Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow Kościół arrow FATIMA arrow Tradycja maryjnej modlitwy za Rosję praktykowana w jej sercu, pod nosem władz. Ślady Ojca Kolbe.
Sunday 24 January 2021 18:47:42.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tradycja maryjnej modlitwy za Rosję praktykowana w jej sercu, pod nosem władz. Ślady Ojca Kolbe. Drukuj Email
Wpisał: PCh   
13.07.2017.

Tradycja maryjnej modlitwy za Rosję jest praktykowana w jej sercu, pod nosem władz.

Ślady ojca Kolbe na Kremlu. Święty czciciel Maryi mógł zapoczątkować nietypowe nabożeństwo


Olgierd Molik

Kobiety pielgrzymujące pod Kremlem z figurą Matki Boskiej Fatimskiej i odmawiające różaniec w intencji Rosji… Co łączy ten niecodzienny obrazek z polskim świętym, ojcem Maksymilianem Marią Kolbe?

Procesja maryjna na ulicach Moskwy? To żaden wymysł, ale prawdziwy obraz utrwalony w najnowszym filmie Jarosława Mańki „Fatima – Orędzie wciąż aktualne”, wyprodukowanym przez Instytut Ks. Piotra Skargi. Trójka niezłomnych kobiet, na nic nie bacząc, zabiera w niecodzienną procesję figurę Matki Bożej Fatimskiej i „krąży” po Kremlu odmawiając różaniec w intencji Rosji. Jedna z bohaterek, to Rosjanka nawrócona z prawosławia.

Co z tym wspólnego ma polski święty? Otóż są relacje, które wskazują, że tego rodzaju modlitwę za Rosję zapoczątkowali Polacy. W przekazach pojawiają się dwa nazwiska. Jedno, bardzo charakterystyczne… Kolbe. Zresztą o swojej podróży przez kontrolowane przez sowietów tereny w stronę Japonii i z powrotem pisał sam ojciec Maksymilian Maria Kolbe. W jego relacjach można odnaleźć potwierdzenie jego wizyty w Moskwie. Czy swoją modlitwą święty mógł zapoczątkować tradycję kultywowaną po dziś dzień? Niewykluczone!

Twórca filmu wskazuje, że tego rodzaju informacje wciąż pozostają w sferze przypuszczeń i poszlak, które należałoby dokładnie sprawdzić w dokumentach. - To oczywiście należałoby zweryfikować w materiałach źródłowych, ale wiemy, że ojciec Maksymilian wybierał się do Japonii i mógł być pod Kremlem i się tam modlić – ocenił Jarosław Mańka.

Film jest tylko sygnałem wskazującym, że tradycja modlitwy za Rosję jest praktykowana w jej sercu, pod nosem władz. To ważna informacja z punktu widzenia Orędzia Fatimskiego, a właśnie jego propagowanie jest głównym zadaniem przygotowanego na setną rocznicę objawień dokumentu. - Intencją filmu jest rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i… zawierzenie Rosji Jej sercu przez papieża. Niedawno kardynał Leo Burke wezwał do zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi - miejmy nadzieję, że tak się stanie – dodał reżyser.

Zmieniony ( 13.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.