Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Proste rozwiązania arrow Najgorętsze popołudnie od początku tego roku. Rekordowe zapotrzebowanie na mądrzej rządzących.
Friday 03 April 2020 23:05:40.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Najgorętsze popołudnie od początku tego roku. Rekordowe zapotrzebowanie na mądrzej rządzących. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
02.08.2017.

Najgorętsze popołudnie od początku tego roku. Rekordowe zapotrzebowanie na mądrzej rządzących.Pisze http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/117257,37-stopni-rekordowe-zuzycie-pradu-i-bezmyslni-ludzieZa nami najgorętsze popołudnie od początku tego roku. We wtorek (1.08) na południu i w centrum kraju termometry pokazały powyżej 35 stopni. Najgoręcej było na stacji IMGW w miejscowości Silniczka w woj. łódzkim, położonej między Radomskiem a Włoszczową, gdzie odnotowano aż 37 stopni w cieniu.Rekordowe zapotrzebowanie na prąd

Wyjątkowo wysokie temperatury panujące na przeważającym obszarze kraju mają swoje skutki również dla energetyki. Jak poinformowały właśnie Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) o godzinie 13:15 wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego. Wyniosło ono aż 23 215 MW.

Dotychczasowy rekord dla okresu letniego wynosił 22 883 MW i odnotowano go 28 czerwca.

Z roku na rok, a dokładniej z sezonu letniego na sezon letni, zapotrzebowanie na energię w Polsce systematycznie rośnie. Przyczyną jest oczywiście upowszechnianie się klimatyzatorów, zwłaszcza w biurowcach, ale coraz częściej także w domach.

= ==========================

U mnie w domu - 12 stopni niżej, niż na dworze. Opisuję od lat pod ” Jak siebie - i znajomych staruszków - bronić przed upałem. Zupełnie bez użycia „energii”.

W pobliskim domu „opieki” nad niesprawnymi tak gorąco, że dzieci mdleją. Ale – szefostwo „nie widzi możliwości”, by zrobić to, co oczywiste, tanie, to, o czym piszę od lat..

Czemu tak trudno znaleźć DOBREGO GOSPODARZA??

Zmieniony ( 02.08.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.