Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 38 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 17 arrow Gronkiewicz-Waltz nie płaciła kar - teraz zapuka do niej komornik. "Kary do egzekucji"
Tuesday 18 February 2020 13:51:54.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gronkiewicz-Waltz nie płaciła kar - teraz zapuka do niej komornik. "Kary do egzekucji" Drukuj Email
Wpisał: Gronkiewicz-Waltz   
29.07.2017.

Gronkiewicz-Waltz nie płaciła kar – teraz zapuka do niej komornik. "Kary do egzekucji"http://niezalezna.pl/103071-gronkiewicz-waltz-nie-placila-kar-teraz-zapuka-do-niej-komornik-wysylamy-kary-do-egzekucjiNaturalna konsekwencja „rażącego naruszenia prawa” administracyjnego przez prezydent Warszawy może być tylko dymisja albo utrata przez nią mandatu w wyborach – podkreśla szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Pytany w radiowej „Jedynce” o to, co czeka prezydent Warszawy za „rażące naruszenie prawa administracyjnego” wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że w tym przypadku sprawa jest oczywista.

- Naturalną konsekwencją powinna być albo dymisja, albo zabranie tego mandatu przez ludzi w wyborach. Tak niestety działa demokracja. W postępowaniach administracyjnych nie ma twardych narzędzi, aby ukarać prezydent stolicy. "To jest kwestia ewentualnie odrębnego postępowania (...), ale to już postępowanie karne, czyli prokuratury. Z tego, co wiem prokuratura, bada działanie mafii złodziejskiej w Warszawie. Zobaczymy, co z tego będzie - oświadczył szef komisji.


Patryk Jaki przyznał, że prezydent stolicy nie zapłaciła żadnej z kar nałożonych przez komisję weryfikacyjną. Dopytywany, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna spodziewać się wizyty komornika, odpowiedział: „pewnie tak”.

- Właśnie wysyłamy te kary do egzekucji. Prezydent Warszawy nie może już uciekać od stawiennictwa przed komisją i niepłacenia kar za niestawianie się - poinformował.

Wiceminister Patryk Jaki zwraca uwagę, że komisja weryfikacyjna zaczęła przełamywać „imposybilizm III RP”.


Zmieniony ( 29.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.