Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd 17 arrow Epoka dezinformacji
Monday 19 April 2021 12:01:33.33.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Epoka dezinformacji Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
08.07.2017.
H3 { margin-bottom: 0.21cm; page-break-after: avoid; }H3.western { font-family: "Liberation Sans",sans-serif; font-size: 14pt; font-weight: bold; }H3.cjk { font-family: "Droid Sans"; font-size: 14pt; font-weight: bold; }H3.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 14pt; font-weight: bold; }H2 { margin-bottom: 0.21cm; page-break-after: avoid; }H2.western { font-family: "Liberation Serif",serif; font-size: 18pt; font-weight: bold; }H2.cjk { font-family: "Droid Sans"; font-size: 18pt; font-weight: bold; }H2.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 18pt; font-weight: bold; }H1 { margin-bottom: 0.21cm; page-break-after: avoid; }H1.western { font-family: "Liberation Serif",serif; font-size: 24pt; font-weight: bold; }H1.cjk { font-family: "Droid Sans"; font-size: 24pt; font-weight: bold; }H1.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 24pt; font-weight: bold; }P { margin-bottom: 0.21cm; }EM { font-style: italic; }STRONG { font-weight: bold; }

Epoka dezinformacji

 

Szanowni Państwo! 

    Minęły czasy, gdy zwykły lekarz potrafił wyleczyć pacjentów cierpiących na różne choroby. Teraz raczej każdy lekarz, każdego pacjenta, próbuje wyleczyć jedynie z cholesterolu, który niekoniecznie nam w życiu przeszkadza. Podobnie jest i z innymi zawodami, zwłaszcza humanistycznymi, nie poddającymi się ścisłym regułom matematycznym. Obraz bitewny uzupełnia natłok internetowych informacji i dezinformacji. Komu wierzyć?

    Konserwatyści wiedzą, że wierzą. Lewacy wierzą, że wiedzą.

Oba te światy są dla siebie nieprzenikalne. Lewactwu prawda nie jest do niczego potrzebna, bo od myślenia jest wierchuszka. Wystarczy przekaz dnia w jedynie słusznych mediach, żeby wiedzieć czego poprawność polityczna dotyczy, co jest aktualnie prawdą, a co nią nie jest.

    Po czym poznaje się lewaka? Po tym samym, po czym poznaje się pijaka. Jeden i drugi bełkocze od rzeczy, z charakterystyczną „logiką”. Od lewaka należącego do nadzwyczajnej kasty gorszego sortu dowiadujemy się, że między muzułmaninem a katolikiem nie ma żadnej różnicy, bo obydwaj wierzą w Boga.

Gdyby dodawali jeszcze, że wszyscy mają głowy, a większość po dwie ręce i dwie nogi, to też mieliby rację. Rację, z której nic absolutnie nie wynika, ale nieuświadomiony lud popijający piwko i zagryzający grillem i tak się nie połapie. Można jeszcze dorzucić „autorytetowi moralnemu” jakieś tytuły naukowe i sukces murowany.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.