznesu i nauki. Ma także pomagać polskim firmom pozyskiwać fundusze z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Agencja ma działać na rzecz rozwoju technik satelitarnych, mających zastosowanie w komunikacji, nawigacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody.

Zmieniony ( 23.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.